Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@lamps Toto by som ani s farbičkami nenakreslila 😝

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@jakelina Super nápad toto sa mi páči.

pristela
16. jan 2013

@maya30 no ale ono by sa to dalo do 5kg 😝 😀 😀 😀 nechcem ti ničiť ilúzie 😀 😀 to ani náhodou 😀 😀 😀
ale táto moja krivá mala 4kg a este jedna a to viem isto že sa obe dali urobiť aj troj kilove 😅 len až tak strelená niesom 😅 a tvrdila som zakazníkom že najmensie sa daju len 4kg !! 😀 takze aj keby si urobila dvojposchodacku 4kg také mini tretie poschodíčko by malo tak maximaaaalne /aj to silno pochybujem že až tolko/ trištvrte kila aj s potahom cize vysledna vaha 4,75kg 😀 😀 😀 ale to by si to vrchne musela piect v nejakej malej konzerve 😀 😀 😀 a isto nie 3rozne plnky, bo by si prerobila aj gate, plnky maximalne dve , horne dve poschodia rovnaka plnka.

ajka82
16. jan 2013

@maya30 netusim ake priemery na 3 poschodia...moja kriva 2 poschodova mala 5,1kg, jedna ovocna tvarohova(spodok) d, vrch karamelovy a priemery 24 a 18cm

ajka82
16. jan 2013

tato

maya30
16. jan 2013

@pristela vies co ? asi pred minutou som jej poslala mail ze sa to nedaaa 🙄 🙄 🙄 no co uz ... 😅
ale ta tvoja vaha bude asi tym ze si dost zrezavala aj zo spodu ak dobre vidim...a s tou plnkou to veru napadlo aj mna, ze 3 nehrozia, no ale uz pockam co povie 😒

florentina
16. jan 2013

@timotejkabrejkova ten kočárk je nádherný, děkuji! 😉

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@florentina Nieje za čo, opakujem toto je z netu nie moja práca 😒

florentina
16. jan 2013

@timotejkabrejkova já vím, ale i tak oceňuji, jinak bych to někde hledala, tímto jsi mi ušetřila práci!

maya30
16. jan 2013

@ajka82 aj ja mam taku sadu foriem ze spodok je 24cm a vrch 17cm a presne podla tvojej teraz vidim ze to kilo o ktore je ta tvoja tortucha tazsia tak to ma @pristela dole zrezane, co sice vyzera uzasne ale neviem ci by som to tak krasne vedela spravit aj ja 😀

pristela
16. jan 2013

@maya30 ale na tom vzore co pani chcela by si tiez musela spodok zrezavat 😀 tam je tiež zrezaný 😝 , ale dobre si urobila !!!!!! pokial ukážeš ludom , že si ochotná a schopná robiť torty aj v malom /teda čo najmenšom/ nezbavíš sa toho a každy bude chcieť velkú parádu v malom a za malé peniaze !

ajka82
16. jan 2013

@maya30 ja som mala vzor nezrezany, preto to tak...

jakelina
16. jan 2013

@pristela a jak to vůbec zřezáváš do toho užšího průměru dole? Já jsem to ještě nedělalal, tak bych to asi opižlala tak, že bych pořád rovnala a rovnala, až by z korpusu byla mísa drobků a korpus nikde. 😀 😀 😀

maya30
16. jan 2013

@pristela uvidim ci sa este ozve 😉 ja som jej navrhovala ze by som robila len spodne 2 poschodia ved aj to by vyzeralo dobre...ja vacsinou doplacam na to ze pristanem na malu tortu a nakoniec sa to aj tak neda, raz som dokonca presvihla o 2 kila ale tak mi treba nemam slubovat nemozne 😠

luciahromadkova
16. jan 2013

@jakelina v pohode, skusim aj ja niekedy 😉 a nech to nemusim hladat....

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@maya30 Tieto by nevažili menej????

vecernicci
16. jan 2013

tak přidávám ještě rychle můj jeden minulého týdne a mažu zdobit velikonoční perníčky 😀

maya30
16. jan 2013

@timotejkabrejkova noo to tazko povedat, mne tu fotku poslala zakaznicka, takze vyber nebol na mne, ta s tym korzetom je brutalna, dufam ze taku nebude nikto chciet 😀 😀 😀

pristela
16. jan 2013

@jakelina jo presne ako pises to robím 😀 opižlávam 😀 😀 už som krivých robila dosť , aby som zistila čo nesmiem !!!
ony su nadherne pre oko , čím viac zrezane a cim viac ostré hrany tým krajsie-len cim väčšie zrezanie tým ťažšie sa to poťahuje, to je fakt hrôza, si predstav ako potahujes kruh a kolko sa ti navolní ta potahovka na bokoch a ty to musis vyrovnavat , tak tu je des že to musis vyrovnat na este mensi kruh 😝 😝 a tiež nesmieš prefíknuť až velké skosenie kvoli stabilite torty, sa moze "prekotiť" kedby to dole mala moc uzke, tiež musí byť pevna podlozka, bo ako pohneš zle tak praská 😝 a veeela iných postrehov mám 😀 😀 😀

jakelina
16. jan 2013

@pristela no já to jenom čtu a vím, že bych to nejraději hodila z okna. 😀 😀 Já jsem potahovala ten sněhulákovský, je dost vysoký a vlnilo se mi toho dole strašně moc. Pak jsem si nadávala, že jsem raději nepotáhla boky a vrch zvlášť, ale mě se nelíbí ten spoj, tak to tak nedělám. 😝

jakelina
16. jan 2013

@pristela já jsem nad tím uvažovala, že bych si to asi položila na dno nějakého hrnce s menším průměrem a tak dolů sřezávala, ale možná je to blbá úvaha. 😝 😝 😝

lussy23
16. jan 2013

@vecernicci peknučké autíčko

lussy23
16. jan 2013

@timotejkabrejkova aj mne sa páči, je super. a to tento film nemusím 🙂

pristela
16. jan 2013

@jakelina néé to dáš od oka, to nieje ťažké 😀 ťažké na tom je len rovno to potiahnut a pak asi trafiť sa do vopred vyrezaneho otvoru ak mas poschodacku 😝 ale to by sa zas asi dalo aj zamaskovať 😝
ja na ten spoj už vymyslela , kedby som to tak robila, tak tu potahovku narocky tak zatociť , urobiť taký špic zatočeny, prosto ten preklad nie zakryť ale urobiť ho ako prednosť :P
jaj vsak som nemohla najst inšpiračku s tým ako to myslím , moje nervy, skoro sa mi oči vyočili 😠 ale mám ju tutoky to zelene vyhnuté 😅

lussy23
16. jan 2013

@woman04 tie sú krásnučké @stankapk náááááááááááááádhera. ja neviem čo povedať, tie opičky sú úplne nádhernéééééé. mne s anajviac páčia takéto postavičky s veľkými očami, rozprávkové,
@njonja krásna postavička. ja mám rada takéto, preto aj viac chválim torty s nereálnymi postavičkami. Vy ste šikovná žienka🙂 @lamps nádherná je torta s tými čerešničkami.
@dada2007 krásne dielka @jenie123 a zase sa potvrdilo, pravidlo v jednoduchosti je krása. krásna torta @lamps parádna torta @jakelina haha to je super dortík 😀 @dadka212 nádhera
@florentina krásna tortička @dadka212 nádhera
@daria77 šikuľka si, peknučké dielka
@eliska22 suprová

jakelina
16. jan 2013

@pristela s tím ohybem to je skvělý nápad, vypadá to luxusně a zakryješ ty ne úpně hezké spodní okraje dorty. 😉

pristela
16. jan 2013

@jakelina že jo 😉 , ešte že existuju na nete torty na inšpiráciu 😀

tinamk
16. jan 2013

dievcata nemate nejake inspiracie na tortu s balonikmi - leziacimi? kamaratka chce torticku a mne to dojde take fadne len par leziacich balonov a v strede 3.prehladala som net a nic moc som nenasla.. a este ak by ste mali naladu do skolky pre druhu kamaratku pre dcerku nejake inspiracie. dakujem vam moooc..

anibas
16. jan 2013
dadka212
16. jan 2013

@jakelina jéééj tí snehuláci sú úžasní 😀 😀 😀