Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
8. júl 2012

@dm1 a prosím ťa,pod čokoládu dávaš aký krém?je to jedno?že ke´d je napr. v torte pribináčikový,tak na bokoch torty je tiež?vďaka.. 🙂

vecernicci
8. júl 2012

@bambula1307 manža ji zkusí opravit a aby toho nebylo málo, tak nám 200 metrů od baráku spadlo letadlo, ten ultralight, holt Svinary jsou slavný 😝 😝 ale v samých smutných věcech ☹

bambula1307
8. júl 2012

@vecernicci , jooj to letadlo to je neprijemne..sak clovek fakt nevi, co mu na hlavu padne. My tu mame tiez vojenske letisko, tak viem co to je stihacky furt hucia..no na nervy 😒
A manzel sikovnicek, ze opravi tramposku, ved by ju bolo skoda vyhodit a kupovat zase novu. Nasa zaba sniva o trampoline, kolotoci a smyklavke 😀

bambula1307
8. júl 2012

@lucula73 podla mna pod cokoladu moze akykolvek krem. Ja davam cokoladu aj na kremesi priamo na slahacku..zivocisnu, len nesmie byt moc horuca inak sa neda rozotiet a miesa sa so slahackou.

vecernicci
8. júl 2012

@bambula1307 sluzavku taky kluci chtějí, tak jim manža slíbil postavit domeček ze dřeva s klouzačkou, ale ta trampoška mě štve, klukům jsme ji koupili k vánocům, takže je teda byla skoro nová, ještě to uplatníme na pojišťovně, každá kačka dobrá 😉
teď se tady zatáhlo a vypadá to, že se zase něco žene, už mám strach, manža je zase v práci, takže tu budu sama, bojím, bojím

bambula1307
8. júl 2012

@vecernicci no ozaj sikovny manza..ten moje len teoretizuje ☹ ..ale tak co uz. Mna by potesilo keby povysaval..aspon.
Tak tramposka ozaj nova...skoda jej.
Jeejda snad neee..tfuj..prec s mrakmi. Posli k nam u nas sa mraci a nic...treba nam poprskat na zeleninku.

Inak ja som ozaj rada,ze v tomto teple nepeciem...aj ked v piatok som 5 plechov moravskych kolacov. Pytam sa mm,ze ci chce bublaninu alebo kysnute..tak ze kysnute,..ach jo..clovek si neulahci 😒

vecernicci
8. júl 2012

@bambula1307 tak se nemáš ptát 😀 😀 pak snědí to co je 😉
já měla tenhle týden 6 dortů a na příští víkend jich mám zatím taky6, ale lidi se mi ozývají ještě během týdne a já trubka neumím říct ne 😝 ale když mě to tááááák baví 😉

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci ja som bola dnes v banke a tam som prisla ku kseftu🙂xixi....

aduskatt
8. júl 2012

neviem akym zazrakom, ale budem robit tri tyzdne po sebe puncove torty🙂) a etse ma dalsie dve cakakju, len to neviem kedy....ale v tomto teple je to asi lepsie ako kremove

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci ten lajk bol k poistovni, nie k tomu, ze sa na vas zasa nieco zenie, aby si nehovorila, ze som skodoradostna

vecernicci
8. júl 2012

@aduskatt tak vidíš, nikdy nevíš kdo bude kde chtít dortík 😀 😀 já schci taky zkusit punčovu, prosíííím o receptík 😵 upeču si světlý a růžový korpus, ne? a pak se to promaže marmoškou a zaleje rozvarem a zatíží? A prosím recept na dobrý rozvar, jaký dáváš? Mamka tenhle dortík miluje, tak jí ho chci udělat na víkend a ta poleva navrch se dělá jak?

vecernicci
8. júl 2012

@aduskatt neboj to si nemyslím, snad se to vyhne, manža je zase v práci, jako obvykle vždy když se něco děje, teď jak likvidují ty stromy kolem cest a co popadyly na domy, tak jsme se od pondělí viděli asi jen 3 hodiny 😝 hasič, to není povolání, to je diagnóza 😀 😀

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci ja som tam bola vlozit peniazky zuul na ucet za tie hmoty z ciech, lebo platbu som poslal do zlej banky a vratila sa mi, tak teraz som isla radsej priamo a s tertuskou sme kecali o nadche a klime a tak.a reku, sak ja to poznam, tiez som roky robila v banke.a ona sa pytala, co robim teraz a ja reku ze nic, oddychujem a pecem torty.som jej ukazala na mobile a bolo..a ze ci teda hned si moze objednat🙂) no zlata bola🙂

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci aj moj je v praci...my sme tusim viac same ako s chlapmi.......

vecernicci
8. júl 2012

@aduskatt takhle já už peču svojí doktorce 😉 a i sestřičce 😀 už si u mě zajednávají adventní perníkový věnce, prý aby na ně zbylo 😀

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci no, nejak tak..akuraT JA TEN VRCHNY KORPUS NEZALIEVAM, TEN NECHAM SUCHY A PO NEJAKYCH TROCH HODINACH TORTU OTOCIM A TEDA AK JE NAHODOU VIAC PREMACANA, TAK TEN POVODNE SUchy vrchny korpus to vypije, taku otocenu este supnem zatazenu zasa na nejake dve, tri hodky do chladnicky.........rozvar si robim citronova stava, cukor, voda puncova esencia a sirup z ciernych ribezli...........original puncovu polevu sa mi nechce robit☹ takze len taku rychlu, ze cukor len zvlhcit vriacou vodou, dat esenciu a farbu........na 100g cukru nejake 2 lyzice vriacej vody...sa mi uz nechce prepisovat tie velk pismena, omylom som sa preklikla

vecernicci
8. júl 2012

@aduskatt a máš nějaký poměry na ten rozvar, nebo to děláš od oka? Víš kolik čeho, já to ještě nedělala, tak ať to nezvořu 😉

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci ja to robim uplne od oka, ale voda a cukor tak 1/1, stava z 1 citronu a asi lyzicu sirupu, esencie davam trosku..treba nechat prevriet a vychladit.......ja davam tak 150 g vody a cukru, to mi staci

anibas
8. júl 2012

@dadka212 tebe sa nejak rozmnožili húseničky 😀 😀 😀 😀
@ajka82 fantastická 😵 😵

jakelina
8. júl 2012

Holky máte něktetá tady tu formu. Jak vypadá ten prostřední vzor na dortu, takové ty kuličky, viděla jste to některá někde. Líbí se mi to, ale nevím, jestli to jde dobře ven a jak to vypadá.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=53277462&tab=0

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci este ma napadlo...tie korpusy, ked su zatazene nv chladnicke, je dobre ich este poistit formou, aby drzali tvar🙂

vecernicci
8. júl 2012

@aduskatt jasně, díky, zkusím nejdřív jen pro nás, jako vždycky, když dělám něco poprvé a uvidím, mám doma pokusný králíky, ale naštěstí snědí všechno, co pře nima neuteče 😀 😀

aduskatt
8. júl 2012

@vecernicci tiez to tak robim🙂 sa my pytal minule manzel, ze na co onchodi behat, ked potom musi torty jest🙂) tak som mu povedala, ze prave na to, aby ich mohol jest 🙂

dm1
8. júl 2012

@wera.g ano da sa nie je to take plasticke ale da sa. To srdiecko na tej cokotorte je s tym potiahnute a ruze su z toho

dm1
8. júl 2012

@lucula73 pod tortu je uplne jedno aky das krem takze davam vzdy ten co mam v torte 😉

eliska22
8. júl 2012

kočky idem si z tortomanie objednať tovar, myslíte, že mi príde do stredy? ak zaplatím dnes na účet a dám dovoz kuriérom? aké máte skúsenosti? totižto objednávam hmotu a potrebujem súrne 😝 😝 😝

dadka212
8. júl 2012

@eliska22 malo by ti to prísť čo som čítala na FB komentáre....ja som odtial neobjednávala ešte nič, mne to sestra vyzdvihuje osobne....

eliska22
8. júl 2012

@dadka212 dík, už som objednala, ale som zistila, že musím čakať na predfaktúru a až potom uhradiť, tak snáĎ to príde 😝 lebo už nemám MMF cukríky, som minula a bud. týždeň 5 tôrt 😖

dadka212
8. júl 2012

@eliska22 aha ale mala si si to objednať platba dobierkou kuriérovi to by ti prišlo isto...

jakelina
8. júl 2012

@eliska22 u nás je od pondělí americký týden, není i u vás???