Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
12. jún 2010

Dík a musím podakovať boldy za recept na plnku.Juj bola výýýýborna.Baby ju chválili a im aj velmi chutila ešte raz dík. 😀 😀

vinka
12. jún 2010

Heni a ako si robila holubník? 😕

henikav
12. jún 2010

vinka hrozne 😀
nechci vidiet 😀 😀 😀 😀

benjik
12. jún 2010

heni,ale ho vidět chceme. Hrozný být nemůže.

vinka
12. jún 2010

Heni ja nemám predstavu ako holubník vyzerá nieto ho ešte robiť 😀 😀

alionuska
12. jún 2010

@vinka ja som akurat pozerala tie fotky ,kde je ta torta odfotena...boze a pozrem sem a vidim,ze je to tvoje dielo...baby sa teda tesili..a to je lavne!! Super!!!

@henikav a ty moja,co sa dialo??Preco mas pocit,ze hrozne..??? ☹ 😖 hadam to nebude az take ako pises...hod potom foto a nech sa ti dari!!!!!!drzim vsetky palceky...a dakujem ti! 😉

henikav
12. jún 2010

no je to len ozdoba z MMF, ak sa to da ozdobou nazvat a este stale cakam ze stvrdne aby som to mohla pozliepat, ale fakt neviem ci to bude drzat a tie holuby no hruza, malinke, lepia sa, horkotazko nejaku hrozu vymodelujem, necham obschnut a ked pridem pozriet, tak stiekla 😀 😀 😀
Musim povedat ze to nerobim od srdca, nelakalo ma to, len ma kamoska poprosila, tak som jej povedala ze skusim. Ale nerada robim polovicne roboty, ona chce len tie ozdoby, tortu si spravi sama 😒 A to ma vobec nemotivuje, okrem toho som par dni pred skuskami, preto ani velmi nepisem, nestiham

nikanika28
12. jún 2010

ahojte
Ali, to ako prosim ta zvladas tolko torticiek naraz robit 😕 😕 😕 ...umelecke diela, kraaasne 😵 . Ostatne torticky tiez krasne 😵 😵 😵 .
Ja som dnes odovzdala tu nestastnicu kittynu, pytala som si 18€ a dala mi 22€ 😕 ..inac sa mi to hrozne robilo, toto lepkave pocasie je otrasne 😝 😝

benjik
12. jún 2010

@nikanika28 Nedivím se,že Ti dali víc,je nádherná.

henikav
12. jún 2010

veru nika, krasna je 😉

sisa.b
12. jún 2010

nika, krasna torticka 😵 urcite sa aj zakaznicke pacila, ked ti priplatila naviac! a kolko vazila, ak sa smiem spytat?

benjik
12. jún 2010

No ano váha,holky blbej dotaz,ted jsme to řešily s kámoškou. jak zjistím váhu dortu bez váhy, spočítám váhu surovin?

nikanika28
12. jún 2010

Dakujem za pochvaly, moc ma to tesi, ked sa torta paci 😵 ...aj ked..mohla byt lepsia, len okolnosti mi nedali moc sancu sa s tym vyhrat...Klarka mala horucky, tym padom nervicky a place, denne spanky minimalne...tak som vlastne zdobila az v piatok vecer. Akurat kittynu som robila den predtym. 😝
Sisa, teraz som ju nevazila, ale zhruba dve kila, minule som vazila pesne z tejto formy a chybalo jej par gramov do dvoch kil, ale bola menej zdobena...to bola tato
Benjik a nemas klasicku vahu? digi alebo obyc? tie su vacsinou do 5kg...

nikanika28
12. jún 2010

jaj..tu fotku 😀

vinka
13. jún 2010

Nika krásna kittynka.Ako si ju robila z punčoviny? 😕 Alebo len z hmoty

benjik
13. jún 2010

@nikanika28 mám váhu do dvou kilo,ale mě by zajímalo,jak se dá zjistit váha dortu bez váhy u těch velkých dortů.

alionuska
13. jún 2010

@nikanika28 ale ved Kittinka je krasna..len ma trocu blizko seba ocka,ale to nevadi.... 🙂 🙂 😉 Ja som mala tento tyzden len 5 a boli take mensie...to je raz-dva...

@benjik ja vazim torty na digitalnej osobnej vahe...aj tak,ze najskor odvazim podnos,potom tortu uz aj s podnosom a odratam ten podnos..alebo chytim tortu do ruk,odvazim sa s nou,potom seba-(to vzdy vidim,ako priberam! 😀 😀 )a potom z tej vahy torta+ja odratam moju vahu a vahu podnosu..a vyjde mi cista vaha torty! 🙂

henikav
13. jún 2010

alionuska, ja podnos neodpocitavam, ved aj za ten som zaplatila, normalne ho pocitam do vahy, nepocitam len cenu podnosu, ale ved k tomu platim aj postovne, samozrejme do vahy pocitam len ten podnos pod tortou, nie celu krabicu do ktorej to polozim

benjik
13. jún 2010

@alionuska aha,dík to mě nenapadlo,že na osobní.

anibas
13. jún 2010

peknú nedeľu prajem - konečne trošku chladnejšie
Nika - peknučká tortička
- nechce sa mi čistiť zemiaky, tak pridám foto :

anibas
13. jún 2010

Taký postreh : manžel sa smeje, že zo mňa žiadna podnikateľka nemôže byť - vyhlásila som do éteru cenu 7€/ kg a aj tak robím riadne zľavy 😀 😀 😀 😀 Ked mi je blbo pýtať od známych také peniaze 😒

zuziq
13. jún 2010

anibas ta futbalka vyzera ako naozajstna 😉

lenka.pav
13. jún 2010

ahojte, idem si k vam po radu ako na futbalku a co nevidim? anibas ju robila 😀 😀 😀 . Takze, @anibas, prezrad mi, ako urobit taky pekny loptovy tvar. vcera vecer mi kolegyna zavolala, ze na utorok by to potrebovala, takze uz peciem. upiekla som v jednej miske a este jedno poschodie klasicke, ale stale sa mi to zda byt nizke. asi este upeciem jednu misku a potom asi budem musiet orezavat do tvaru lopty, ze? ale aj tak pochybujem, ze bude taka pekna ako tvoja 😒

henikav
13. jún 2010

anibas, fakt je nadherna ta futbalka, ako ozajstna. Si si ista ze je to torta?? 😉

petusko
13. jún 2010

nadherne torticky baby 🙂 uplne vsetky su dokonale 🙂
ja mam teraz pauzu, najblizsie ma caka pecenie mojim chlapom Petkom na meniny o dva tyzdne. ale uz teraz premyslam, aku im urobim 🙂

anibas
13. jún 2010

jééj dakujem 🙂 🙂 🙂 Ináč moja Katka povedala zákazníčke, že lopta je pekná, ale sfuknutá 😀 😀 😀 😀

@lenka.pav upiekla som 2 misky po 4 vajíčka, ale moje sú dosť plytké - včera som zistila, že suseda má lepšie - tak som ešte jeden korpus dopiekla - korpus z misiek som prerezala 3x a prestriedala podľa toho ako sa to guľatilo, ešte som boky orezala a okrajky dolepila navrch, aby to bolo vyššie - no a potom som krémovala - aj ked zákazníčka nechcela veľmi krémovú, ale ako zarovnám ? potiahla som natenko z bielým MMF a potom som vyrezávala kocky podľa šablóny - šablónu som mala menšiu, tak som si v PC zväčšila foto a obkreslila na priesvitný papier a ukladala na loptu, dole už to bolo horšie, ale tam to zakryla tráva ... takže asi tak - ale strašné počasie, všetko lepkavé - a čiernu som mala Regalice
a ešte Lenka - tebe sa WI dobre farbilo s čiernou ? - mala si extra gelovku ?

sisa.b
13. jún 2010

ja tiez vazim torty na osobnej vahe - tie svadobne mali 8 a 11 kil, na to by mi kuchynska nestacila

anibas, futbalka je uzasna 😵 tiez by ma zaujimalo, ako ju robis

alionuska
13. jún 2010

@henikav ale u vas v Belgicku by ti zakaznik aj za krabicu zaplatil rad! To nie jak tu na Sk... ☹ ☹
@anibas Odpadavam..krasna lopta!!!!!!!!!!!!!!!!!
@anibas a tu cenu si uprav!!!!7 je malo! 😉

anielik
13. jún 2010

ahojte babulky...

ja vas dako nestiham, este tento tyzrden dorobim fotky a potom uz budem svami drkotat 😀

baby nadherne torty....@anibas to je naozajtstna vsak? len si jej ukrojila spodok?? 😉 😉 nadherna
@nikanika28 krasna kyttinka...musim si ju okukat aj ja ccem robit nejaku, len este neviem aku :D
@ alionuska pisala som ti IP, nebudes mat cas na tie moje "zvieratka" ?

henikav
13. jún 2010

ja neviem alionuska, podla mna su slovaci stedrejsi ako belgicania, ak poviem belgicanovi cenu 99.70, tak si necha vydat 30 centov zo stovky. Tu sa tringle nedavaju, ale inac pravda je taka, ze cenu zaplatia bez frflania a teda ja vazim aj s podnosom a ak mi vyjde 3.70kg, tak pocitam 4
krat 12eur za kilo, cize 48€. ja viem som hnusna, no a co??? Zadarmo to robit nebudem, nemam vela casu a ak sa rozhodnem obetovat svoj volny cas, aspon nech to stoji za to 😀 Mam vyhodu v tom, ze tu nemam konkurenciu, v belgicku sa taketo torty nerobia. Cenu poviem vopred, aj to ze zaokruhlujem dohora a ked sa im zda vela nech si neobjednavaju