Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
28. aug 2010

@anibas Anibas, ten pro Simonku je nádherný... 😵 Ostatní taky pěkné, ale ten dětský je BOŽÍ!!

vinka
28. aug 2010

@anibas krásne torty ako si robila tie ozdoby okolo?Malovala? 😕

alionuska
28. aug 2010

@zdenallicka no krasny je ten Gekon...normalne sfarbenie ako zivy🙂
@anibas a tvoje nadhery...dievca zlate,ved ty si hotova profička uz!!!! 😀

alionuska
28. aug 2010

@sisa.b kraasna postel!!!!!

zdenallicka
28. aug 2010

@alionuska Děkuji..🙂

zlatat
28. aug 2010

Jéj aké krásne torty nám pribudli - všetky do jednej 🙂

dm1
28. aug 2010

krasne torty pribudli!!!!

ja som robila "len" jednu slanu ale pri potahovani som si teda dobre ponadavala vobec to neslo s tym syrom ale asi bol na figu syr lebo rano som kupila druhy a islo to

anibas
28. aug 2010

Babenky dakujem.
@vinka boky sú maľované prachom cez šablonu - akože stencil

@dm1 hned by som si dala takú slanú tortu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 lebo mne ju už sladko až v z.... - ako sa hovorí u nás na východe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
28. aug 2010

@anibas sak aj ja som chcela zmenu to mam pre seba na narodky 😀 . Vsetci si pochvalovali ale svagor zahlasil ze on by si dal radsej sladku tortu...

vinka
28. aug 2010

@dm1 tak toto je krááása.ešte lepšie ako ktorá kolvek sladká torta.Tým som nechcela žiadnu z vás uraziť ale tá slana nádhera fakt 😉

gabika11
28. aug 2010

@sisa.b kransa postel, ozaj, ako ozajstna. Ako to robite, ze mate take ciste linie? U mna je to take ako roztrasene, ci ako to mam nazvat. Ste take sikovne a ja vas velmi obdivujem.
Juj, caka ma potiahnutej velkej obdlznikovej torty, d 32 x s 22 x h 8,5 cm, tak to neviem neviem ako urobim... 😒

vinka
28. aug 2010

@gabika11 ked si vyvalkáš podstatne väčšiu hmotu tak ti to pôjde lepšie 😉

gabika11
28. aug 2010

@vinka ano, ale sa toho prekladania bojim, mam ten valec na marcipan, ale to je asi male...sa toho obavam....

gabika11
28. aug 2010

hadam kg WI bude stacit, tak vyzera, ze som si malo hmoty objednala, hadam mi vide na boky na ozdoby 😒 zachvilu sa do tohopustam, len trochu vegetim, lebo cely den na nohach, od pratania, cez pecenie, na grilovacku chystanie, potom pratanie, som ko... ale uz len tuto tortu a krtkovu budm musiet nejak poopravovat detaily, ta farba modra mi nejak popraskala, tak neviem co bude s tym...

gabika11
28. aug 2010

@vinka mam podsypavat WI solamylom? ono sa to dost lepi, ked to nie je trosku podsypane, len mam obavy, ze potom sa stava ta hmota krehkejsia....

sofi07
28. aug 2010

krasne torticky ste porobili,
@zdenallicka teeeda, ten je super! uplne vymakanyyyyy!!!!!!!!!!!

@rybca strasne dobre vyzera ta torticka, hned by som si dala, mnam

@anibas jedna krajsia ako druha, vsetky tri sa mi velmi pacia, anibas
ja tiez
@sisa.b uzasna postel, nadherne vypracovana, absolutny luxus 🙂
@sse nadherna torticka, cista krasa
ja tiez pridavam tu dnesnu, prvykrat som skusala so zivymi kvetmi, je mojej babke k 75 narodkam, zajtra mame oslavu. a este pred par mesiacmi som jej urobila aj medovnikovu kazetu 🙂

vinka
28. aug 2010

@gabika11 ja neviem ja túto hmotu nepoužívam.Robím iba s mmf.Ale ja by som to skúsila solamylom a dá sa ešte niečim iným?Raz som mala K2 od kamarátky a tiež mi povedala solamylom. 😕

sofi07
28. aug 2010

@dm1 je naaaadherna, fakt super, si velmi sikovna!!!ukladam si na inspiraciu 🙂

vinka
28. aug 2010

@sofi07 pána nádhera.Ako si tu stušku robila.Preťohovala? 😕

sse
28. aug 2010

@sofi07 Ďakujem. Tvoja je nádherná, aj ja som sa raz chystala na takú stužku, no potom som sa toho zlakla 😀 Bolo to ťažké?

sofi07
28. aug 2010

@gabika11 WI podsypavaj solamylom, nie vela, ja vzdy len na stol trochu nasypem a na tom valkam, uz viac potom nepodsypavam.
neviem neviem, ci ti kilo hmoty na to bude stacit, myslim, ze skor nie, len ak to vyvalkas natenko....a prave v tom je to, tie ciste lienie ako hovoris dosiahnes tym, ze potah vyvalkas na hrubku asi 0,3-0,5 mm,inak, tu krtkovu toricku mas peknu,vyborne vymyslenu 🙂

sofi07
28. aug 2010

@gabika11 WI podsypavaj solamylom, nie vela, ja vzdy len na stol trochu nasypem a na tom valkam, uz viac potom nepodsypavam.
neviem neviem, ci ti kilo hmoty na to bude stacit, myslim, ze skor nie, len ak to vyvalkas natenko....a prave v tom je to, tie ciste lienie ako hovoris dosiahnes tym, ze potah vyvalkas na hrubku asi 0,3-0,5 mm,inak, tu krtkovu toricku mas peknu,vyborne vymyslenu 🙂

sofi07
28. aug 2010

babenky, dakujem, dufam, ze aj babke sa bude pacit
@sse dakujem pekne, uz som ju druhykrat robila, ide to uplne v pohode,taka mensia prplacka, ale myslela som, ze to pojde horsie
@vinka, je na to video, kuk

https://www.youtube.com/watch?v=wqjLAO3fRDs


rybca
28. aug 2010

@sofi07 no pekne a ja hlupa som si myslela, ze ta stuska je po celom obvode...🙂))))))))))))))))))))))))))) a lamala som si hlavu ako ste to urobili, ci pred nanesenim na tortu alebo potom pred utlacenim..🙂)))

gabika11
28. aug 2010

@sofi07 juj, dakujem, mamotivujes, ale ked pozeram na tie vase prekrasne torticky, tak som len ubohy zaciatocnik, vsetky su ako z vykladu, jedno umelecke dielo
no, ked bude malo tak uz budemmusiet uvarit tu varnu hmotu na ozdobu. Ja mam dojem, ze ked je prilis na tenko, tak vidiet ten krem podtym. Ja som ho robila z kalsickeho masla, lebo ti enahrady umele vlemi pouzivat nechcem..
no, idem pomaly na to, dzte palce.....

rybca
28. aug 2010

Tak pre tie, co su ako ja, ze si nevieme ZVLNIT hmotu som nasla video..🙂))

https://www.youtube.com/watch?v=5RXyBljHNKk

tak dufam, ze vam to pomoze..🙂

sofi07
28. aug 2010

@rybca neboj, nie si sama, moja sestra si to tiez myslela 😀

@gabika11 drzim palce

vejinka
28. aug 2010

ahojte dievcata tak mam v albume aj tu tortu nepodarenu...tak ak chcete tak sa pozrite..podla mna je to hotova katastrofa ale moj muz povedal ze nijaka profesionalka cukrarka by neurobila taku autenticku tortu - auto ...po vybuchu a naslednom zhoreni 😀 😀 😀

mucka1985
28. aug 2010

ja som budúca cukrárka tento rok končím a ak mi to pôjde tak ako vám tak z praxe to bude jednotka s hviezdičkou 🙂

mucka1985
28. aug 2010

@vejinka náhodou bola super hlavne ze drobcom chutila

vinka
28. aug 2010

@vejinka no škoda,že sa roztiekla lebo si ju super orezala.mala si to perfektne premyslené.No si budeš pamätať,že puding hustý.Neboj to si aj ja pamätám po tom čo mi stiekla celá torta 😀 😀 Ale rezom bola krááásna.Rovná úžasná.Peč dalej 😉