Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
12. júl 2012

@eliska22 no ja neviem mne občas pomohlo zašlahať do masla, ale nebolo to úplne zgrcnuté len začínalo....ale skoro vždy som to vyhodila a urobila od začiatku, lebo nepomohlo nič....

eliska22
12. júl 2012

@aduskatt áno prevarená

eliska22
12. júl 2012

@dadka212 ale ja nemám už doma toľko šľahačiek ma picne z toho 😠

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 tak trosicku zahriat, shcladit a preslahat.ak nepomoze, tak pridat rozpustenu cokoladu a maslo a tak vyslahat

dadka212
12. júl 2012

@eliska22 no jedine skús do masla len to už nebude pravý parížak....

eliska22
12. júl 2012

@aduskatt dík skúsim 😝

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 pripadne daj na mierny ohnik a slahaj na ohniku🙂

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 alebo po malilinkych troskach cokoladovy &Creme Ole a na nizuckych otackach slahat.aj to pomoze

pristela
12. júl 2012

aach holky 😠 dnes mám den 😠 rýpu do mna svagrine na Fb 😠 k tomu ten mixer, a ted idem plnit korpus , citam v pisanke ci fakt chcu jahody +maliny, aby som nieco nedoplietla 😀 a tam ze svetly korpus 😕 napisané , saaakris , tak idem rychlo pict svetly korpus , mojaaa nerva /ja k pribinaku automaticky upiekla kakaový 😅

vecernicci
12. júl 2012

@abriela jejda, koukám, že se vám zadařilo, tak hlavně se šetři a všechno bude ok 😉 držím palečky 😵 😵 😵

pristela
12. júl 2012

@eliska22 ja zial neporadim , neviem , netusim , na stastie sa mi to nestalo , ale mooooc drzim palcoky!!!!

vecernicci
12. júl 2012

@eliska22 já jsem do toho šlehla trochu rozehřátého másla a spravilo se to 😉 ale vždycky je to pokus omyl 🤐

mrka2
12. júl 2012

@simasa no pozerala som na mapu a to je straaasne daleko,to ani s prckom by som nemohla tak daleko cestovat. skodaaaa, rada by som vas spoznala 😢

abriela
12. júl 2012

@vecernicci dakujem velmi pekne. A uz sa tesim, az zacnem naplno piect 😀

janula.h
12. júl 2012

@abriela tfuj tfuj budem na Teba myslieť silnooooo držte sa 😉

mia1111
12. júl 2012

@mariann2 - ďakujem za inšpirácie, nakoniec tú tortičku robiť nebudem, lebo v tom čase ideme k našim na týždeň, tak som si uložila Tvoje inšpirácie, ešte sa mi určite zídu 😉 😵

anibas
12. júl 2012

@janula.h Jani - ta ty si aká čarodejka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 kráááásna 🙂 🙂 🙂

lamps
12. júl 2012

@simasa no ja na oba dni určite nebudem môcť ísť, hoci by som tááák rada ☹ a cestovať na otočku autobusom ráno a poobede spať nie je asi nič moc. Jedine ak by niektorá z vás z týchto našich končín išla tiež na jeden deň mohla by som ísť s ňou a prispieť jej na benzín.

pristela
12. júl 2012

@lamps aach to je taka skoda ☹ ☹ ☹ sme mohli ist spolu ☹

lamps
12. júl 2012

@jakelina čítam tvoju super skúsenosť 😖 , ja som mala dnes podobnú. Kamoške robím tortu - tú s vesmírnou tematikou, vždy si dávala u mňa robiť tortu tak okolo 4,5 kg. Teraz sa jej pýtam, že či chce takú istú veľkú a ona že no maximálne 4 kg a jej muž, že či by som tam na tú tortu nemohla tú planétu radšej namaľovať, aby bola torta ľahšia, veď im stačí aj 3 kg. Pritom videla, keď som predčasom poťahovala 3 kg tortu, práve prišla a skonštatovala, že to je aká malá torta. Mala som z nich divný pocit, ale povedala som si, že im ju urobím tak, aby mala 3,5 kg, ale aby vyzerala tak, že z nej padnú na riť 😀 Lebo mňa vie neskutočne vytočiť takáto vypočítavosť 😠. Planéta už tuhne v chlacničke, momozemšťankovia netrpezlivo čakajú, kedy sa budú môcť do nej nasťahovať, zajtra tortu plním a zdobím, ak sa mi podarí pekne ju odforiť, hodím zajtra večer foto.

lamps
12. júl 2012

@pristela ty ideš na oba dni?

janula.h
12. júl 2012

@anibas Sabiiiii to vďaka Tebe 😉 a aj @bianca 😉 😵 ĎAKUJEM ZA POMOC

florentina
12. júl 2012

@jakelina je fain slyšet, že se máte i po letech tak rádi. My máme také takové štěstí a já jsem za to moooc vděčná....a ty kytky, to je spíš taková legrace....já pak dostanu kytku třeba pár dní po, jakože jen tak 😉 ...a jak už tu zaznělo od @vlada111 je mi také někdy smutno z toho, jak někteří manželé "fungují"....

lamps
12. júl 2012

Dievčence, aby ste tú našu debatu o darčekoch nepochopili zle, Ja toho môjho mužíčka stále ľúbim aj on mňa a ani by som iného nechcela. A tiež mi stále hovorí ako ma ľúbi a aký je do mňa stále zaľúbený. Len v oblasti darčekov nie je práve najdokonalejší, ale to neva, je dokonalý v tých ostatných 😀 😀 😀 😀

pristela
12. júl 2012

@lamps jo na oba dni by som chcela ist

mariann2
12. júl 2012

@sisix super, ja tiež niekedy neviem, čo na čo použiť, preto sme tu, aby sme si aj takto pomáhali 😀

lamps
12. júl 2012

@pristela tak to máš super, práve pozerám nejaké spoje ako by som sa dostala za vami, ale to je des. Takže asi budem sedieť doma 😢

jakelina
12. júl 2012

@lamps měla jsi jim říct, že kdyby jsi tu planetu udělala velkou jak tenisový míček a dort pod tím ze dvou vajec, tak by se vešli do kila. 😀 😀 😀

jakelina
12. júl 2012

@florentina každému přeju ať je v manželství nebo vztahu šťastný, to se všechno co nás v životě potká špatného snáší líp. 😉

eliska22
12. júl 2012

@vecernicci v mojom prípade omyl, šľahačka je už v kýbli 😖 mm som povedala, že zajtra o 6 stej stojí prvý v obchode 😀