Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. nov 2012

@vlada111 vladi povodne som ti chcela napisat, ze si tuto nadhernu torticku ukladam ako inspiraciu 😵 ale mm tu na mna zazrel, ze tak to prrrrr, ze nam uz stacilo 😅 😅 😅 😀 😀 😀

sisix
7. nov 2012

@vlada111 krasna dorticka

anibas
7. nov 2012

@vlada111 náááááááááááááááááádherná 😵 😵 😵 😵

daducha
7. nov 2012

@pipka no to by u nas dopadlo rovnako 😀 😀

aduskatt
7. nov 2012

taaak baby a mam to z prvej ruky.........kamoska, ktora zije v Amerike mi prave potvrdila, ze tie ich torty su chutovo jeden velky grc..........otvorila si tam cukraren Slovenka, ktora pecie podla nasich receptov a Amici sa idu za tym zabit🙂

ajka82
7. nov 2012

@alenv 😲 ☹ tak to netusim, mne pekne vysiel, ani nestvrdol ...vsetko dane podla receptu? a pecene na akej teplote?
este ma napadlo...napisala som 1lyz. sody bikarbony...dala si malu lyzicku?

bonaquaba
7. nov 2012

Ahojte
nasla som ti tuto temu,chcem rocnej dcerke upiect torrtu,tak vas poprosim o nejake recptiky, dakujem krasne 😉 🙂

petkaa28
7. nov 2012

@vlada111 naaaaadherna torticka 🙂 sikovny manzel :D

janula.h
7. nov 2012

@aduskatt moja a Ty si o tom vari pochybovala?

aduskatt
7. nov 2012

@janula.h no pri pohlade na tie torty nie, ale som rada, ze to mam potvrdene od niekoho, kto to chutnal🙂

janula.h
7. nov 2012

@aduskatt 😀 nech amíkov pošlú na Sk nech vedia čo je chuť 😀 veď ich torty súúúú o burisónovej hmote 😠

blcha
7. nov 2012

@bzucinka2
@lamps dik za odpovede nakoniec som spravila zo 4 vajec a nedala som vsetko ale je krasny vysoky prekrojim dva krat a este mi vyslo do vacsej formy jeden plat takze ten dam medzi ten cokokorpus na spodok bude to asi riadna torta snad sa mi to nerzopadne potom 😀 😀 😀 😀

miciatko
7. nov 2012

babenky mam robit torticku podla prilozenej foto, co myslite ako urobit tu strechu???

lubi22
7. nov 2012

@aduskatt - torty v Amerike su nechutne, korpusy su strasne tuhe, tazke a tiahnu chutovo do slana a plnky take margarinove, ani raz som tam nejedla dobru tortu. Tak ale aj ked som chcela nieco tam upiect, tak bol problem, muka iba jeden druh, prasok do peciva - baking soda sa mi zdala slana, masla maju na 90 % uz osolene, takze som specialne hladala unsalted. Hlavne tam nikto nepecie tak ako tu, obcas sa kolegyne pochvalili, ze raz za rok napiekli, vsetci boli z toho uveliceni a vysvitlo, ze to kupili hotovu sypku zmes a zmiesali s vodou a bolo po umeni. Ked som hovorila, ze u nas sa bezne pecie tak od zakladu, ze vajicka, muka a ostatne veci, tak neverili, ze to musi byt strasne tazke 🙂

aduskatt
7. nov 2012

@miciatko nechaj uschnut na lieviku🙂

aduskatt
7. nov 2012

...a polovica torty zjedena.............ci zozrata?🙂 a chlap si este zobral lyzicku a zajedal tortu kremom, co mi ostal🙂

miciatko
7. nov 2012

@vlada111 nadherna torticka ,krasne babatenko ,tak to je jasne ze ze ti urcite manzelik pomahal,to take sama nevytvoris

nadherne babatenko ,moooc gratulujem

alenv
7. nov 2012

@ajka82 jj dala jsem lžičku, ale vrchovatou a pekla jsem na 140 v horkovzdušný ☹(( ach jo

lifinka
7. nov 2012

ahojky holky, tak korpusy upečené, zítra krémuji a potahuji to okno s tím prasetem, mě asi klepne, jeslti to nedám, tak to bude ostuda,...dneska jsem udělala ještě tu fajfku...chtěla jsem se zeptat, když udělám modrou potahovku, ale jen na horní čtverec a zbytek boky udělám zvlášť hnědou se vzorem dřeva a na to pak rám okna, ve kterm bude to 2D prase vyřezané, bude to vše ok? nechce se mi potahovat celý čtverec a pak zase modrou barvu nahoru, přijde mi to velká spotřeba Smartfl.
co vy na to?

karaa
7. nov 2012

@vlada111 gratulujem Vladi, vela zdravia a sily obom. aka velka slecna bola v tom malom brusku 😉 krasna je

micmo
7. nov 2012

@vlada111 Sice trosku opozdene, ale moc gratulujeme,at je malalinka Tánička zdrava a ty at jsi brzy fit!!!! 🙂

dm1
7. nov 2012

@jakelina na pravo su take triedenia a chod skoro uplne dole kde je triedenie ze "ETICHETE" a tam si daj "CUM SE FACE" je pri tom cislo 29 skoro v strede a tam su tie postupy. ked prides na koniec jednej strany napravo dole je to taliansky ze predchadzajuca straan a postupy pokracuju

79zuzana
7. nov 2012

@sisix asi uz pisem neskoro, ale mas tam malo masla, na jedno vajicko ide 100 gramov masla, Maslo vsak prislahas az ked je to dole z pary, trosku ochladnute

lifinka
7. nov 2012

@vlada111 Táničce i Tobě přeji hodně zdravíčka a moc gratuluji, malá je rozkošnááá 😵 😵 😵

dm1
7. nov 2012

baby ja vam to tu musim vytapetovat detskymi tortickami s tej uzasnej stranky nesmierne sikovna zienka to je! Samozrjme to nie je moja praca len inspiracia z netu a neskutocne premakanaaaaaaaaaaaaaaa 😵. sorry ze je toho tak moc ale musela som 😀

pipka
7. nov 2012

@dm1 dani tie su dokonale 😵 tiez mam od nej poukladane 😉

janula.h
7. nov 2012

@dm1 waaaaaaaaw nádhernéééééé ale určiet aj zaplatená robota no len si predstav to modelovanie 😀 a Ti zákazník zarve že do 2 kg 😀

levandulka3
7. nov 2012

@jakelina postupy sú uplne posledné daj si preložiť stránku, mne to ponúka počítač hore v lište

daducha
7. nov 2012

@dm1 ach jaj,to je uplne ze dokonale,to ani nemôzem nikomu poslat ako inspiraciu, ze nech si vyberu,lebo toto nedam ☹ .Tie torticky su uzasne,,,,Hlavne ze tu transformera optimusa musim robit.Ja to tak nemam rada 😝 .