Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
13. júl 2012

@pipka no ja húseničku robiť nemôžem, pojdeme na dovolenku....

florentina
13. júl 2012

@simasa samé dobré nápady....s tou pizzou myslím je to super. Já vlastně nevím, zda už tu padlo, kdy se tak budeme scházet? Pokud kolem oběda, tak to by si každý zařžídil po cestě, pizza k večeři a když se dohodneme, co kdo malého upeče, z těch co pojedou autem, tak je na sváču....já bych mohla udělat třeba pár slaných štrůdlů a kokosovou buchtu....ať máme konkrétní návrhy....myslím, že případné buchty zbydou i na snídani, tak pak už jen dokoupit něco k ní....no a pití...pokud chce někdo nějaké alko, tak si vezme své, je-li tam voda pitná, tak nic dalšího není potřeba a pokud ne, můžu do auta hodit karton vod...tak už bych koupila jen nějaký ten chleba a párek k snídani a případně čaj a kafe s mlékem....

Jinak s těmi pomůckami....tak jasně, každý své a materiál...pokud holky napíšou, co budou potřebovat na předváděčku, tak se buď složíme každé zvlášť a nebo to jedna koupí a vezme, ať to třeba holky co nepojedou autem, nemusí tahat. Když napíšete co, já to klidně koupím....vedro snad už nebude, tak ani převoz by neměl být problém....

dadka212
13. júl 2012

ja si môžem zbaliť svoje pakšamenty a zoberiem cca 3kg smartflexu....nejaké cukríky marschmallow nech ma to niekto konečne naučí robiť 😀

dada2007
13. júl 2012

@simasa nie, nie.........potom som ti písala......že neprídem vôbec-hádam ešte pred týždnom či kedy to bolo. ALe včera v noci som si písala s @pristela a kedže ona ide.....išli by sme jedným autom....noooooooo....tak to zvažujem, že by som aj na noc šla 😉 ....môžeš mi rezervovať jedno miesto? ja ti to potvrdím dnes/zajtra na 100%.....môže byť???? a ak by som šla.....súhlasím s pizzou(pri guláši by sme sa zdražil a nemohli tolko ,,tvoriť" 😉 ) aj s cenou aj so všetkým..........a predvádzať nebudem ničovité nič.....ja preberiem od uja pizzééééérnika pizze a rozložím ich na stôl 😅 ja ako začiatočník budem info a postupy hltaaaaaaaaaaaaaaaaaaať 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janula.h
13. júl 2012

@pristela moja ale ja neidem ☹ ☹ ☹

wera.g
13. júl 2012

@janula.h jáááj, ja som myslela, že si robilaaa, len že radšej nie 😀 😀 😀 hmmm, tak uvidíme, práve idem na to, snáď neskončí v koši 😀

simasa
13. júl 2012

@florentina Predpokladala som tiez okolo obeda prichod aj odchod. Este pockam, ci mi to majitel potvrdi, ze to moze byt tak. Takze obed by si este poriesil kazdy sam. Kavu, caj, cukor, mlieko som si dopisala na zoznam. A zoberiem tiez karton vody, ked sa nevypije, tak doma vypijeme...

simasa
13. júl 2012

@dada2007 ok, rezervujem

dada2007
13. júl 2012

@simasa 😵 😵 😵 😵

pristela
13. júl 2012

@simasa aaale skoda reci na mojho ten si nikoho nezastane., len mikne plecom , som z toho bola vcera mimo ale holky ste mi moooc pomohli , kujeeeem 😵 že takuto debility niekto ma potrebu rozoberat keby aspon pravdu pisali ale uplne bludy , no co uz , oni su uz raz tak, toto s nimi prezivam casto , hold zbožňuju ma 😝 😝

@dada2007 pcha, jasne , že ides !!!!

Ja teda suhlasim vecera pizza + napecene z domu a to fakt uz ziadne parky nebude treba, ja ked chodila po svojich kurzoch tak aj domov sme este balili co pozostavalo jedlo 😀, recepčnik a upratovackam cpali 😀 a vodu , no ja si isto musim brať svoju , bo zial nemozem pit hocičo ☹

simasa
13. júl 2012

Co sa tyka prezentacii, moze to byt teda takto?
@dm1 - cokoladove variacie (coko na strukturalnej folii, cokotransfer, cokohmota - mozno by sme mohli urobit jednu tortu cisto cokoladovu - hranatu, na dvoch hranach transfer, na dvoch struktur folia, ozdoby cokohmota - ci blbost? Dani a vypocitaj tie naklady na to vsetko prosim Ta.)
@anibas - kvety (vsetky mozne co vies 😀 )
@vecernicci - nejake Tvoje oblubene 3D zvieratko? 😀
@pristela noo co by som na Teba vymyslela? postavicky - baletka, sexbomba 😀 alebo torta krabica? alebo daj navrh, Ty vies aj tak vsetko 😀
Aj ostatne babule - kto si na co trufa, moze predviest 🙂

sisix
13. júl 2012

holky, co davate pod marcipan? Ja davam krem ze salka. 2x dobry a po treti spatny. Nevim jestli to bylo tim horkem nebo jsme udelala chybu. Rada bych zkusila jiny krem. Poradite?

mates22
13. júl 2012

@sisix já dávám salko, ale karamelizovaný, s máslem a drobečkama, nebo jen máslo s drobečkama a cukrem, nebo nutelu, na příští dort chce kamarádka jen marmeládu, dovnitř i pod potah, že nemají rádi krémy, no to jsem teda zvědavá. Jednou jsem neměla karamelizovaný salko a dala normální s máslem a potah se mi roztekl, takže to už neriskuju

jakelina
13. júl 2012

Moje večerní Bártovská.

@pristela četla jsem to včera a někdo nepochopí vtip, tak to je škoda se tím zaobírat. Každopádně máš teda švagrovou pěknou krávu. 😝

dadka212
13. júl 2012

@jakelina parádna 😵 čo je po okrajoch torty? 😉

mariann2
13. júl 2012

@jakelina ako si urobila, že máš toho Bárta, hlavne jeho zadok 😀 taký pekný oblý - realistický 😉

mates22
13. júl 2012

@eliska22 k tomu SF, já to z kyblíku doluju takovou pevnou lžící, ale dávám si to chvilku do mikrovlnky, jen na okamžíček, ona ta hmota pak povolí a krásně se s ní pracuje, nemusí se válet silou............

jakelina
13. júl 2012

@dadka212 na okrajích mám jména, je to pro dvojčata.

@mariann2 dělalo se to pěkně blbě, měla jsem před sebou obrázek a udělala jsem kuličku a z ní nožku a podle toho obrázku jsem to tvarovala do tvaru prdelky. Trvalo mi to teda dost dlouho. 😝 Pak jsem to dala na dort a mám to moc vysoko, prostě jsem to neodhadla a už s tím nešlo pohnout. Tak má hlavu skoro ven z dortu a pod nohama moc místa. 😝 😖

anibas
13. júl 2012

@simasa súhlasím s pizzou - nech tam nezabijeme čas s varením a umývaním riadu - 2 dni o suchom rožku vydržíme 😀 😀

pristela
13. júl 2012

@simasa fuha mne je jedno ja ani nemusim nic predvadzat 😀 😀 mna staci ocumovať 😀 😀 ale ano mozem urobit mini krabicu trebars hranatu a tiez mozem hlavicku, vlastne aj celu baletku snad tam tak teplo nebude 😀 vlastne podla obrázku mozem vymodelovat hocičo 😕

ajka82
13. júl 2012

@pristela tak budem aj modelovat podla obrazkov, len ludi ja niee...ale zvierata by sa dali... zirafu z madagaskaru si este pamatam 😎 😝

ajka82
13. júl 2012

ked sa dohodnete co priniest tak napiste...ja mozem aj vsetko svoje doniest aj velky kybel SFV 😉

cernalu
13. júl 2012

ahoj holky, nemáte nějaké tipy na dort k prvním narozeninám s Včelími medvídky nebo se zvířátky? koukala jsem na dost stránek tady ale nemám šanci to prolistovat všechno 🙂 moc děkuju

pipka
13. júl 2012

no prva zo svadobnych 😉 😉

...poschodku kompletizujem dnes vecer

jakelina
13. júl 2012

@florentina já se dostanu vlakem nebo autobusem do Brna a pak bys mě někde vyzvedla. Ta cesta po dálnici je přece jenom nejrychlejší. 😉 Řidič jsem, cizích aut se bojím, hlavně nejsem si tak jistá a bojím se, abych neudělala nějakou chybu a nezabila sebe a ještě další lidi. 😝 😝 Našim autem mám problém jet po dálnici 130, zdá se mi to pomalu a jak jedu cizím, tak se ploužím a mám strach. 😝 😢

jakelina
13. júl 2012

@pipka nádherná je 😉

bzucinka2
13. júl 2012

@simasa tak nic ☹

simasa
13. júl 2012

@pristela ja som si to myslela, ze to moze byt hocico 😀
@anibas
@dm1
@vecernicci
Len na to predvadzanie budeme potrebovat min. 3 torty ak dobre pocitam. Koho zaukolujeme? 😅

pristela
13. júl 2012

@simasa ja mozem doniest hotovu naplnenu taky mini stvorec, bo co tam budeme robit s tromi velkymi tortami 😅 to treba dohodnut aku prichut kto urobi nech nejeme sameho pribináčika 😝 😀

jakelina
13. júl 2012

@simasa hlavně zaúkolujte něčím i mě, já teda budu omezená tím cestováním vlakem nebo autobusem, tak něco ne moc těžkého a objemného. Nebo přispěju větší částkou na materiál, korpus bych snad v nějaké krabici přivézt mohla, snad se mi to nerozteče. Je to všechno takové na houby. 😝 😢