Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
17. aug 2010

díky holky @reruna jo jen tak,chtěla jsem si zas něco zkusit,to sníme ani nebudeme vědět jak,máme velkou rodinu 😀 Včera jsem dělala ořechový dort a zbyly na mě jen drobky.

hejdita
17. aug 2010

@sofi07 no ja tu povazansky cukor nemozem zohnat takze ja kupujem tu takovy v ruzovom obale akoze korunni cukr od ted si nevim spomenut na znacku ale taky ruzovy....jinak sem ho prosevala asi 4x ale ja mylslim ze to bylo moc huste 😕 treba by to zjemnila kapicka vody....no ja skusim zas....protoze ja sem davala min jak pul vajicka a neco kolem tecch 90g tak proto si to myslim...jo s tema lupinkama vim jak to myslis a to ti to tak hezky vytece??? ze pak nemusis posouvat spicku nebo trochu tu spicku posouvas??? ja sem posouvat musela jinak mi to udelalo takovou guču 😅 a ty listecky byly hodne nevyrazne... no chce to cvik asi na pernikoch kdyz ja to nejim a muz taky ne ale je ptravda ze deti by si dali....no mam v mrazaku zmrzle prenikove testo tak ho asi oprasim od ledu 😝 😀 😀 😀

zlatat
17. aug 2010

AHojte dievčence, vy ste toho toško popísali, že nemám šancu to dočítať.
Torty ako obyčajne, úžasné 🙂

Zajtra ideme na východ, vo štvrtok máme v rodine pohreb a hneď v deň pohrebu musíme letieť domov, lebo musím do nedele rána upiecť tortu. Snáď to stihnem.
Ozaj, neviete mi poradiť, akú veľkú okrúhlu tortu mám upiecť, ke´d celková váha má byť okolo 3 kg - chcú tam aj banány, čo teda tiež pridá na váhe. Rozhodujem sa medzi 24 a 26 cm.

zlatat
17. aug 2010

Nepamätám sa, ktorá sa pýtala na stuhu okolo torty - ja som ju dávala len raz ( ale na dve torty ) a spravila som to tak, že som ju len obtočila okolo torty a spoj som zlepila jedlým lepidlom a zamaskovala mašličkou. Potom sa mi poťahovka začala rosiť a tak sa tá stuha okolo nej krásne prilepila, že to držalo dokonca. 😵

vinka
17. aug 2010

@zlatat 26 by mala byť dobrá.Ja ked pečiem v okrúhlej po naplnení má 2,5 kila asi.

vinka
17. aug 2010

Som myslela bez ovocia a už aj potiahnujtá.No závisí aký hrubý poťah vyvalkáš.Ale tak asi približne 😉

benjik
17. aug 2010

Tak a třetí dort hotový. Ijáček. Všechny dnes upečené,naplněné a potáhnuté..

smudlinka10
17. aug 2010

známá mi doporučovala jeden den dort naplnit a druhý den ho pěkně vychlazený potáhnout, myslíte, že mi vydrží ještě do dalšího dne a nic se mu nestane? 😕

zdenallicka
17. aug 2010

@smudlinka10 Úplně v pohodě...🙂 Dort vydrží i týden, pokud je tam máslový krém..😉

smudlinka10
17. aug 2010

@zdenallicka děkuji za odpověď, krém bude pudink s máslem, může to být? Dělám první potahovanej

sofi07
18. aug 2010

@hejdita kludne mozes trenovat aj ne papieri, ano, trosku posuvam tu spicku....vies co hejdi, ked budem najblizsie tu polevu robit, skusim urobit video a skusim ho hodit na svoju stranku, dam ti potom vedtiet, neviem ci mi to ale vezme, bude to asi velky subor..ak sa ti to zda velmi huste, pridaj po kvapach vodu, nechaj chvilocku odstat.inak skoda s tym cukrom, tiez ho kupujem len v urcitych obchodoch. u nas ho napr, maju v korune, neviem ci mate taky obchod.stoji za to ho zohnat. 🙂

sofi07
18. aug 2010

@zlatat ja ked som robila len cisto cokoladovu, nie potahovanu, priemer 24 cm, vaha bola 2,5 kg. mramorovy korpus, parizska slahacka, banany. ta este ked das k tomu potah, myslim, ze ta 24 by bola akurat 🙂 ,zavisi aj od bohatosti zdobenia..
@smudlinka10 ja to robim takmer vzdy tak. prvy den peceim korpusy, na druhy den naplnim (lepsie sa ten korpus prekrajuje, ked tak odstoji) a na treti den potahujem a zdobim. pekne do seba prejdu chute a torta nam niekedy zostane a tie posledne dni je najlepsia 🙂, takze ziadny strach 🙂 drzim palce
@benjik jeeej,tan je kraaaasny, aky roztomily kukuc ma 🙂

nelika666
18. aug 2010

@zlatat ja som sa pytala na tu stuhu... ono mi prave ked sa torta zacala na teple rosit/topit ta stuha sa prilepila na marcipan a navlhla.... 😅 zeby to zaviselo od potahovky? cim si potahovala ak sa mozem spytat.. 😕

nelika666
18. aug 2010

@smudlinka10 aj to to tak robim, jeden den upeciem, dalsi naplnim, dalsi potahujem 😉

florentina
18. aug 2010

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Dnes se chystám na svůj první dort v životě. Když vidím, co dokážete vyrobit, tak se mi až tají dech. No já se trochu bojím, ale i těším a pokud to bude aspoň trochu koukatelné, tak vám sem pak hodím foto. No načetla jsem si teoreticky nějaké recepty a postupy, ale obávám se, že až začnu, zjistím co ještě nevím a hlavně jak je teorie rozdílná od praxe🙂
No a pokud vás mohu poprosit, měla bych hned jeden dotaz. Nemám představu, když potáhnu dort nějakým př. marcipánem, jak k tomu povrchu pak přidělám nějaké další ozdoby z marcipánu, aby to pak drželo? Můžu se tedy zeptat, jak to děláte? Děkuji Flo

nelika666
18. aug 2010

@florentina no postavicky, ruzicky a tak zvyknem napichnut na paratko a do torty ich jednoducho zapichnut, plosne vzory "lepim" kvapkou vody stetcom 😉 lebo keby si dala vody vela, marcipan by sa ti roztopil

nelika666
18. aug 2010

@florentina a drzim palce nech sa torta podari 😉

ja sa vytesujem lebo mi dosiel baliiiiik zo shopu 😀 a nakupila som si v tescu vo vypredaji plno prislusenstva k tym plastelinam playdooh po 2eurach... a ktore sa daju vyuzit na marcipan 😀 😀 😀

sisa.b
18. aug 2010

@benjik ze sa ty velmi nudis? 😀 zlate torticky 🙂 a kolko vazia?

benjik
18. aug 2010

@sisa.b díky,nenudím,ale dorty jsou návykové a já měla absták. No želva a syr asi 2-2,5 kg a ijáček cca 4-5kg,já je nevážila.

nelika666
18. aug 2010

baby, videla som niekde fotopostup ako na tortu, ktora vyzerala ako krabica a "vyskakovali" z nej postavicky... neviem to najst... neviete nahodou? 😕 😅 😅

jakelina
18. aug 2010

Já chci taky vytvořit první dort potažený marcipánem, tak k vám nakukuju a jste tu všechny hrozně šikovné.

bzucinka2
18. aug 2010

ahojte
iacik krasny 🙂

penny13
18. aug 2010

@benjik - ten syr nemá chybu.Chýba tu smajlík s vtýčiními palcami. 🙂

benjik
18. aug 2010

@penny13 @bzucinka2 díky holky

nadulici
18. aug 2010

Cauky, ja zas nestiham, len si precitam a pridam fotky, tentokrat som robila len figurky na objednavku 🙂 ....zasa Pata a Mata 😀

anibas
18. aug 2010

@nadulici krásní sú .... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vinka
18. aug 2010

@nadulici nádhera.Nadulici ako si robila ten kmen,že ma tak krásnu farbu? 😕 A tie letokruhy? 😕

nadulici
18. aug 2010

@vinka je to z hmoty zafarbenej troska na hnedo vymodelovane, a malovane po povrchu hnedou gelovkou, zvrchu som pretrela telovou Ivory farbou, a este pred farbenim otlacila listu s drevenym dekorom na vrch, po boku som len naryhovala nozom...
inak dakujem baby... 🙂

nelika666
18. aug 2010

@nadulici perfektnéééé 😉

maca77
18. aug 2010

@nadulici Pat a Mat nemá chybu, sú nádherní a samozrejme aj všetko okolo - kmeň, kamene... skrátka všetko 😉