Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. aug 2012

@pristela to jsi si dala 😀 😀 😝 nevím čím to je, že některé fotky jdou tou šipkou zvětšit a ty od tebe ne 😝 Polepši se 😀 😀 😀 😀

jakelina
28. aug 2012

@nika1985 právě z MMF to může praskat a je to asi lepší udělat ze SF, trochu nařasíš na podložce a dáš na dort a tam doupravíš.

dm1
28. aug 2012

@nika1985 ja som to robila v pohode s MMF. isto nie den dopredu. som urobila mimo tortu a sup tam a na torte doupravovat podla potreby

alenv
28. aug 2012

ahoj děvčata po dlouhé době přidávám zas jeden dortík.. je pro dvojčátka

anibas
28. aug 2012

@pristela no - to je iný level tento kvet !!! čo to je ? maxi cesnak ? 😀 😀 😀

eliska22
28. aug 2012

@pristela ty brďo, šak si sa musela ulupienkovať, už sa teším na tortu, bude to ako vždy pecka 😉

dm1
28. aug 2012

@pristela tak na take nieco by ma nikdo neukecal veru 😝 ale vysledok stoji za to. som velmi zvedava na torticku 😵

simasa
28. aug 2012

@anibas Ty si cislo, som sa dobre zasmiala na tom cesnaku 😀
@pristela Ja som robila zasa ranunculus - tiez som sa isla ulupienkovat 😝

simasa
28. aug 2012
abriela
28. aug 2012

Do pozornosti sa dava, plastovy ULOZNY BOX v JYSKu od 30.8-5.9.
- š20xd30xv14 cm - 2,50e
- š30xd40xv24 cm - 5e

muffinka8
28. aug 2012

Prosím vás, ako sa JEDIA tie minitortičky čo robievate na svadby? 😕 Lebo keď odrežem z veľkej torty tak predsa je ten poťah pevný a ja vždy vyjem len vnútro a poťah nechám. A keď je tá mini tak to tam ide normálne zaboriť lyžička? Sa to nejak nerozpučí?

eliska22
28. aug 2012

kočky nemáte nejaký postup na vláčik tomáš 😝 ja som mala a už ho neviem nájsť, chcem ho robiť z horaliek a z tej sojovej tyčinky ....

lamps
28. aug 2012
eliska22
28. aug 2012

@lamps díkes, toto som potrebovala 😉

vlada111
28. aug 2012

@lokalistin supeeer, ďakujem pekne.

pristela
28. aug 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala 😀 😀 😀 😀 no divna je , som jej hned hovorila ze to aky kaktus mam robiť 😀 u nich v afrike to je bezny kvet rastie im vsade ako burina, tu kupujes jeden za drahe prachy 🙄 vola sa protea : http://wallpapers.jurko.net/pic/22024/

@eliska22 nee lupienky sli rychlo len tie piestiky boli blee
@dm1 no holky neviem ako bude vypadat , som zvedava aj ja, ci to bude vypadat ako svadobka 🙄
@simasa tieto kvety sa mi strasne páčia , daju sa robit na vela sposobov 😵 😵

pristela
28. aug 2012

@lamps andelka , mate u vas cukriky ???? bo u nas nic, nikde 😕 😕 zajtra ide moj do BN pozrie tam ale ak nebudu bude musiet tahat k vam . a este to babatinko v nedelu by sme mali ist do PD staci ti ho doniest v nedelu alebo ti ho poslem postou stvrtok ?

eliska22
28. aug 2012

@pristela nooooooo šak já myslela tie piestiky 😀

lamps
28. aug 2012

@pristela Cukríky neviem, či majú, ale môžem to zistiť, dnes som išla okolo Lidla, ale nebola som vnútri. A bábetinko stačí v nedeľu, ale potrebovala by som vedieť aspoň približne kedy v nedeľu,teda o koľkej. Lebo už bude doma malá Amálka a chápeš musím ju ísť pozrieť 😀. Cukríky by som ti mohla kúpiť, teda ak ich budú mať a v nedeľu by som ti ich dala. Ale u nás mávajú len tie ružové.
Sleduj akú správu som dostala: "Pani Halova, mozeme sa dohodnut na torte na 14.9.? Je mozne, aby mala menej ako 3 kg? Mensi format a nizsia - len 1x plnka? Cesto tmave a bleda plnka, marcipan a zlate kvety." odpovedala som, že ma to mrzí, ale torty menšie ako 3 kg nerobím.

zdenallicka
28. aug 2012

@lamps To říkám taky furt, že menší jak tři kila nedělám a ejhle, furt dělám.. 😝 😝 😝 Naposledy dva na svatbu pro maminky - 1,7 a 1,8 kg... 😕 🙄

lamps
28. aug 2012

@zdenallicka no len to je robota o ničom. A ešte ktovie akú plnku si predstavuje pod tým "bledá plnka" 😅

maya30
28. aug 2012

@lamps no sak toto ja mam skoro stale - chceme tortu ale malicku len aby bola 😝 aj ja vravim ze pod 3 kg nerobim, ani by som nevedela, tu chce kazdy vycackane, a potom zacnu vymyslat ze aj s ovocim a neviemco...
pridavam dnesnu prvu, zase didy 😝 a robim este jednu pre manzela, akoze bonbonieru, to este dnes bude srandy kopec

lamps
28. aug 2012

@maya30 no a to berie tú tortu na svadbu pre bratranca 😝. Ja viem, že všetko je drahé, aj torty, ale príde mi to také blbé. To si už zrovna môže kúpiť zákusky v cukrárni. Veď aj s malou tortou je veľa roboty, keď chcem, aby vyzerala pekne a bordel v kuchyni je tiež, nehovoriac o tom, že keď chcem spraviť polovičnú dávku plnky, ostanú mi nespotrebované suroviny.

maya30
28. aug 2012

@lamps to tu by si narobila hanbu...ja zvyknem aj upozornit, ze ked na svadbu pre blizsiu rodinu, tak ze by sa aj vacsia patrila... 😅

lamps
28. aug 2012

@maya30 no presne tak, ona vie aká veľká je 3 kg torta, už si jednu u mňa dávala urobiť a napriek tomu chce ešte menšiu
A krásnu podprsku si urobila na tie cicíčky

pristela
28. aug 2012

@lamps ale pani Halova , vy ste taka zla k tým ludom ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no to este ani ja netusim o kolkej ale budes mat sancu 2x, crnknem ti ked pojdeme tam a aj ked pojdeme späť 😀 , to bude asi nejak na obed a na vecer 😀 , cukriky ne, dakujem si pokaldnicka 😀 😀 😀 potrebujem ich ted na piatok tak moj skoci ak nebudu v BN , a ak nebudu ani u vas budem musiet kupit smartflex 😝 aa šáák pohodaaa 😀 😀

lamps
28. aug 2012

@pristela nooo som zlá 😠 ja viem. Počuj a ja mám doma tie biele, mohla by som ti ich poslať a máš to isté, že budeš mať na MMF

eliska22
28. aug 2012

@maya30 tá podprda je super 🙂

pristela
28. aug 2012

@lamps no len ja potrebujem veeeelaaa 😀 😀 😀 ani neviem kolko 😀 😀 na 10 a 15kg torty