Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vie11
22. aug 2010

Ahojte, no už máme po oslave, tá torta sa mi síce veľmi nevydarila, (bola to moja prvá poťahovacia) ale nabudúce to dúfam bude lepšie, no ale Samkovi sa aj tak páčila. 🙂 Tá poťahovacia hmota sa mi trocha lámala a preto som nevedela urobiť tie rohy. Asi bude lepšie, keď si tú hmotu nabudúce kúpim hotovú.

gabika11
22. aug 2010

@vladka1 presne tosom aj ja hladala na youtube a nic som nenasla, tiez som na jednej stranke uvazovala o kupeni tych vypichovacov patchwork,je tonadherne, ale vobec netusim ako sa s tym pracujem, len si msylism, ze sa to asi farbi potom stetcom, alebo sa mylim?

gabika11
22. aug 2010

@yamahafazer ja som nasla ale white icing po kg na www.korunaplus.sk

sofi07
22. aug 2010

@rybca si pislaa, ze mas sugar flair.Wilton a Sugar flair su dve rozne firmy...ja mam okrem tejto ciernej gelovky len wiltonky . sugar flair nevyraba wilton, ale farbi velmi dobre, az na tu hustotu...

rybca
22. aug 2010

@sofi07 ...🙂)) farby mam wilton ale alkohol mam sugar flair, hm to bude asi v tom problem

sofi07
22. aug 2010

@rybca ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 , a to je co za alkohol? ja pouzivam vacsinou borovicku 😀,

rybca
22. aug 2010

@sofi07 no musim kuknut ci mame nejaky taky alkohol otvoreny, bo u nas sa moc nepije, ale vidis, teraz som si spomenula, ze domacu mame na linke pre zaludocne potiaze, skusim to s tou a to co mam od sugarflair si odlozim na praskove farby, asi som si zle prelozila popis..🙂))))

anibas
23. aug 2010

@majdula úžasne šikovný je tvoj mužíček 😵 😵 😵 môj je tiež šikovný, ale s maltou a tehlami a drevom 😉 😉 😉 😉
@vladka1 túto sadu má Bianca - napíš jej IP a patchworu vypichovče sa vraj robia cez sáčok a potom ešte orezujú nerovnosti - takže ak je maličký vzor - tak je to piplačka 😒 😒

nadulici
23. aug 2010

baby, formicku na babatko treba vysypat skrobom aby sa neprilepilo?....ci netreba nic, len natlacit a nechat stvrdnut?....

sofi07
23. aug 2010

@nadulici len natlacit hmotu a dat na par minut do mraznicky a potom vybrar 🙂

sofi07
23. aug 2010

@vie11 torticka je krasna, nepovedala by som, ze je prva.super je aj mramorovanie.sikulka 🙂

nadulici
23. aug 2010

@sofi07 dakujem... 🙂

reruna
23. aug 2010

@vie11 krásná a jak jsi dělala to mramorování?

alionuska
23. aug 2010

baby kuk 😀

prva macko pooh a klokanik a druha podla gumennej kacicky... no aj krajsiu tortu by som vedela upiect..ale aku si vybrali taku mali:-/

tinkerbell
23. aug 2010

@alionuska krasnucke torticky 🙂 akou plnkou si plnila tie kacicky??

rybca
23. aug 2010

@alionuska mne sa nahodou ta kacicka lubi..🙂)) cak detom aj tak nezalezi na prplatinkach...🙂))

alionuska
23. aug 2010

@tinkerbell to bola len jedna..mala vyse 4 kila..a fotila som aj v kuchyni aj v chodbe... 😀 Bola ovocna...boli tam maliny,cucoriedky,cernice,rybezle,ananas,broskyne..a vanilkovy krem,biely korpus... 🙂

alionuska
23. aug 2010

@rybca no ved aj im sa pacila.... 😀 ale ten obrazok,co mi poslala,podla ktoreho som to robila bol taky isty.... ako ta torta..taka skareda tucna kačka... 😀 😀 😀

henikav
23. aug 2010

@alionuska nahodou su krasnucke, mne sa ta kacicka paci, je taka akoby si ju prave vytiahla z vane, uz chyba len pena okolo 😉

hejdita
23. aug 2010

ahojte tak mam doma asi 8 valcekov a ako ich to mam vycistit ? teda lepise povedane dezinfikovat? staci do vody a prevarit ci aj kapicku sava alebo ako ste to robyli vy??? 😕

hejdita
23. aug 2010

@alionuska 😵

zdenallicka
23. aug 2010

Hejdi, už jsm to tu kdysi psala... podle mě vydrhnout v horké vodě kartáčkem a ponořit do roztoku sava... pak opláchnout teplou vodou... a vysušit na vzduchu...

zdenallicka
23. aug 2010

Ali, není to zrovna můj vkus, ale povedly se... 😉

vinka
23. aug 2010

@hejdita ale načo tak komplikovať ved to nejde do styku s potravinou ked valkáš cez potravinársku foliu.či ano?

dm1
23. aug 2010

@rybca no neviem si to celkom predstavit robit z cokohmoty ten kosik ale zase bol to len moj prvy pokus s nou a ked sa dali robit ruze tak hadam by slo aj vypletanie. ale len take to po kuskoch hmoty nie cele sulky ako som raz videla postup

anibas
23. aug 2010

@alionuska Ali krááásne - a kačka musí byť tučná, aby sa 😅 😀 😀 najedli

rybca
23. aug 2010

@dm1 take po kuskoch chcem, tak hadam mi to pojde..🙂 ked nie, tak rychlo zarobim MMF..🙂)))))))

domika9
23. aug 2010

no baby zase vas musím pochvaliť torty krasne ...

len ste mi ešte žiadna neposlali ten recept na parížsky krem ....

alionuska
23. aug 2010

DAKUJEM VAM !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂