Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monikapo
20. jan 2013

@lussy23 ani ja som ich dopodial nevidela,ale maly mi hned zacal spievat zvucku z tej rozpravky ,vola sa to Mio a Mao,ked si hodis na youtoube tak budes v obraze.... a maly Timotejko na nich funguje, tak muslei byyt na torte 🙂

dm1
20. jan 2013

@simasa jj pisala mi moc ma to potesilo 😵. Ja povodne tiez vela nepeciem a akosi sa mi to teraz nakopilo tento tyzden mam 3 aj ked 2 z toho malicke na jednu oslavu a dalsi zase 3 😝

dm1
20. jan 2013

@monikapo tu rozpravku poznam to su taky dvaja z plasteliny a stale sa tam cosi modeluje a meni

dadka212
20. jan 2013

ahojte kočky, ešte 2 pridávam 😝

miriamka2801
20. jan 2013

kde nájdem postup na ten traktor?? jakelina ...je super 🙂

miriamka2801
20. jan 2013

@jakelina kde nájdem postup na ten traktor?? je super 🙂

dadka212
20. jan 2013

@njonja tortička nádherná ako vždy 😵
a s babičkou je mi to lúto, úprimnú sústrasť...

simasa
20. jan 2013

@dadka212 Nádhera, nezmar 😀 Ale nemáš to číslo 4 naopak? Či to motáci majú naschvál tak? 😀

dadka212
20. jan 2013

@simasa no to je naschvál tak 😅

sisix
20. jan 2013

@vecernicci ja bych chtela orderku, ale ted jeste mame zlataka a dva hafiky nechcem. Borderky jsou chytry a bigl je naopak tupounek. 😀

mexico_16
20. jan 2013

@florentina Dakujem pozriem 🙂

jakelina
20. jan 2013

@dm1 nějaké fotky pro holčičku.

elienka
20. jan 2013

Dievčatá, ešte mi vŕta hlavou, čo používate formy alebo ráfiky? ráfiky sú o dosť lacnejšie, ale asi treba alobal pod to. Stále sa neviem rozhodnúť, pečiem občas, tak či sa oplatí investovať do formy, alebo radšej iba ráfik stačí? Doteraz som guľaté piekla v hrnci, ale strašne sa mi páči na torte ten ostrý kraj a to korpusom z hrnca nespravím.

adrianai
20. jan 2013

Ahojte kočeny,

nieje tu náhodou niektorá z vás z Trnavy? potrebovala by som takú vec - kolegynka by chcela tortu s bábätkom na krstiny, ale neoplatí sa mi na tento 1-krát kupovať formu, tak sa chcem spýtať, či by ste mi to bábätko urobili a za akú cenu?
Vopred veľké dík 🙂

daducha
20. jan 2013

Ahojte babulky, pridavam aj ja svoje najnovsie a utekam do postele, s muzom sme chori az hruza,chuda deti sa dnes musia vyhrat sami ☹ .Neskôr si Vas docitam a popacitkujem 😉 .Inak moja skusenost s korpusmi, tym ze cakam na to moje nove sklo z rury co vypadlo,musela som piect v inych rurach a v ziadnej ten korpus nevyskocil tak ako v mojej.Tak uz sa neviem dockat ked to opravia,lebo ti moji zakaznici chudaci tento tyzden mali kapanek inu kvalitu 😖 .
Prve tri boli na želanie podla toho co som uz robila,na pive som skusala penu z Royal icingu a teraz uz viem ze z bielok je to lepsie 😀

maya30
20. jan 2013

@glee v zasade maslove kremy, slahackove radsej nie, lebo rychlo beru skazu a nie su ani take pevne aby drzali taku vahu, na spodne poschodie davam najcastejsie falosny parizsky, prip. jeho obmeny, kuk tu http://tortyodmamy.sme.sk/node/84256

anibas
20. jan 2013
bublina83
20. jan 2013

Ahojte, mam par otazok. Skusala som robit potah s marchmalow cukrikov, ale vsetko sa zacalo na torte "topit" a zacali sa robit take vzduchove bubliny. Potah som davala na tortu, ktoru som celu potrela plnkou. Ozdoby na potah som potrela velmi jemne vodou, aby sa prilepili. Ocividne velmi zly postup. Plnka sa mi tiez velmi nepaci - puding, tvaroh a margarin. Radsej by som robila tu klasicku maslovu, len sa mi doteraz nikdy nepodarila. A tiez vsetkym vadi, ze potah je prilis sladky a prebija chut torty.

Na fotke je to vsetko este ako tak pekne, robila som dnes len tak pre rodinku, tak som korpus prekrojila len raz a na plnku dala banany.

Dakujem vopred za rady.

dm1
20. jan 2013

@daducha krasne ako vzdy dokonala praca 😵

dm1
20. jan 2013

@bublina83 topil sa ti potah prave kvoli tej plnke. Tvaroh a puding nesmie pod potah. Jedine malsovy krem alebo taky pudingovy kde je pomer masla a mlieka 1:1. Ak davas takyto krem do torty tak jedine potriet pod potah tortu este vyslahanym maslom s cukrom inak sa ti to roztecie. Co sa tyka sladkej chuti skus dat citronku ked budes MMF robit. Ono kazda aj kupovana hmota ked sa pozries na zlozenie ma tak strasne vela cukru v zlozeni len to "prebiju" ochucovadlami 😝

vecernicci
20. jan 2013

@elienka já peču i v ráfku, nastavitelným, nastavím si ho a položím na alobal a jakoby obalím anicni neteče a peče se dobře 😉

lifinka
20. jan 2013

@jakelina Maruško a chybět nepřestanou 😔 ......

já teď dojela domů a přísahám, že dlouho nevyjedu s autem, jízda smrti...jela jsem od mamky a po cestě to už namrzalo a i začlo pršet a tak to auto neposlouchalo a samo, že jsem měla smyk, ještěže ty ruce na volantu dělaly to co dělaly, jinak nevím, kde bychom skončili... 🤐

jakelina
20. jan 2013

@lifinka my za chvilku jedeme do divadla a taky je tu taková hnusná namrzající mlha. To už od minulého týdne máme jedno auto nabourané, nějaká paní vrazila do manžela a rozbila mu předek auta, tak ho máme v servisu a já jsem teď bez auta, protože moje si vzal manžel. 😝 😝

denisak77
20. jan 2013

@viera6 no asi tak ,ľudia nemajú vôbec predstavu o váhe,poznáme takých šikovníkov

alexandrakocikova
20. jan 2013

@pristela juj,sak ale to je pravda.

vlada111
20. jan 2013

@daducha opäť krásna práca 🙂

lifinka
20. jan 2013

@jakelina to je děsný, tak jeďte opatrně, jenže jet můžete a vrazí do vás jiný, to je to....každopádně, ať je brzy opravené a ty máš zase své autíííí 😉
a v divadle příjemnou podívanou!!!!

jakelina
20. jan 2013

@lifinka děkuji 😉
Hlavní je, že se tehdy nic nestalo, ta paní měla v autosedačce malé mimino a stalo se to asi 100 metrů od domu, kde bydlela, asi nějaký zkrat, blikala doprava a odbočila z ničeho nic doleva. Nebylo to ve velké rychlosti, protože to bylo v obci, ale rána to byla pěkná. 😝 😝

adrika202
20. jan 2013

Dievčatá prosím vás nejake inšpirácia na tortu sloníka..google nič moc 🙂 kujeeem..