Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
13. sep 2012

moja dnesna som mala nervy na krajku jedna sa mi dolamala tak som rychlo susila vtrube druhu za pol hod vysusena

lamps
13. sep 2012

@lawli no veď ako tak čítam, tak sprejovanie máte v rodine 😀 😀
@mia1111 musia vyschnúť, ja som zabudla, že v sobotu si prídu do 10-tej ráno po tortu, tak sa mi teraz pečie korpus, urobila som kvietky, ešte musím nejaké dorobiť a zajtra tortu naplniť a aj ozdobiť 😅 ach moja hlava deravá

peroli
13. sep 2012

@ajka82 tak zdatná cukrářka nejsem ale tipuju že asi vymodelovaný hooodně dopředu a fest vytvrdnutý.. 😉

peroli
13. sep 2012

@pipka tak různě... většinou FB nebo pinterest, sem tam yahoo nebo flickr a to pak vede na další stránky (třeba ze kterých ty dorty původně pochází atak.)... 😉

lawli
13. sep 2012

@lamps no to máme ,dokonca máme doma pištoľku na airbrush,len ju použiť ...ešte je nová nevybalená ,tak neviem kto ju použije skôr 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
13. sep 2012

@lawli 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
13. sep 2012

@mizulienka Luci 7 kg za 38 EUR - sikovnamama.sk

pipka
13. sep 2012

@mamina1978 jaaaaj no mm mi tu prave hovori, ze niektore sportove lietadla mozu mat kridla aj vpredu rovne, ale dopravne nie..tak asi zalezi aky typ to je 😉

vlada111
13. sep 2012

@mia1111 nič si z toho nerob. Ja mám zajtra zdobiť tortu, ešte neviem ako a aké postavičky urobím a to mám už doma malú soplavú ☹

mizulienka
13. sep 2012

@vlada111 aha, tam ho teraz nemaju 😒

aduskatt
13. sep 2012

@vlada111 chudatko, to nevydrzala dlho zdrava.....ale to asi vacsina skolkarskych deti........nas vydrzal tusim tri tyzdne zdravy a potom to uz islo dole vodou

abriela
13. sep 2012

@dajna11 a zrezavas ich? Ja som zrezavala do rovna, ale pozeram, ze tvoje su mierne zaoblene. Su krasne. Pod potah davas maslo?

mamina1978
13. sep 2012

@pipka No ani ja sa v lietadlach vobec nevyznam. Robila som len podla modelu.Tieto chlapcenske torticky mi vobec nejdu. Kamaratka, ked bola pre tortu ,tak sa jej pacila. Och, ☹ teraz len dufam, ze potesi aj jej 3 rocneho chlapceka a ,ze si nebude vsimat tolko detaily. ☹

pipka
13. sep 2012

@vlada111 no ale aspon ti vydrzala dlhsie ako moja...my na stvrty den uz chori 🙄
teraz je uz vyse tyzdna doma, tak duuufam, ze v pondelok uz nastupi, lebo uz tu mam z nich brka v protismere 😝 😅

a ja ze ako si oddychnem a ja teraz tri torty na buduci tyzden...a ze pred stretkom si budem vegetit 😅 😝

pipka
13. sep 2012

@mamina1978 aale to je v pohodeeee, trojrocny taketo veci neriesi 😵 ten bude cely happy, ze vobec ma torticku a na nej sviecky 😀

mishulle
13. sep 2012

@yamahafazer noc krásný, jak se dělá prosím ta krajka?

mariann2
13. sep 2012

@anibas mojko, akurát dnes som na to myslela, ale mám toľko roboty, že..... zarezervujeme si miestenky pri sebe či ako? napíš mi prosím ktorým spojom to pojdeme, ako som písala, vlakom veľmi necestujem, tak privítam " usmernenie" 😀

mia1111
13. sep 2012

@vlada111 - jáááááj, tak aj Ty si v časovej tiesni? Ja mám také nervy, toto už nezoberiem takto tortu, keď nebude mm doma, lebo nedá sa mi ani rozmýšľať, ani robiť ☹ . Drobec zaspí o deviatej, potom môžem začať robiť. Kašlem ja na drôtiky asi, urobim jednoduchšiu verziu, no čo, nemala som toľko času, ako by som potrebovala a tak nič extra nevytvorím... ☹ . Alicke prajem, nech soplíky rýchlo prejdú, nech môže ísť v pondelok zasa do škôlky

dajna11
13. sep 2012

@abriela no ak je velký kopček tak ho zrežem ale nie do rovna,ale skoro vždy mi tak pekne rovnomerne vyjdu zaoblené že netreba zrezávať. ano dávam maslo s cukrom. 😀

anibas
13. sep 2012

@simasa asi budeme 5 v aute - ty, Marianna, Dada, ja a ešte niekto ? Eliska22 ? či ? 😅

anibas
13. sep 2012

@dajna11 ty brďo ???? to ako si ornamentovala ????? prekrásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
13. sep 2012

@mariann2 dobre - presondujem a dám vedieť - asi až v pondelok - teraz tiež nestíham 😉

wera.g
13. sep 2012

Ahojte, prosím vás, robili ste niektorá vláčika tomáša, ale len tú lokomotívu? Prosím vás, cca koľko kg vážila? Mám robiť nejakú tortičku s tomášom, a uvažujem či spravím nejakú guľatú a hore ten vláčik, alebo spravím 3D lokomotívu.. síce to vyzerá dosť zložito, ale rada by som niečo nové vyškúšala 🙂 ĎAkujem 😉

pipka
13. sep 2012

@anibas eliska 22 ide so mnou..aspon tak sme dohodnute 😉

bianca
13. sep 2012

cafte.Som sa rozhodla ze sa polepsim a budem aj sem zasa chodit :D

@lawli milacku ja sa kludne obetujem a zabehnem ti ju :D

lawli
13. sep 2012

@bianca vitaaaaaaaaj 😵 ...ona nieje tak celkom moja ,kúpil si ju manžel skôr ako som ja začala s tortičkami a to ho podpichujem ,že ju doteraz nepoužil ,tak asi bude moja na tortičky 😀 😀 😀 😀 šak dojdi na kafičko a spolu skúsime 🙂

dajna11
13. sep 2012

@anibas díky moja.......myslíš to otlačené????do hmoty?to mám takú foliu a tam sú také že arabesky sa to volá 😀 😀

bianca
13. sep 2012

@lawli u nas to je sen oboch.Muz skladal modely tak tiez chce.

lawli
13. sep 2012

@bianca u nas to bol tiež manželov sen a aj si ho splnil ,ale len tým ,že ju kúpil a stojí v origoš krabici tretí rok 😀 😀 😀 😀