Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lelou
6. jún 2010

ahojki 🙂
toto je dnesni vytvor, jeste musim dodelat moji nocni muru, prsa 😅

benjik
6. jún 2010

@lelou tak ta je krásná 🙂

bianca
6. jún 2010

@lelou jeeeeeeeee Vitkovice 😀

hejdita
6. jún 2010

ahojte dievcata 🙂

prosim vas mam par otazocek ako sa robi zaoblena torta ze tie kraje niesu do hrany ale do oblucku....velmi sa mi to paci a chcela by som to skusit...
a ako sa farbi prachovymi farbami???? len po povrchu asi ze?
a este jednu otazocku mam
sofi07 prosim ta ak mozem vediet ...... tu tortu s ktorou si vyhrala valentinsku sutaz to bola farbena hmota alebo bola farbena na povrchu....dakujem veeelmi by si mi tym pomohla 😵

alionuska
6. jún 2010

@hejdita praskovymi farbami sa da farbit aj hmota,aj krem... a ak sa nemylim sofiina torta bola tak robena,ze mala farebnu hmotu..nefarbila na povrchu..ja som sa jej na to pytala... 😉
a tie oble hrany ake myslis??? 😕

benjik
6. jún 2010

Tak mám po radosti,ty kamna co mi měl muž dovézt od známých vůbec nejdou,takže jsem zase bez trouby ☹
Jinak spiderman sklidil úspěch a díky své velikosti 30*30cm jsme ještě půlku dostali domů,páč synovci tu přes týden nebudou,aby ho celý snědli,navíc každý dostal od švagrové ještě medovník. Ale jak kluci sami řekli,dortů není nikdy dost. 😀

vinka
6. jún 2010

Ahojte baby.mali sme výpadok netu tak som mala absťáky 😀 😀 😀 Ale som stihla cez víkend tortičku upiecť kamarátke.No nie tak krásne ako Ali napiekla.To ja ešte tak daleko niesom 😀 😀 😀

vinka
6. jún 2010

Zabudla som,že všetky máte krásne výtvory.Som unesená fakt 😉

hejdita
6. jún 2010

@alionuska dakujem 🙂 ale kolko cukru do potahovky aby sa to nedrvilo??? alebo ako to urobyt s gelovkou tak aby sa nedrvil potah .... ja som dala len troska chcela som zafarbyt na hnedo a drvilo sa mi to ako to urobyt ....nemam skusenosti s gelovkami kupila som si ich az teraz..... a aj s prachovymi sa da??? farbyt potah niel len na povrchu??? 😕 to som nevedela ak v akom pomere sa to riedi aby sa to dobre nanaslalo na povrch a aky stetec pouzit ?? plochy???

DAKUJEM vam za pomoc 🙂

zdenallicka
6. jún 2010

Hejdi, ja davam gelovky i sypke barvy az do zadelane potahovky a obojiho davam opravdu hodne, pokud chci sytou barvu,.🙂 A nikdy se mi nic nedrobi...

Jestli chces krasnou tmave hnedou, tak obarvi potahovku sypkym jemnym kakem na peceni... 🙂

vinka
6. jún 2010

Tak baby toto som robila v piatok na sobotu kamarátke.Bola som pozvaná na kávu tak som jej tortu upiekla 😉 Chcela som skúsiť kliešte.No šlo to celkom na prvý krát aj ked sú tam chyby viem ale čo už niesom Ali 😀 😀 😀

benjik
6. jún 2010

@hejdita ali tu už kdysi psala,že používá tu houbičku z make-upu na barvení.

benjik
6. jún 2010

@vinka a kde máš ty chyby? vždyt je dokonalá.

lelou
6. jún 2010

tak nocni mura :kozenky je hotova, slivovice uvnitr nesmi chybet 😅

vinka
6. jún 2010

Benjik dík to som tak bez chyhy odfotila 😀 😀

vinka
6. jún 2010

Lelou super krásna torta.Klobúk dole 😉

benjik
6. jún 2010

@lelou Pamela ti půjčila svá prsa? vypadají jako pravá, nádhera. mě čekají ve čtvrtek. Jak se ti povedla tělovka? nebo máš gelovku?

anibas
6. jún 2010

pekný večer - ja len tak narýchlo - znova rušný víkend - opäť tu vidím krásne torty - Ali 😵 - Vinka 😵 - Lelou 😵
a ak som na niekoho zabudla, zajtra to napravím

anibas
6. jún 2010

a ešte pridávam moje nočné mory 😀 😀 😀

anibas
6. jún 2010

a ešte - neviem čo furt odosielam ked nedokončím 😒

benjik
6. jún 2010

anibas,super dorty,ten s kočárkem je úžo žůžo,zrovna přemýšlím co známé až se jim narodí mimčo,dík za inspiraci.

vinka
6. jún 2010

Anibas tak toto sú torty.Krása fakt 🙂

maja22
6. jún 2010

Ďakujem za odpovede 🙂
@hejdita , torta nebola veľká, ale mala som ju plnú. Lebo sme oslavovali moje aj Tomiho a Marekove narodky, takže som piekla aj zákusky, bolo toho viac... Nakoniec som aj tak nestíhala a tortu som dokončila hodinu pred príchodom hostí, takže to bolo úplne čerstvé...

maja22
6. jún 2010

Plnú chladničku som myslela, odpovedám na príspevok spred dvoch dní... 😅

alionuska
6. jún 2010

@vinka a ty co ma moja furt spominas??? 😀 😀 😀
Ved si peknu urobila a aj klistiky sa ti vydarili... 😉 😉
Ja som prave dokoncila dušikov malej Ale do skolky..a dnes som jej robila taku roztomilu tzorticku..zajtra nafotim a pridam aj fotecky...

@anibas a tie tvoje torty su uplne dokonaleeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Si velka sikovnica!!!! 😵 😵
A aj torticka lelou je pekna...take torzo na zahryznutie! 😀 😀 Idem off.dobru noc!! 😀 😀 😀 😀

lelou
7. jún 2010

@benjik nemam gelovky, ja nemam vubec nic 😅 , barvy mam nejake praskove z globusu a telovou jsem udelala tak, ze jsem dala trosicku cervene, aby to bylo jen lehce ruzove a pak jsem trosku prisipyvala kakao, ale taky pomalu aby to nebyly prsa ciganska 😀
@anibas dorty mas nadherne, asi mas vykrajovatka natymale pacinky co? je fakt ze mmf se da asi daleko vice vyhrat nez s tim marcipanem

bzucinka2
7. jún 2010

@lelou krasne didiky 😉
@anibas krasna, s tym certom ci co to je si sa namakala, to si si urobila maketu? 🙂

zdenallicka
7. jún 2010

Lelou, proc si myslis, ze s MMF se toho da udelat vic nez s marcipanem? 😕

zdenallicka
7. jún 2010

Jinak: Anibas, Lelou a Vinko, fajnovky... 😵

lelou
7. jún 2010

myslim, ze ta mmf lepe drzi tvar nez mlecny maripan, ten se nejak borti, teda aspon mne 😅