Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

enya00
19. sep 2012

@teodorie dakujem velmi pekne 🙂

pristela
19. sep 2012

@mizulienka navrhni im coko nad parou s maslom , ta vydrzi , ja idem robit tiez teraz na nedelnu oslavu aj detom pribinák , ale tie pribinákove poschodia budem plnit az v piatok v noci , a tortu si preberaju v nedelu hned na oslavu s tym ze ju hned aj zjedia a v sobotu sa budem pri vás tváriť že som svieža ako rybka 😀 😀

mizulienka
19. sep 2012

@pristela keby to bolo na sobotu alebo nedelu nie je problem, ale skoro 4 dni bude v chladnicke...pani velmi nechce, ze cokoladova plnka...a co myslis vanilkova, to je ten recept od daducha, ide tam ale aj slahacka

pristela
19. sep 2012

@mizulienka och no ja neviem , ked prevaris slahacku predlzis jej trvanlivost , ale no ja by som im nerobila so slahackou 😕 neviem , mozno holky poradia ....

mamina1978
19. sep 2012

@mizulienka ta coko od @vlada111 je bez slahacky aj bez vajicok .... 😕

jakelina
19. sep 2012

@mizulienka ten zásmažkový je výborný a vydrží dlouho.

mizulienka
19. sep 2012

@jakelina dakujem kocky, idem im to navrhnut, uvidim, ako sa rozhodnu, dakujem

anibas
19. sep 2012

@mizulienka do školky 5 dňovú tortu v žiadnom prípade !!!!!!!!!

mamina1978
19. sep 2012

@jakelina Robila si ten od vlada111? Ja ho chcem skusit..... Lebo ja som robila ten od dadka212 a ten bol moooc maslovy a sladky ☹

mamina1978
19. sep 2012

@mizulienka tiez som vsak za to ,ako @anibas, ze do skolky pre deticky 5 dnove........ to vobec nieje vhodne .........

anibas
19. sep 2012

@bambula1307 fantastické koláčiky, úžasná pomocníčka - ja mám absťák na sladké 😀 😀 😀 jak by som si dala tortičku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ešte že v sobotu ochutnávky 😉 😉 😀 😀

dadka212
19. sep 2012

@mizulienka v žiadnom prípade by som nerobila žiadnu tortu vo štvrtok keď to má jesť kopa detí v pondelok....oni síce v škôlke musia nechať kúsok kvôli tomu ak by sa niečo nejakému dieťaťu stalo ale aj tak, ja by som to isto nerobila 😝

abriela
19. sep 2012

@mizulienka otvorila som temu. Citam co pises o plnke a uz som si vyslahala slahacku s tvarom a tlacim. Ked priberiem 30kg tam to mate na svedomí aj vy - tortarky 😀

mia1111
19. sep 2012

baby, pomoc, našla som zapatrošený externý disk a mám na ňom NEROZTRIEDENÝCH 2900 inšpirácií tortičiek 😅 😕 . Kto to roztriedi??? 😅

mizulienka
19. sep 2012

@anibas dakujem za nazor, tiez sa mi to nejako nepozdava...uz som jej napisala, nech si tu jednu daju upiect u nich, tie zvysne dve im urobim ja

anibas
19. sep 2012

@mizulienka presne ako píše Dadka - ešte ťa dostanú do problémov s tvarohom 😕 😕 😕

mizulienka
19. sep 2012

@anibas ved to, hned som si to predstavila, to mi fakt nestoji za to.

vlada111
19. sep 2012

@dm1 jéééj túto som kedysi obdivovala 🙂

dadka212
19. sep 2012

kočky neviete kde toto zoženiem? všade majú len striebornú a ja potrebujem zlatú....

vecernicci
19. sep 2012

@mariann2 jéé tak to jsme se špatně domluvily, já koupila taky pro tebe dva posuvný kulatý ráfky, tak je házím do placu, holky, nechcete je některá? 😉

vecernicci
19. sep 2012

@pralinka25 já je právě ted peču s sebou na srazík, když se dají do plechový krabice a někde dobře schovají, tak vydrží i 14 dní 😉 jen je nesmí nikdo najít 😝 😀 😀 😀
dělám jednu várku s oříšky a čokoládou tmavou a druhou várku s bílou čokoládou a brusinkami, mi tečou sliny 😉

jakelina
19. sep 2012

@mamina1978 ano dělala jsem ho a byl výborný. Já nemám ráda čokoládové, tak jsem tu tmavou čokoládu nahradila bílou a dala pražené lískové ořechy. Pro jednu zákaznici jsem dělala i ten originál a taky si to strašně chválila.

jakelina
19. sep 2012

@vecernicci já si klidně jeden vezmu, ten ráfek. 😉

zdenallicka
19. sep 2012

Holky, holky, holkýýýýý!! 🙂 Máte někdo postup na Bleska jako dort i na Bleska jako figurku na dort? Moc díky za odkazy!!! 😵

zdenallicka
19. sep 2012

@vecernicci Jak velké ty ráfky?

zdenallicka
19. sep 2012

@pristela Ty jsi úžasná, ale máš moc malé fotky.. 😕 😅 A je jich tam málo, to nepochopím!!! 😀 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@zdenallicka to jsou ty nastavitelné