Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
17. aug 2012

babýýýýýýýýýýýýýýý, tak tu je tá moja opacha 9 kilová moja prvá hlavná svadobná torta 😀 😀 😀 je robená podľa foto, čo mi poslala nevesta, ale samo, že nie úplna kopia 😉 testovala som na rodine, a páááááči sa im 😵 😵 😵 😵
na to, že som doobeda ešte nemala stužky, tie mi kúpila sesternica dnes bola náhodu v PK, tak dobré nie? 😀

eliska22
17. aug 2012

@maya30 tá je úžasnáááááááááá 😵

eliska22
17. aug 2012

@pipka perfektne sa ti povedlo 😵

lamps
17. aug 2012

@eliska22 je krásna, môžeš byť spokojná a veľmi pyšná na seba 😅 😅 😅

pristela
17. aug 2012

@mima1311 aale prosim ta aka sikovnost 😝 roky driny za mnou 😀 😀 😀 😀

@eliska22 jeeeeeeej , tá je milenááááááá 😵 😵 😵 😵 rychlo pis ake plnky atd 😀 , bo vsak to aka obrovska vypada 😕 , ja mam robit 10 a 15kg tak tuhô sondujem 😅

mima1311
17. aug 2012

@maca77 😀 😀 😀 ja som vedela ze to potesi 😀 😀 😀 ja som bojovnik , som sa dala na druhy pokus , teraz sulkam gummi macka , len ho valam v cukre , lebo je daky primäksi a pada dole papulu 😀

eliska22
17. aug 2012

@lamps Ďakujem ti za tvoje milé slová, to vieš že potešia 😉

mima1311
17. aug 2012

@eliska22 prenaaaaaadherna 😵

eliska22
17. aug 2012

spodok je pribinák s malinami - minula som na korpus 8 vajec - vo forme 28 cm som piekla, maliny som minula 2 balíky tie malé 😝 stred je čokoládová plnka - to je tá s tým pudingom+ maslo + čokoláda, no a vrch je pribinák s jahodami
stred je 22 cm , vrch 16 cm 😉
a díky 🙂

mima1311
17. aug 2012

@pristela povidali ze mi hrali 😀 😀 😀 😵 😵 😵

pristela
17. aug 2012

@eliska22 ej a tak to podla rozmerov nevypada na big , užaj sa utekaj pri nu odfotiť 😀 😀 😀 😀 😀 a kolko vysoke mas poschodia?

eliska22
17. aug 2012

@pristela to ja neeee fotiť 😀 rozmýšľam pri čom ti ju odfotím 😀

eliska22
17. aug 2012

@pristela tak som ti ju aspoň odmerala, každé posch. má cca 10 cm - takže vysoká je cca 30 cm 😉 to len na foto sa ti taká veľká zdá 😉

anibas
17. aug 2012

@maya30 famózna tortička !!!!!!!!!!!!!!!!!!

anibas
17. aug 2012

@eliska22 prekráááááásna 😵 😵

mamina1978
17. aug 2012

@maya30 Kaaasna elegantna torticka 😵 😵 😵 😵

eliska22
17. aug 2012

kočky mne sa tá torta zosunula na pravú stranu, asi som to zle vystužila ja neviem, čo mám robiť 😔 😔 😔 😔 mňa porazíííííííííííííííííííííííííííííí 🙄 🙄 🙄

maya30
17. aug 2012

@eliska22 @anibas @mamina1978 @pristela @lamps @jakelina baby dakujem, ja keď dostanem pochvalu od takých harcovníčok ako ste vy hneď som povyrastla o 2 metre, velmi si to vazim, fakt... 😵
@lamps nakoniec som dala tu pink a kvapku modrej, nie je to staroruzova, ale je tam tolko odtienov ze to bolo aj tak jedno

pristela
17. aug 2012

@eliska22 co poradit 😕 len rozobrat a vystužiť nanovo 😖 , neboj rozoberies v pohode, stuhami pak zakryjes, ja ked robim ťažke torty davam veeela slamiek a strkam do slamiek aj spajdle , ale to len ked mam spodne poschodia slahackove a vrchne tazke maslove abo ovocne

lamps
17. aug 2012

@pristela Žanetka, kamoška tú chaldničku predá, poslala som ti jej tel. č. do správy na fb 😅

pipka
17. aug 2012

@maya30 dokonalaaaaa 😎

jakelina
17. aug 2012

@mima1311 do punčoviny můžeš, jak s ní něco dotvaruješ, tak to stejně ještě musíš potřít máslovým krémem, tak to ti nic nerozpustí neboj.

jakelina
17. aug 2012

@eliska22 to je škoda, co se stalo, že se posunula. Jedině fakt sundat a znova vyztužit a složit. Neboj to bude dobré. 😉

pipka
17. aug 2012

@mima1311 jaaaj prepac, ale musela som sa smiat 😅 😅 aaako keby som seba videla 😝 ty si moja krvna skupina 😀 😀 😅

ja som to tu dnes mala obdobne, len sa mi to tu nesce cele pisat, bo ma ruka boli..ale na stretku porozpravam 😅
som rada, ze to auto ma vobec tvar auta..lebo uz to s nim vyzeralo vselijak 😝
a mm sa ma pyta..ze a aky je to typ? a ja ze Hybrid 😅 😅 😀 ..ale to som vobec netusila, ze Audi Q5 je naozaj aj v nazve HYBRID 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

vaha mala byt ze do 4 kil..no jasne, ze ma 4,8 kg 😅 😝 ja proste male torty robit neviem..no zabijem sa? 😅
ale volala som s kamosom, a ze to je v pohode, ze s tym ratal...ze ma pozna 😀 ked kazdemu nalozim miesto 3 knedli na tanier vzdy 5 so slovami...sak ty zjes 😅 😀 😀 😀

1katuska73
17. aug 2012

Ahojte tak tu su moje dnesne .fialova vedie.

nika1985
17. aug 2012

ahojte baby neviete mi poradit ako si spravim piestiky uz 2x som bola v meste v tych cukrarskych potrebach a ze nemaju a tak skoro ani nedostanu potrebujem uplne drobulilinke biele.

csina
17. aug 2012

ahojte, tak ja sem teda pridám moju škôlkársku robotu.. 😅 to, že nemá nohy a nejaké ďalšie detaily sa tvárte, že nevidíte, bo mi nevyšla poťahovka a už sa mi nechcelo zarábať ďalšie cukríky... foto je blbé, ale zajtra odfotím, nemám baterky.. inak piškotové korpusy, 2x biely, 2x tmavý, plnka banánový puding+maslo a parížska šľahačka +banán... 🙂 hádam bude dobrá, nafotím aj nakrojenú, keďže je naša 😀

aduskatt
17. aug 2012

@csina paradny klavir🙂

larah
17. aug 2012

@nika1985 opýtaj sa, či má na Bojnej-Tortičkovo

eliska22
17. aug 2012

@pristela ja som to nakoniec urobila tak, že som pod tú strednú tortu pichla na tú stranu kde sa to zosunulo kartón a sa to jak tak zrovnalo, ale čo už bohužiaľ nenapravím tak to, že tá spodná sa mi na tej pravej strane vydula tá plnka a je to viditeľné ☹ ☹ ☹ ☹ ja by som to radšej už nerozoberala, lebo by to zle ešte dopadlo, uvidím do rána čo to urobí, ser...ma to 😔 som ako blbec to zarovnávala hodinu aby to bolo čo najlepšie a takto 😔