Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
1. aug 2012

ahojte
chcela som vás dočítať po týždňovej dovolenke ... ale to sa fakt nedá ... vy ste piekli či písali? 😀
... ja som dnes už aj jednu tortu stihla odovzdať a môžem sa chystať na ďalšie 🙂

dadka212
1. aug 2012

@nika1985 no ani ja som nemrazila celú tortu

aduskatt
1. aug 2012

@nika1985 myslim, ze ked sa ti bude rozmrazovat, tak sa ti zrazia vodne pary na vrchu torty a bude minimalne flakata a mokra.........samozrejme pokila ma niekto inu skusenost, rada sa priucim🙂

lucula73
1. aug 2012

kočky a toto ste už videli?nový portál o tortách........... 🙂
http://www.tortysnov.sk/

evvina
1. aug 2012

Ahoj holky,
na 13.8 mám dělat Mickeho klubík. Němáte někdo postup na ,,gufiho, a kačera donalda a vůbec nějaké inspirace ? 😵
děkuji všem předem. 😉

monika76
1. aug 2012

OK žienky rada som sem chodila a písala si ,ďakujem za pomoc ktoru ste dali Jakubkovi za všetko .Za to, ktore ste ma podržali 🙂 Napíšem adminom aby moj celi profil odstránili len ešte toto som chcela napísať.Ja nemám na to povahu ani síl bojovat tu s jednou ženou ktorá mi do spravy píše aby som čítala že ako ste sa chytili na tuto tému.Mam svoju pravdu ona ma svoju.O nič jej nešlo len ma udupať.Ok podarilo sa Mirka bud spokojna ! tortička spapaná! peniažky za akože inú váhu vrátené! len sa nauč ešte kolko čo možeš nechat na slnku a bude to OK.Ja som ti tortu odovzdala v dobrom stave bez roztečenia !A hlavne že ako ty k iným tak sa raz budu spravať aj k tebe.Mne by už nedalo sem nikdy písat ja som tá ktorá sa radšej stiahne a nebude mutiti vodu.Už nikdy by som nedokazala ani jednou tortou sem prispiet ! Si ma pošliapala ! Dúfam že si spokojná dosiahla si svoje.Majte sa pekne .

aduskatt
1. aug 2012

@lucula73 ja som tam uz registrovana🙂

lucula73
1. aug 2012

@aduskatt ty si teda šikulka 🙂

aduskatt
1. aug 2012

@lucula73 to bolo na FB a este aj do mailu mi dosiel oznam, no nekup to, xixi

vecernicci
1. aug 2012

@micmo nemáš za co děkovat, já bydlet v Pze, tak jsem tam pečená vařená 😀 😀 😀 ale kdyby jsi něco chtěla, tak není problém koupit a poslat 😉

anibas
1. aug 2012

pekný večer - dokončila som 1 tortičku, aby som nevyšla z cviku 😀 😀 😀

lencza
1. aug 2012

ještě jdu znovu otravovat ohledně toho mého dortu pro klučinu s alergií na mléčnou bílkovinu.......myslíte, že bych mohla udělat marcipán z toho sušeného rýžového mléka, co jsem dostala? že se bude chovat stejně jako klasický sušený mlíko?

mirka_aa
1. aug 2012

tak uz iba tolko ktomu a snad naposledy...monika,ano pisala som ti do spravy aby si si precitala,ze nie som sama co ma nazor ze ta torta nie je dobre prepracovana..je pravda ze asi to nebol dobry napad,no som nevedela ze sa to tu tak zvrtne a cas uz nevratim...ja som tvoje meno nikde nepisala a to som teda netusila ze podla obrazka torty niekto spozna si si ju robila ty..a ak aj niekto spoznal,kym to tu nenapise sa ostatny nedozvedia kto tu tortu robil...keby som ta chcela surovo udupat,tak by som asi rovno napisala ze monika co ma tu a tu stranku mi urobila taku tortu..mne islo o to aby aj iny vyjadrili nazor,ked ty si za tym tak stojis ze ta torta je pekna a kukala si na mna co si to ja dovolujem ti povedat ze sa mi nepaci...som spokojna ze si sa dozvedela ze nesom sama kto vravi ze to neni pekne spracovane,ale urcite som ti nechcela zrobit tu teraz zlu reklamu a udupat ta,ale sama si sa prihlasila ze si ju robila ty...ale nesom spokojna,pretoze som si zelala mat na krstinach krasnu tortu ale bola skareda..ja som tu neosocovala ze bola nechutna,alebo ze sa topila alebo ze robis drahe torty alebo ze si pridavas hmotnost...ja len cisto spracovanie marcypanu...na stranke mas krasne torty,myslela som ze aj moja bude,no si uznaj ze ta moja bola nepodarok..no ty si neuznas,ty sa stale vyhovaras ze si mi ju dala v dobrom stave len ja som ju zle skladovala a sa roztiekla...ale ja sa nestazujem na rozteceneost,taze to s tym nema nic spolocne,ale na perlicky ktore niesu perlicky ale vlnka ci pasik nalepeny ci co to je,tie oblaciky su krivo zrezane a aplikacie z oblacikou pretrcaju..to je neesteticke,vobec to tak nemalo vyzerat,navyse strasne vydno spoje kde si to lepila a pod...motyliky som ti vravela ze tie ruzove mi tam nedavaj ze vyzeraju umelo,ja som chcela iba ak by si mala presne take ake su na predlohe take jak zive jemne...3x som ti zdoraznovala ze mi nejde o to aby tam bolo neviem co narocne aj keby to bola hola torta,len nech je to cista praca..ty si mi len vravela o gulickach ze to nebude uplne dokonale,lebo ich robis rucne,no ale tou formickou si to teda nezachranila...neboj,keby som vedela ze to takto dopadne nedala by som ti robit tortu,mala si mi povedat ze mas problemy abo co,ze je horuco a ty nezvladnes urobit cistu pracu a nebol by problem,dnes vela zien pecie torty...lenze ty si mi povedala ze nechces napodobnovat inu tortu z obrazka ze nech dam robit nekomu inemu,ale potom zrazu z nicoho nic si mi napisala ze teda zrobis jak ja chcem len mam zvazit,lebo perlicky zrobis rucne a nebudu dokonale...ale ze bude cela odflaknuta to som teda nevedela..ja nevravim ze si sa na nej vobec nenarobila..len v porovnani s inymi tortami,ktore mas na stranke,kde je kopec modelovania rucnej prace figurky a pod..je tato jednoducha...keby som chcela len chutnu tortu a nie krasnu,dam ju zrobit napr svokre,chcela som krasnu tortu ze si aj priplatim ale bola som velmi sklamana,zdaleka to nesplnalo moju predstavu a to zdoraznujem ze nejde o roztecenost a ani na tych tvojich fotkach ktore si fotila hned po dokonceni sa mi ta torta nepaci lebo su tam nedokonalosti..to ze ja som na vahe mala 5kg tortu a ty vraj viac,no neviem ako je to mozne...nabuduce uz len asi neposielat muza a tortu si pred 4ma ocami odvazit..sak sa ucime na vlastnych chybach...pre mna ta torta nemala hodnotu ani 50€ ...lebo takto ozdobit s tymi pomockami co mas dokaze aj amater co by to robil prvy krat si myslim...bola som nastvana ze si tvrdis svoje ze je pekna ta torta a ze ja len prehanam a spekulujem,tak som chcela aby ti povedali aj iny ludia nazor no zvrtlo sa to a uz by som to druhy krat tuna nepisala,ale stalo sa...nech uz si kazdy urobi nazor aky chce,mas tu vela kamaratiek,o to mi neslo aby sa tu secko rozoberalo..len ci je podla inych pekna ci to ja len prehanam...

mrka2
1. aug 2012

@monika76 ale no co si??? to ta zlozi jedna negativna skusenost??? neopovaz sa od nas odchadzat!!!!!

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa ja len k tomu menu.vies, kedze si tu vsetky davame svoje vytvory a je to tema o marcipanovych tortach, tak je dost pravdepodobne, ze viacere z nas si spomenu, kto tu tortu robil, ked sme ju uz videli, takze v podstate stacilo dat fotku torty aby sme vedeli o koho ide.....pomenovat cloveka sa nemusi len priamo napisanim mena.......jo a este jedna vec....toto vsetko, co si teraz pisala patri do IP.tato tema je o tortach Rady a postupy.....nie o vysvetlovani si zakaziek a hadani sa v teme........odpoved si neprosim🙂

artepf
1. aug 2012

@dadka212 ale já si myslím, že pokud má někdo cenu 10eur za kilo, tak ten dort musí jak chutnat, tak i vypadat co nejdokonaleji, protože když se vcítím do role zákazníka, tak by se mi teda nechtělo platit takovou palbu za dort, se kterým nejsem spokojená 😅

sisix
1. aug 2012

@aduskatt naprosto s tebou souhlasim, sem to nepatri.

sisix
1. aug 2012

@artepf to sice jo,ale neresi se to tady. To si musi vyridit holky spolu mezi sebou.
@monika76 a ty neblbni a nemaz ucet 😉

njonja
1. aug 2012

Dievcence, pridavam moje dalsie dve ... tie kvety boli dakovna odo mna, ta druha - ludsky mozog bola na objednavku - chceli ho velky, aby sa vsetci najedli a necheli ho mat na torte polozeny, takze je taky ako od obra🙂

mirka_aa
1. aug 2012

@aduskatt koniec koncou vobec od zaciatku to tu as inepatrilo,ale uz sa stalo,nemyslela som to takto ako to dopadlo a nenapadlo ma ze sa takto poznate podla obrazka..bohuzal mrzi ma to,ale to ma mrzelo tiez ked som na stol na krstinach musela polozit tuto tortu...odpoved si neprosis a toto co pisem sem nepatri,ale ked uz to tu bohuzial vsetko je tak sa obhajujem aj ja...ste kamosky tak aj tak moniku zastanete,alebo mozno sa vam ta torta ozaj paci,ved oki,ale mne nie...

zdenallicka
1. aug 2012

@lencza ROzhodně to nedělej.. já jsem dělala ze sojového a to byla katastrofa.. teklo to jako blázen.. KUp raději nějakou hmotu bez BKM a potáhni tím.. Budeš to mít bez nervů... ;)

eliska22
1. aug 2012

@njonja ten mozog je superný, ale ja by som si teda na takej torte nepochutila 😀 ale je fakt ako ozaj 😉

njonja
1. aug 2012

@eliska22 dakujem🙂 Ja osobne nie som s nou az tak spokojna, dako mi uz ruky zlyhavali🙂

romea
1. aug 2012

@mirka_aa prosim ta ty uz nemas tolko chochmesu aby si prestalo? Bavi ta to? Sim zedava ci by si takto hovorila zoci voci ako pisala pisat je lahsie nie? Je to fakt trapne a sama sa zosmiesnujes a docielis presny opak aky si povodne asi mala. @mirka76 neblbni kocky ta tu maju urcite radi a mala si kopec spokojnych zakaznikov a niekto je vecne nespokojni tak si z toho nic nerob nech ta tesia reakcie tie pozitivne 🙂

romea
1. aug 2012

@nonja krasna torticka chcela by som sa opytat ze ako robis tu madlu nieco podobne by som.chcela spravit na 30tku. To das pas marcipanu okolo torty a potom tvarujes maslu najprv jeden oblucik masle a potom druhy a stred a ako to spajas? cim? Dakujem?

abriela
1. aug 2012

@njonja Mozog je ako naozajstny. Nezvycajna torta ale krasna. To si spravila sulok a skrucala na vrch torty???

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa a aj ostatne dievcata.......tak inak a naposledy............toto je snad jedna z mala tem, kde sa nenosia hadky a vcelku som na to hrda, aj ked tato tema nepatri mne, ale akosi sa tu citim ako doma a ja ked si chcem najst alebo pozriet nejaku tortu, nemienim sa tu prehrnat troma stranami hadok a osocovania......🙂 takze z tohto dovodu prosim uz dost....ak je treba nieco riesit, vyriesite si to osobne alebo cez IP. dakujem za pochopenie🙂 a zelam aj vam tak krasny den ako mam ja🙂

muffinka8
1. aug 2012

@njonja krásne 🙂
čím sú robené tie biele bodky na stuhe?
a ako si prosím ťa robila tie zákruty 😀 na mozgu? parádne to je

sisix
1. aug 2012

holky, jeste jednou.... prosim postup na bleska mc queena? Na figurku. 😉

vinka
1. aug 2012

ahojte baby.neviete mi poradiť punčovú plnku? 😕