Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
14. jún 2012

@michaelka5 figúrky nemôžeš do chladničky - normálne na poličke nechaj a prikry servítkou 😉

mia1111
14. jún 2012

Tak babulky, pridávam tortičku pre moju štrnásťročnú sesternicu... miluje lienky, tak je s lienkami, nevedela som, ako ju urobiť, aby nebola moc detská, tak snáď môže byť... 😉 . Pôvodne mala byť na sobotu, potom to teta zmenila, že na piatok ráno a nakoniec by si zajtra nemala ako pre ňu prísť, tak som ju musela stihnúť dnes do šiestej a teraz jej ju manžo vezie cestou do práce 😅

dadka212
14. jún 2012

@boldy ja kupujem v www.tortomania.sk

monika76
14. jún 2012

Kočky potrebujem poradit.Mam ponuku na stužkové .Mam dať predbežnú sumu na tortu viem ale na tie male tortičky netuším ☹ Prosím kto ste robili ako to počítat ? kolko za zvyčajne berie za kus? Ďakujem za všetky rady už vopred .

dm1
14. jún 2012

baby mam dilemu. na tu 2-poschodku svadobnu chceli len biele frezie, hore take to srdiecko a v strede perlicky ako som uz roibla a dole okolo na obe poschodia taku hnusnu modro-tyrkysovu stuhu :p. Teda nemusela by byt zla ale na svadobku takuto sa mi nehodi.... a ja dumam akoze ako tam tie frezie dat to je taky kvet..... vrrr bude to otras ta modra len s tymi freziami ktora je do zelena.....

dm1
14. jún 2012

@monika76 baby pisali na tom tusim 3-4 eur ale niesom si ista skus si tam dat vyhladavat minitorticky. ja mam tiez jeden taky dotaz este som neodpovedala ale zamietnem to nemam cas na take piplacky veru potrebujem zvolnit tempo 😝

aduskatt
14. jún 2012

@dm1 tiez si zelene stonky frezie s tyrkysovou stuhou velmi neviem( nechcem) predstavit....podla mna sa to bije☹.neprehovoris ich na inu stuzku?

dm1
14. jún 2012

@aduskatt neda sa lebo je to vysostne nevestina farba ktora ma vsetko v nej ☹ . mala dat biele ruze a bol by pokoj takto to bude otrasne 😢

aduskatt
14. jún 2012

@dm1 no tak ja som teda fakt rada, ze som robila "len" nabojnice na tu moju a farby som nemusela riesit🙂

mia1111
14. jún 2012

@dm1 - Dani, tak to budúcej neveste vysvetli, že sa to bude biť, že krajšie to bude s ružami... aj keď, možno chce frézie preto, že bude mať z nich aj svad.kyticu, ale veď to nemusí mať na torte tie isté kvietky... Ty to dáš, verím Ti 😉

monika76
14. jún 2012

@dm1 ach o to viac horšie že bude to pre triedu mojho syna a zaroven chcu vsetky triedy ...ja som nutena to zobrat len chcem im spravit čo najlepšiu cenu a zaroven viem že to bude makačka ...Rozdumovala som 3e kus ...

abriela
14. jún 2012

@mia1111 to je torta pre kocku, ked si zvazovala aj kabelku? Vydarila sa ti. Je jednoducha a krasna 😉

daducha
14. jún 2012

@monika76 ja budem robit svadobne a beriem 3 Eura 😉 .Uz som robila na stuzkovu a teda je to makacka 😝 .To radsej 3 velke torty 😀

mia1111
14. jún 2012

@abriela - áno... tú kabelku mi jej mama (moja tetuška) zamietla, vraj takú jej urobím o rok, keď bude mať 15 😀 . Ale tak hádam budú spokojné obidve 🙂. A ďakujem 😵 😵 😵

abriela
14. jún 2012

@mia1111 teta ma pravdu - co by si potom o rok vymyslala 😉

dm1
14. jún 2012

@mia1111 ja sa s nou nemam ako dohodnut lebo to ide cez jej kamosku moju znamu... mne to vobec nedoslo kym som vcera tie frezie nespravila ze to bude divne..... vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

mia1111
14. jún 2012

@dm1 - tak potom buď to vysvetli tej kámoške a nech sa medzi sebou dohodnú, alebo urobíš takú, akú si želá, čo už 😒

mishulle
14. jún 2012

holky prosím, co jsem koukala na odkazy mělo by jít udělat vzor král.glazurou na pečící papír a suché nalepit na dort, máte s tím někdo zkušenost?

mia1111
14. jún 2012

@vlada111 - krásna novina, moooc gratulujem 😵 😵 😵

vecernicci
14. jún 2012

@vierkasteffi hele já jsem si teď na šachy objednala tohle, příští týden dělám taky šachovnici http://www.ceske-formicky.cz/?1628,enLANGUAGE_S...

vecernicci
14. jún 2012

@aduskatt já mám taky tu úplně nejlacinější pilku na korpusy a řeže super 😉

reruna
14. jún 2012

Tak jsem dneska upekla ten kakaový korpus, dala jsem si na něj kaštanovo-smeanový krém, postříkala čokoládou, je to mňamka, hlavně že pořád chci držet dietu 😀

aduskatt
14. jún 2012

@vecernicci tak potom asi ja nie som super🙂)

vecernicci
14. jún 2012

@aduskatt on některý jde taky trošku hůř, tak si to na kraji naříznu nožem a pak už to jde dobře 😉

jinak dneska se mi rozbil foťák 😠 😝 fotí všechno růžově a rozmazaně 😖 ale zase vidíme všechno růžově 😀 😀 😀 😀 čeká mě koupit nový

aduskatt
14. jún 2012

@vecernicci ja ho pouzivam, ale proste ide to tazko☹ aj si narezavam tu prvu liniu

dada2007
14. jún 2012

....baby, môžem teraz spraviť pribináčikový a dať ho do chladničky a dávať ho na tortu za 2-3 hodky? .......ide o to, že nechcem neskoro v noci hučať mixérom a manžel mi ovocie donesie až za 2 hodky............čo myslíte????

reruna
14. jún 2012

@dada2007 můžeš

laura033
14. jún 2012

ahojte baby idem sa k vam pridat ja len s tortami zacinam a fakt obdiv ste veeeeelmi sikovne.....🙂 vedeli by ste mi poradit ako potahovat kruh alebo srdce aby mi tam nevznikali take zahyby ale aby to bolo rovne? a na aku hrubku treba rozvalkat marcipan alebo K2? dakujem