Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinka1981
14. okt 2012

Ahojte žienky,
chcem sa spytať či ste už niektora piekla korpus bez vajec. Moja mladšia bude mať 2r a neviem či mam doma niečo vykuzliť alebo sa najde šikovna osobka z BA prip.okolia 😉
Dakujeeem 😉

daducha
14. okt 2012

Ahojte babulky, tak pridavam moje tohtotyzdnove,jednu som zabudla odfotit 😝 .Moja tvoriva kriza viac nedovolila 😝 😝 .Ta zlto cervena bola na zelanie nevesty a uz mam aj spätne info ze sa veeeelmi pacila 😉 ,ale od môjho vkusu veeeeelmi daleko 😀 .Vase dielka popozeram priebezne,mam za sebou sialeny vikend a este do rana jednu tortuchu 😝 .

mariann2
14. okt 2012

@florentina no, poviem ti, kúpila som diamanty v kauflande, včera, stáli len 0,79€, tak som to riskla a skúsila som si urobiť formičku s tavnou pištoľou, aaale, asi som nemožná ale nejde mi to, takže prichádza ďalšia možnosť, forma na ľad, preto zisťujem, či ju niekto nemá, kto by mi povedal, ako vyzerá a práve je to na tortu pre chlapa, ktorému robím torty pravidelne, má mať až 10 kg, je síce náročný, ale vie moju robotu oceniť 🙂 preto sa tak trápim, aby bola super

daducha
14. okt 2012

@mizulienka robila a je skvely a pevny ako fras 😀 .Uvarim 2 slahacky s 2 coko na varenie,dosypem kakao a cukor od oka.Uvarim a necham vychladnut.Na druhy den pridam Smetafix a mascarpone.Je fakt perfektny 😵

reruna
14. okt 2012

@daducha já ani nedávala smetafix, ale měla jsem 40% smetanu, drželo to super, nedávala jsem ani cukr ani kakao, jen čokoláda, smetana a maxcarpone

mariann2
14. okt 2012

@daducha teda, tvorivú krízu na tvojich tortičkách nevidno, sú nádherné, detailne vypracované a verím ti, že sa cítiš vyhorená, aj ja som mala takýto stav, pomohla mi dovolenka 😉

reruna
14. okt 2012

@daducha krásné dorty, tu žlutočervenou bych si na svatbu taky nepřála, ale udělala jsi to krásně

nika1985
14. okt 2012

@nikulqa mandarinky,zevraj aj ananas ale ja som skusala iba mandarinky

anibas
14. okt 2012

@mariann2 a želatínu vo forme diamantu nechať stuhnúť ??

aduskatt
14. okt 2012

@anibas presne to som navrhovala....do tej formicky na lad naliat zelatinu a nechat stuhnut🙂

florentina
14. okt 2012

@daducha všechny jsou nádherné a precizní práce na nich je vidět, né únava a vyhoření...určitě si odpočiň, páč je škoda, aby to taková umělkyně jako ty zabalila na trvalo....

@mariann2 když je to pravidelný zákazník, tak to trápení stojí za to a věřím, že nakonec bude moooc spokojený 😉 A s tou tavnou pistolí, já to nezkoušela, ale věřím, že to může být problematické. Tak pak mě napadá jedině nějaký modurit, či fimo, něco co se zapéká v troubě při vysoké teplotě, obtisknout do toho a udělat formičku...když to vydrží žár trouby, mohlo by to pak snést i ten isomalt...hm, ale to je asi blbost, to není měkké a nešlo by to z toho vybrat...no to jsem nedomyslela...já bych ti tak ráda poradila, ale neumím, promiň 😅

pralinka25
14. okt 2012

@lawli prosim ta a nemas nahodou recept na ten den a noc kolac co piekla tvoja babka? moja babka ho robievala tiez ale uz nezije a ten jej recept nemame ☹

pipka
14. okt 2012

@vlada111 no teeeda, tak drzim palce, nech uz to mas teda co najskor stastne za sebou 😉
poznam doverne tieto posledne dni..to je sialenstvo..a este ked uz dieta mas doma...a mas co robit sama so sebou, nie este s malou, ze? 😅
no drz sa moja, budem na teba siiilno mysliet 😉

mia1111
14. okt 2012

@lawli - super, ďakujem za recept, už je prepísaný v zošite, určo vyskúšam 😵 . Tak mne to vychádza z tej jednej dávky možno na formu priemer 20cm, ak chcem aspoň 2x plniť? Či myslíš, že to vyjde do väčšej?

mariann2
14. okt 2012

@florentina cením si to, ďakujem
@anibas veď hej, želatína, ale do čoho to naliať, nevidela si tam u vás nejakú tú formu, diamantovú na ľad, že ako to vyzerá?

lokalistin
14. okt 2012

@dm1 ahoj objednavala si aj ten prasok alebo to budes robit sugarveilom ja nad nimi uvazujem len sa bojim,ci to spravne budem vediet namiesat

mia1111
14. okt 2012

@daducha - kráááááááááásne všetky 😵 😵 😵 , úplne úžasné, žiadna tvorivá kríza, tortičky sú dokonalé 😵 😵 😵 😵

mizulienka
14. okt 2012

@daducha krasne su vsetky, do jednej 😉

popozeraj na zlavodome alebo nejakych inych zlavach vikendovy pobyt v tatrach a odplasis tvorivu krizu, trocha vypnes, clovek pride na ine myslienky 😉

@reruna @daducha nooo na 28.10. mam taku objednavku, urcite vyskusam 😉

pipka
14. okt 2012

@daducha ved su naadherneeee 😵 sa tesim este na tu dnesnu 😉

lawli
14. okt 2012

@pralinka25 jasné že ti dám recept ,ale až zajtra oki...nemám ho tu v PC a zošit mám dole v kuchyni ...už sa mi teraz nechce 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀
@mia1111 ta dávka by mala byť na formu priemer 23 ...takto to mám v druhom recepte (suroviny sú rovnaké ,len miesto práškovej farby je písana gelová)....Dno dortové formy (23 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. 😉

dm1
14. okt 2012

@miciatko airbrush na stretku bol super aj som si to skusila ale pre mna nedosazitelna pomocka skrz tu cenu 😖

jakelina
14. okt 2012

@mariann2 já mám formičku na led i doma, dělá to takové diamanty, ale malé, ale je toková obyčejná plastová, tak nevím, jestli by z toho šly vůbec ven vyndat. Není to silikon. Zrovna si s manželem dáváme mochito, tak jsem se dívala jak to vypadá a docela hezky.

mia1111
14. okt 2012

@lawli ĎAKUJEM 😵

dm1
14. okt 2012

@lokalistin zatial budem robit so sugarveilom lebo ho mam este doma je skoda kupovat dalsi. pani zo shopu mi povedla ze sa da pouzit. Kamka hovorila teraz na stretku ze ich bude mat tiez v ponuke a vrat ten druhy prasok tuhne len 3 hodiny co by bolo super ale zase je to len velke balenie to mi je nanic

pralinka25
14. okt 2012

@lawli super dakujem 🙂 jasne ze to pocka

miciatko
14. okt 2012

@dm1 dani a ako rychlo sa mina ta farba??

aduskatt
14. okt 2012

@jakelina myslim, ze keby sa vnutro natrelo olejom slo by to von...

vlada111
14. okt 2012

@aduskatt ďakujem Adi, som zvedavá čo sa dozviem. Ja som na takom sone ešte nebola, ani na 3D 😉

aduskatt
14. okt 2012

@vlada111 no som zvedava na zazitky🙂

mizulienka
14. okt 2012

@mariann2 tu su nejake, neviem, ci chces aj kupit
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/2350/Wilt...

viem, ze aj peceniehrou mali silikonku diamnaty, ale uz ju nemaju, neviem ju tam najst