Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. nov 2012

@pipka no ved o to ide !!!!!! že by som sa po..kakala smiechom keby vidim ten ich prekvapeny pohlad keby si po nu dojdu a uvidia ako vypada 1kg 3D torta 😀 😀 zial ludia si to nevedia predstavit , uuplne ich ale chapem , ja som tiez nevedela ked som si objednavala ☹

@dm1 co by dup 23-25.11 teda ak dobre pamatam 😅

pipka
5. nov 2012

@dm1 danik...24.-25. november 😉

pipka
5. nov 2012

a kto teda este ide? tusim mi vtedy aj @bzucinka pisala, ze by isla...hmm? 😉

pipka
5. nov 2012

padam uz do postele, ale sak zajtra popiseme 😉 dobruuuu 😉

daducha
5. nov 2012

@pipka a naslo by sa este jedno miestecko ? 😵 .Ja by som Vas babulky hrozne rada spoznala osobne a tento datum by my to malo vyjst.Len rano hodim rec s manzelikom ako pracuje a zatial cisto teoreticky by to aj islo.A kde to vlastne je?

miciatko
6. nov 2012

@dm1 ahoj , ano ja som na to potom prisla ze som davala vela medu,sak nech riadne chutna 😀 , teraz co som robila tak uz v pohode
moooc dakujem ze si na mna myslela ,taak ma to tesi 😉

artepf
6. nov 2012

@dm1 prosím tě, ty pečeš tak nádherné perníčky, teda medovníčky po vašem 🙂 , můžeš mi prosím poradit, jak děláš ty celistvé plochy s bílkem? Myslím třeba na adventním věnci takové ty "zasněžené plochy"? Loni jsem to zkoušela patlat zdobičkou, čárku vedle čárky, ale trvalo to dlooouho a navíc to nebylo tak pěkně hladké ☹ , předem moc díík 😉

dm1
6. nov 2012

@artepf dakujem za pochvalu 🙂. To si musis urobit klasika polevou hustejsou ako zdobis obrubu lem okolo celej plochy ktoru chces zaliat. nechat zaschnut a potom zriedit trosku polevy tak, aby sa dala pekne vyliat ale nebola moc riedka priesvitna. Ja riedim trosickou horucej prevarenej vody lebo citron.stava sa mi neosvedcila ale kazda inak robi. Vzdy si niekde skusim ci uz staci ci sa mi pekne rozleje alebo je este husta. ma to byt take polo. Potom bud sackom alebo stetcom nanesiem na tu ohranicenu plochu tu redsiu polevu prepichnem sparatkom pripadne bublinky co vznikli este si pernicek akoby obucham jemne o ruku aby sa poleva utriasla a vyhladila a necham riadne vysusit. Da sa susit aj v trube to tiez kazdy robi inak ja susim na 100°C chvilocku stale otvaram ci uz je ok zalezi aky velky pernicek robis

dm1
6. nov 2012

@miciatko ja som tiez tak ze sak nech je to dobre medove 😀

ewana73
6. nov 2012

baby prosim vas,kolko vajec davate na korpus 21cm tak aby bol vo forme co najvyssi teda uplne povrch ked sa upecie?

dada2007
6. nov 2012

@ewana73 4 😉

ewana73
6. nov 2012

@dada2007 dakujem, a este sa opytam, pod cokonutelovy krem na orechovy korpus mozem dat klasika visnovy dzem, teda napr. korpus,dzem,krem,korpus?alebo cim to mam zvlacnit?a na piskotovy korpus pod vanilkova krem mozem dat tiez visnovy dzem,nerozmoci mi to piskotu?

pipka
6. nov 2012

@daducha jasneeeeee, poood 😉
na zahori, pri Malackach 😉

pipka
6. nov 2012

Babulky, tak cerstva sprava: Vladka uz je dvojnasobna maminka 😵 😵 😵
Mala TÁNIČKA sa narodila dnes 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ma 3440g a 50 cm 😵

GRATULUJEMEEEEEE 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
6. nov 2012

Dievcence, uz mi prisla SMS, Vladka ma Tanicku, narodila sa rano o 7,10. 3440 g, 50 cm 🙂

dada2007
6. nov 2012

@vlada111 gratuláááááááááááááááááááááááááááciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
6. nov 2012

@vlada111 gratulujeeeem 😵 😵

jakelina
6. nov 2012

@vlada111 taky moc moc gratuluju a přeju ať jste brzy doma a malá jenom papá a spinká. 😉 😉

simasa
6. nov 2012

@vlada111 Vladi, srdecne gratulujem a prajem celej rodinke najma vela zdravicka 😵

njonja
6. nov 2012

@vlada111 graaaaaaaaaaaaaaaaaaaatuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuluuuuuuuuujeeeeeeeeeeemmmmmmmeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vela stastia a zdravia vsetkym 4 zelam zo srdca!

mia1111
6. nov 2012

@vlada111 - jéééééj, Vladi, to je krásna správička, strašne moc gratulujem a želám veľa, veľa zdravíčka 😵 😵 😵

lamps
6. nov 2012

@vlada111 - to je krásna správa 😅 😅 😅 😅 gratulujem a želám skoré zotavenie a malej Táničke veľa chuti do papania, juuuuj sa teším, mňa takéto správy vedia strááááááášne potešiť 😅 😅 😅 😅 😅

mamina1978
6. nov 2012

@vlada111 So srdiecka prajeme vsetko len to naj........ 😵 😵 😵 😵 vasej malickej Tanicke. 🙂 🙂 A stastnym rodicom gratulujemeeeee k druhej dcerenke 🙂 🙂

mamina1978
6. nov 2012

Aktualna inspiracia na VIANOCEEEEEEEEE 😉 🙂 ............................ Inspiracia z internetu 😉...............................
Vianocne stromceky........................... v zmrzlinovom kornutku plnene puncovinou a cokoladkami.
Fantazii sa medze nekladu......mozu sa aj len z puncoviny vyformovat ,bez kornutku.
A mozu byt na palicke alebo aj bez palicky , len tak polozene na tanieriku.
Navod na pripravu je v dvojke 😉 🙂

anibas
6. nov 2012

@vlada111 Blahoželám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
6. nov 2012

@vlada111 Vladi blahozelam, tesime sa spolu s tebou 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
6. nov 2012

@vlada111 jeeej , aj my blahoželáááááme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
6. nov 2012

@vlada111 blahoželám ,obom prajem veľa zdravíčka 😵

aduskatt
6. nov 2012

žienky, od euforie do reality🙂) Tesco...teflonove otvaracie okruhle formy 18cm za 1,79 EUR

eliska22
6. nov 2012

@vlada111 blahoželááááám 😵 😵 😵 😵