Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
23. jún 2010

@beruska2x orchidea je z MMF

benjik
23. jún 2010

@beruska2x jo a zrovna před dvěma týdny ty americký dny byly

petusko
23. jún 2010

@dm1 a ali (?) tusim spominala, ze do normalneho bieleho kremu dava kavu... taku normalnu len nasype.
ak teda dobre pamatam 😅 tiez som si to niekde napisala, ale teraz to nenajdem ani za svet, ale tusim tak to bolo.

vinka
23. jún 2010

@benjik ak myslíš tie dni v lidly tak tie budú asi len u vás.Lebo u nás ešte vôbec neboli.Ja čakám na ne ale ešte sa ani mužov šéf s tým nestretol a on chodí tam na nákupy má reštyku

beruska2x
23. jún 2010

@dm1 http://www.primacafe.cz/primastr/index.php/kavo...
ten co chces ta jsem nenasla ☹

beruska2x
23. jún 2010

Uvarená káva 2-2,5 dcl, NEPRECEDIŤ !v nej uvariť 1 zlatý klas-nechať vychladnúť. Vymiešať 2 žĺtka , 250 g masla, 150 g pr.-cukru....a je hotovo

beruska2x
23. jún 2010

@benjik jo to vim, koupila jsme tam omacky na maso ☹ SAKRA 😝

benjik
23. jún 2010

@vinka jo jo v ČR byly nedávno,proto to berušce píšu,když je taky z ČR.

beruska2x
23. jún 2010

http://www.andelprerov.cz/32-sklicka-k-vybarven...

koukejte nasla jsme to na MMB, maji to v papirnictvich a funguje to pry jako takovy patchwork 😉 a skvele 😀

benjik
23. jún 2010

@beruska2x no já si vzala jen dva balíky a potahovku dělala jen z půlku balíku,zbytek jsem sežrala. A to jsem je chtěla zkusit opéct.

beruska2x
23. jún 2010

@benjik me to teda jako bombony nechutna, mam pocit ze mi to odezira zubni sklovinu 😀

benjik
23. jún 2010

@beruska2x no tak to je super,asi prohledám neteři pokoj,tyhle věci dost dostává. 😀

benjik
23. jún 2010

@beruska2x tenhle pocit mám u pendreků.

dm1
23. jún 2010

ja som si dala kupit tie cukriky teraz ked boli v CR americke dni tusim to tu niekdo spominal tak som hned sestru vyslala. ale uchmatla mi len 7 balikov viac nemali. uvidim ako sa mi z nich bude robit

diky za recept ale tam idu vajcia a tie nemam..... hlavne ze som pred chvilou nevedela co so 4 zltkami co mi zostali a urobila som vajcovy konak 😝 . keby som si vas skor precitala mohol byt krem. Asi urobim teda ten zakladny pudingovy + kava cela

beruska2x
23. jún 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=27288 😉 koukej

@dm1 no tak bodejt byl mela bombony kdyz nam to vykoupite 😉 .. no ale domaci vajecnej taky neni spatnej tak ho frkni do toho kremu 😀

beruska2x
23. jún 2010

@benjik tak pendrek ani lekorici, haslerky a takovy ja ani nahodou 😝 ale zase kokosovej kmen miluju 😀

benjik
23. jún 2010

káva a koňak mňam. Holky nezkoušely jste dělat pudinkovou náplň z těch nových premiových pudinků od dr. odkera? Já si koupila pravou vanilku,tak zítra zkusím. By mě zajímalo jaké to je chuťově, hlavně pak ta hořká čokoláda.

beruska2x
23. jún 2010

@benjik ja je jeste ani nevidela v kame a kolik stoji? u nas jede pudink na litry, MM ho miluje...

holky jdu do vany pa 😉

benjik
23. jún 2010

@beruska2x asi 12 kč jeden,maj je ted v penny.

beruska2x
23. jún 2010

😉

dm1
23. jún 2010

@beruska2x to vypada zaujimavo.... prave teraz som neterke co jej peciem tortu na narodky kupila farby na sklo aj so sablonamy tak to pokukam co je vnutri ci jej nieco neznarodnim rovno 😀

lenka.pav
23. jún 2010

ahojte dievcata. dost vas zanedbavam, ale fungujem len na zotrvacnik tusim - rano k opatrovatelke s malym, potom hned do roboty, z roboty na nakup, domov, potom domacnost a vecer padam mrtva do postele....a este medzitym peciem, varim,.....ved to poznate.
americke dni boli nedavno tusim aj na slovensku v lidli, svokor mi doneisol reklamny letak a tam to bolo. tusim to bolo zo zaciatku juna. tu byvaju tie dni pravidelne, ale nastastie sa daju tie cukriky kupit aj inde a bez akcie 😉 . ale ja som uz leniva na zarabanie hmoty, uz si iba obednavam WI.
anibas, skoro som odpadla z tvojej orchidey!!! 😕 , je nadherna!!! klobuk dole, ze si to takto nadherne spravila bez vykrajovacky 😵
dnes mi volala kamoska, ze jej kamaratka by chcela tortu s postavickami micky mouse a minnie. ze kolko by asi stala. myslim si, ze robim dost pod cenu, povedala som za taku klasicky velku tortu ze 40 eur a ta dorota mi nechala odkazat, ze to je moc. a to zijem v rakusku, kde sa taketo torty predavaju v cukrarnach od 80 eur vyssie. taka som ale na nu nahnevana, stale mi to vrta v hlave 😒

lenka.pav
23. jún 2010

a este vam pridam poslednu tortu, bez potahu 😉

anibas
23. jún 2010

Lenka aká chutná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 - hned by som si dala, ale mám diétu 😠 😠

lenka.pav
23. jún 2010

anibas, aj ja idem na dietu.... nabrala som odvahu, len sa pobim opatovneho zlyhania ☹ . snad to uz zvladnem. len to pecenie tort mi to zrovna neulahcuje. a tatto torta bola pre kolegynu do prace, vsetci sme sa na nu poskladali, mala to ako darcek k narodkam.

benjik
23. jún 2010

@lenka.pav no pokud v erakousku je běžná cena dortu jak píšeš,tak děláš pod cenou. Jinak nevím co je a není v Rakousku drahý,takže neporadím. Přepočítávala jsem kolik by to bylo u nás v ČR,skoro tisícovka,tady by to za kruhový dort bylo asi moc,teda já bych to nedala.

lenka.pav
23. jún 2010

benjik, len na potravinach das za taku tortu cca 20 eur, neratam tam energie a tvorenie postaviciek.... tu je trosku drahsi zivot ako na sr alebo v cr, a aby som robila tortu minimalne 5 hodin a zarobila na tom 10 eur....to mas dve eura na hodinu....to radsej nebudem piect.

beruska2x
23. jún 2010

tak jsem jeste tu..

ja teda nepocitala na kolik dort vyjde 😅
@benjik ty jo???

@lenka.pav ta ovocna je super, udelam takovy malymu jako 2. dort k narozkam 😉

lenka.pav
23. jún 2010

beruska, urcite taku tortu urob, mala velikansky uspech 😉 . na leto sa velmi hodi, lebo je osviezujuca 😉

benjik
23. jún 2010

@beruska2x No já jak budu dělat na příští týden tetě ten kulatý dort k svátku,tak jsem počítala, že surky cca 150 až 200kč,podle toho jaká bude a práce tak 100 až 150. Chce dort za 300 až 400kč

@lenka.pav no tak topak děláš vážně pod cenou,jejich smůla.