Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. jan 2013

@dadka212 uuuuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaa aj ku mne pridi , oslavu nejaku vymyslím , to uz je jedno , je fantasticka , aaach 😵 😵 😵 😵

eliska22
5. jan 2013

tak hotovo 🙂 prvé v Novom roku @pristela ďakujem za rady s foťákom ( mm nadávajúc držal alobal 😀 😀 😀) a aj ostatné tvoje rady aj vďaka tebe vznikli tieto tortičky 😉 tá tortička s malou princeznou je pre moju Elišku, dnes oslavujeme 😵 😵 😵

rapunzel1
5. jan 2013

@jakelina ja ho robím dosť pravidelne, mne vychádza z dvoch klasických dávok čiže z 500 g múky, a 4 vajec plus pribinák z 800 ml šľahačky a 3 tvarohov a ovocie, bez ťažkého zdobenia presne 5 kg, tak si to skús upraviť. Ale myslím, že z 1,5 dávky a asi len 2 x plniť a trochu menej plnky, ak budeš dávať aj ovocie. Ja ho robím podľa toho receptu, ale bez octu a dávam na jednu dávku 1 prášok do pečiva. Nenalakaj sa on sa moc nezdvihne, ale v torte je krásne jemný, dobre napíja tú plnku. A ja dávam tekuté potravinárske farbivo, alebo práškové, dala som gelovku, neodhadla so množstvo, asi som jej dala moc a zostal gumový, takú ble, tak radšej odporúčam praškovu, alebo tekutu farbu.

eliska22
5. jan 2013

@pralinka25 robila som tie cupcakes čo si sem dávala recept s tou nutelou, sú mňam 😵

muffinka8
5. jan 2013

@vlada111 úžasná 😵

muffinka8
5. jan 2013

Inak baby, všimli ste si, ako je na každej torte vidieť "rukopis" jej autorky? 🙂 Ja väčšinou prezerám strany od poslednej a odspodu, tak vidím skôr tortu ako autora a poviem vám, že hneď mi je jasné kto to robil. Každá máte osobitý štýl, cit, fantáziu. A nech sa teraz nikto prosím neurazí 😅 pre mňa úplne naj sú @vlada111 a @njonja 😵 😵 veľmi sa mi páči ich štýl a prevedenie.
Ale inak od každej z vás mám niečo uložené 😉 , lebo tu sa mi zapáčia zvieratká, tu kvetinky, inde farby a o medovníkoch čo robíte ani nehovorím, že aká krása 🙂

daducha
5. jan 2013

Ahojte babulky,tak toto su prve tohtorocne a ked mi este niekto povie ze chce zahradku,tak budem kusat 😀 .Lienkovu nechali na mna, ostatne na zelanie 😉

nika1985
5. jan 2013

@benjik ja som robila takuto

eliska22
5. jan 2013

@dadka212 krásna 😵 😵 😵

eliska22
5. jan 2013

@daducha jedna krajšia ako druhá 🙂

benjik
5. jan 2013

@nika1985 moc pěkná 😵 ten spodek asi udělám podobně

benjik
5. jan 2013

@dadka212 přijd i k nám,nádhera 😵 😵 😵

nika1985
5. jan 2013

@benjik to som rada ze som pomohla pekny den a nech sa Ti vydari podla predstav drzim palce

benjik
5. jan 2013

@nika1985 dík

nika1985
5. jan 2013

@dadka212 wau prekrasna 😉 mas zlate ruky

benjik
5. jan 2013

Našla jsem ho! @anibas byl to tvůj dort!Ta jednička byla dokonalá a úžasný vláček https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolocne-nazo...

jakelina
5. jan 2013

@rapunzel1 děkuji krásně za rady. Tak když dáváš práškovou, tak dáš tu obyčejnou z drogerie v tom sáčku??? A kolik, jednu malou lžičku??

jakelina
5. jan 2013

@ollako neboj to se ti přilepí na ten krém co máš na dortu a nic se nerozpojí. Já jsem takové dělala už dva, dělené barvy a šlo to krásně. 😉

anibas
5. jan 2013

@lifinka napr.

anibas
5. jan 2013

@benjik fúha - to si riadne surfovala 😀 😀 😀 😀 😀

benjik
5. jan 2013

@anibas ano,dost 😀 Sice si mi sem dávala podobnou,ale ta nebyla tak nádherná. 😵 A tu zelenou s princeznou si ukládám,super inspirace pro dcerku k narozkám.díky

jakelina
5. jan 2013

@eliska22 ten je krásný, krásně to oslavte 😉

jenie123
5. jan 2013

Kocky ako vam chuti coko krem s visnami? Idem robit moju prvu svadobku a chceli coko krem a tak ma napadlo tam dat visne.. robila som zatial len s bananmi..

benjik
5. jan 2013

Tak holky a ted mám další problém,co za dort synkovi k 1.narozeninám k prababi? Nic s vláčkem a někým z púových přátel,to bude na dortech pro nás a přátele

dadka212
5. jan 2013

@benjik a čo tak cirkus alebo nejaké zvieratká?

dadka212
5. jan 2013

dakujeem za pačitka 😵
@eliska22 nádherné, Eliške prajem všetko len to najelpšie 😉
@daducha úžasné krásne 😵

dadka212
5. jan 2013

@jenie123 ja som už višne dávala, to sa hodí 😉 ja ale milujem čokoládovú s malinami 😵

jenie123
5. jan 2013

@dadka212 dakujem.. vidis mam aj maliny.. 🙂 tak ich tam asi dam.. 🙂

dadka212
5. jan 2013

@jenie123 ja som robila kamarátom svadobnú a nemala som džem tak som šupla maliny a teraz celá ich rodina objednáva čokoládové torty s malinami 😀

rapunzel1
5. jan 2013

@jakelina dávam kovandovi práškovú z tesca, ale aj s tou práškovou z drogérie by to malo ísť, aj keď to odskúšané nemám. A dávam asi 1/2 aj viac balíčku na jednu dávku. Ide tam toho celkom dosť, lebo to kakao to sťahuje, tú farbu. Dúfam, že sa ti podarí, je to iný druh korpusu, ale čo som robila, tak každému chutiť, ale sú aj takí, ktorým nevyhovuje. A ja nedávam ocot, ten by asi zmenil tú chuť tak inak a dávam o 50 g menej cukru na dávku, ako je v recepte, američani majú tie torty dosť presladené, toto množstvo je dostačujúce.