Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
27. okt 2012

@jakelina dakujem ti uz to mam v pohari a jednu salku uz cucam dobrucke len strasne sladke, musim dat toho menej potom do salky ,vcera som mala ovocnu tortu a zostalo mi ovocie,tak reku skusim to

Inac ja som dneska odovzdala torty upratala, sla som na nakup krasne husto zacalo snezit tak som si v aute pustila cedecko tri oriesky pre popolusku a citila som sa ako na vianoce. Teraz mi este aj vonia cely dom po tom pecenom caji, uz ma chyta depka ja chcem ist domov

Tak som vsetko upratala a reku nemusim sa prezliekat ved dneska uz budem iba zehlit a telku kukat mozem zostat v novom,ale reku radsej sa prezleciem tak vytiahla ciste teplaky a ciste tricko na doma a reku kolko ovocia mi zostalo co s nim tak reku skusim ten peceny caj. Mala som granatove jablko tak aj to som tam supla a kym som ho vydlabala cela som bola dofrkana aj ja aj kuchyna tak upratuj zas

Tak Minnie je orechovy korpus, nugatova plnka a visne, a ovocna svetly korpus broskyne s broskynovym pudingom a pribinak a hore ovocie

A este fotocka kolko nam uz napadlo snehu 🙂 🙂 🙂

denisak77
27. okt 2012

Moje tohtotýždňové a strašný strach z darčekovej krabice,v noci o 1.30 hod.som bola v chladničke kuknúť čo je z vrchnákom a dnes u nás strašne leje je príšerná vlhkosť a moje týždňové sušenie vrchnáka krabice je v kely,netuším v akom stave to došlo na oslavu.Ešte jednu pridám zajtra.Na poslednej je môj 8 ročný chrobáčik.

lokalistin
27. okt 2012

@denisak77 krabica super a ostatne a maly zlaty

pristela
27. okt 2012

tak holky fotose stiahnute , do vahy som sa trafila ale ze uuuplne presne 😀
inak mala som ju doviezť o 15 do sály,že o 14:30 zacinali v kostole tak vraj do saly pojdu az 15:30 a mám cas ale tak že pome skor pre istotu, dosli sme o 14:45, vsetko v poriadku , este som tam davala jednu laliu a upravy , bo sa mi so vsetkymi do chladnicky nezmestila 😠 na co som dosla az po zlomeni dvoch lupenov 🙄 pak sme sli rovno domov, po ceste som si spomenula 🙄 ze som tam zabudla pomocky, tak sme sa vracali , prisli sme tam o 15hodke a normal uz svadobcania po schodoch sli 😕 😕 😕 akože by som tam inak cez nich trilkovala s tortou keby ju doniesiem na cas, ktory sme sa dohodli 😕 😕 jaj 😀
a naplne: Svadobná v bielo zlatej - spodné- čoko korpus pribináčik, maliny / mramor korpus, gaštanová plnka, bledy korpus, parížska šlahačka, banány / vrch marlenka , a váha mi presne na chlp vyšla 😅 15kg

pristela
27. okt 2012

@denisak77 naaaaaadherne, vsetky, aj u nas dnes prsi, aj vcera prsalo, tiez som sa bala o lalie ☹ ☹ ☹
prosim ta chcems a ta spytat tie nadherne ornamenstiky mas z hmoty? isto ano, ze 😀 a aku vykrajovacku na ne máš ? Číííí ? 😀 😀

jakelina
27. okt 2012

@pristela krásná je, no však u tebe samozřejmost 😉

ajka82
27. okt 2012
anibas
27. okt 2012

@pristela náááááááááááádherná 😵 😵 😵 😵

maya30
27. okt 2012

@vlada111 a davas ich rovno mrazene na krem ? Ja tak robim s malinami, ale tie jahody su velke, netreba ich prekrojit ?

anibas
27. okt 2012

@vlada111 Vladka ale tlak je nízky a prší - tak by si mohla ešte ísť 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
27. okt 2012

@ajka82 do .... 😀 18 € 😕 😕 ale su uuuzasnééé , sákriš 🤐 kujeeem

a zienky moje dakujeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

lokalistin
27. okt 2012

@pristela no uz mas link,ale teraz si u nemusite kupovat silikonku staci ak ju jedna ma spravi z hmoty ornament necha poriadne na kamen vytrvrdnut poposiela a my lukoprenom ci jak sa vola odlejeme formu 😀 😀 😀 ja ju mam ,ale ked odlejem mozem ju zase zpenazit 😀
inac torta super a s tym stencilom bielym na zlatu si to vymyslela,som si aj myslela,ked si povedala,ze to urobis inak 😉

dada2007
27. okt 2012

@lokalistin 😀 😀 😀

pristela
27. okt 2012

@lokalistin musim si ho ist kupit aj ja a pak patrat po vsetkych ornamentoch sveta !!! 😀 milujem ornamenty a krajky na tortach 😀 😀

lussy23
27. okt 2012

@lokalistin krásnučké, aké je to tam ovocie ? na tej s trubičkami
@pristela nádherná
@denisak77 krásne

denisak77
27. okt 2012

@pristela ahoj,ak myslíš na krabici tak to sú silikónové formičky,je to sada,ale ani neviem v ktorom obchodíku som to kúpila musím to popozerať či to ešte majú,mal tam byť stensils,ale ani za ten svet mi to nejde ,tak som dala toto ak to nájdem pošlem ti to

denisak77
27. okt 2012

@pristela ahoj,ak myslíš na krabici tak to sú silikónové formičky,je to sada,ale ani neviem v ktorom obchodíku som to kúpila musím to popozerať či to ešte majú,mal tam byť stensils,ale ani za ten svet mi to nejde ,tak som dala toto ak to nájdem pošlem ti to

@pristela nádhernáááááááá

lussy23
27. okt 2012

@monikapo parádne
@janula.h krásne dielka
@79zuzana krásna
@muffinka8 krásna tortička
@lawli krásnučká
@zklimekova krásna

bzucinka2
27. okt 2012

@mimcak ja na potahovanie pouzivam &k2 a som s nou maximalne spokojna, uz nie je taka makka ako kedysi, robi ju uz zeelandia, ael kvety a postavicky robim zo SFV 😉 inak ja som z K2 aj modelovala 🙂

lokalistin
27. okt 2012

@lussy23 dakujem su tam jablka,slivky physalis,karambola a kiwi

aduskatt
27. okt 2012

@ajka82 to nie je baroko, myslim.ja mam baroko a tam su ine ornamenty

bzucinka2
27. okt 2012

@mariann2 tak to si si riadne popalila ruky, ked si az pluzgiere mala, ale teda torticky krasne aj napriek urazu 🙂

lussy23
27. okt 2012

@vecernicci nádherné, najviac sa mi páči tá pre Kubíka
@lamps nádherná tortička a krásne postavičky. keby som aj ja také vedela
@lawli nádherná
@anibas nádherné @alenv krásnučké
@lamps krásne
@levandulka3 krásnučká
@saminka krásne
@jenie123 krásna
@eliska22 krása @enya00 krásnučké @nika1985 krásna
@mariann2 nádherné
@dadka212 krásne
@iwulka23 parádna
@maya30 krásne tortičky
@yamahafazer krásne tortičky
@popolo krásne tortičky
@mrka2 krásna

lussy23
27. okt 2012

@nika1985 roztomilá dcérka
@mizulienka krásne tortičky
@heni79 krásna @alenv nádherné tortičky, tí trpaslíci sú roztomilý @muffinka8 krásny kvietok @lifinka nádherné
@mimcak krásna @pristela krásna tortička s tou baletkou
@simasa úžasný maco @dajna11 krásna tortička
@tomasko27 krásne
@jenkka krásna

aduskatt
27. okt 2012

@anibas vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaj🙂 a krasne to oslav

ajka82
27. okt 2012

@aduskatt ale je...ja ho mam tiez doma 😉

lokalistin
27. okt 2012

@pristela tak si ho kup a ked budes chciet ja tu silikonku donesiem na vianoce,alebo este lepsie uz teraz ti narobim vzory nech vytvrdnu do vianoc a mozes si to odliat. inac ja som taka vadna ja nepeciem skoro ziadne torty teda strasne malo, ale ja mam toho... napr.tuto formu mam uz rok a este je nova zabalena,neni prilezitost ☹ a este mam taketo ak by si chcela ,ale neviem ci to klapne

lokalistin
27. okt 2012

fotky
@pristela

dajna11
27. okt 2012

moji šmoulíci,robení prvý krát tak šmoulinka má nejaký ksichtík,ale myslím že celkom ujdú... 😀 😀

aduskatt
27. okt 2012

@ajka82 tak potom pod tym nazvom predavaju rozne eshopy rozne formicky?