Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mucka1985
28. aug 2010

baby možno ste už počuli o falošnom marcipáne nieje vôbec tašky .ide tam 200g práškového cukru 200g sušeného mlieka trosku oleja a vody môžete pridať trosku mandľovej arómy zafarbiť sa dá úplne klasicky

rybca
28. aug 2010

@mucka1985 a dobre sa s nim pracuje? aj na postavicky a kvety?

mucka1985
28. aug 2010

jasne mi ho používame na všetko

rybca
28. aug 2010

@mucka1985 a kolko sa da potiahnut z takej jednej davky? zaujalo ma to, lebo to chce malo praskoveho cukru, teda menej ako mmf

benjik
28. aug 2010

krásné dortíky přibyly,nádhera.Já budu něco péct příští víkend,budeme mít 2 roky od svatby. Jen nevím co.
@mucka1985 já občas používám tenhle:http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094&user=79855

mucka1985
28. aug 2010

to je asi tak 400g hmoty malo by to vist na jednu malú gulatu ale ak si urobíš viac nevadí hod si ju do sáčku a do chladničky dlho výdrži

mucka1985
28. aug 2010

http://www.cukrarskepomocky.sk/ kuknite sa sem toto je fakt užasni obchodík rada si odtiaľto objednávam

winona24
28. aug 2010

@benjik ja by som ho chcela robiť...prvý krát...je dobrý??? naozaj sa tak ľahko robí?? dobre sa s ním pracuje??? ďakuje za odpoveď 🙂

benjik
28. aug 2010

@winona24 no poprvé jsem ho dělala půl hodiny 😅 ale pak už vždy během chvilky byl hotový. Chuťově je fajn,dělám ho s medem,i potahování a barvení je super. Nemodelovala jsem z ně,tak nevím jak by to šlo.

winona24
28. aug 2010

@benjik no ja by som ho chcela v DP urobiť,tak som zvedavá..aj na to modelovanie...bude to len moja tretia poťahovaná....minulý rok som malej robila z MMF,ale to je stráááášne sladké,tak preto chcem mliečny.... 🙂

winona24
28. aug 2010

@benjik ďakujem za odpoveď 😉

benjik
28. aug 2010

@winona24 není zač,jen je takový zabarvený,není bílý.

sisa.b
28. aug 2010

@sofi07 nadherna torta 😵 😵 😵 a medovnikova kazeta je uplne uzasna!!!
mna by zaujimalo, aku podlozku si pouzila, vyzera dost vysoka. ten trik so stuzkou som uz okukavala na youtube a aj s podlozkou na dortomanii, len neviem, kde taku zohnat ☹

@dm1 torticka vyzera paradne!!! aky syr si nakoniec pouzila?

dm1
29. aug 2010

@sisa.b eidam klasicky nakrajany na hrubsie tak 2-3mm a na peciacom papieri a sup do truby nahvilku

gabika11
29. aug 2010

ahojte cukrarky, tak t je ta spominana torta s Peppa pig k 3 rocku, potahovka WI, obrazok jedla oplatka, piskota kakaova mramorova ale bez mramorovania 😉 a krem cokoladovy a potom vanilkovy:

vinka
29. aug 2010

@gabika11 no krásna je.Si šikovná 😉

lussy23
29. aug 2010

@gabika11 - krásne. Z čoho sú tie prasiatka?

Užd dlhšie sa chcem opýtať, z čoho sa robí ťa poťahovka. my v škole používame palstický cukor, no to je strašne sladké.

hejdita
29. aug 2010

@lussy23 pokud se nemylim tak je to z pohadke prasatko pepina 🙂 😉 a gabiko dortik povedeny 😵

hejdita
29. aug 2010

no a laaaamem si hlavu .... ked som robila prve torty tak sa mi podarilo tu hmotu pekne zarovnavat aj u spodu nemala som tam tie take vlny akoby vela potahu a teraz co robim tak mam s tym problemy od tej doby co to valam na hrubsie....myslite ze je to sposobene tym ze to valkam na 4mm ja som to vedela vyvalat aj na menej a pekne mi to islo zarovnat ale teraz aj ked si urobim velky potah tak to jednoducho nevyhladim ....a mrzi ma to....alebo je to moc tvrde ze som tam dala vela cukru??? no a posledny co som robila tak ako som to presla valcekom tak som to tak rycho chmatla a potrhala som si to tak som to znova musela rozpracovat a zasa potiahnut a uz to nebolo take pruzne bo to bolo uz valkane na skrobu....a to nepodsypavam len s vrecuskom to poprasim troska........ od tej doby co sa mi pokazila ta svadobna velka tak mi to nejde poriadne vyhladit vzdy mi tam ostane nejaky zahyb......cim to prosim je kto ma skusenosti.... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ☹ 😕 dakujem... 🙂 uz si v tom tak neverim a to je mozno aj ten problem.....neviem uz odhadnut spravne ten potah bo to vtedy bolo malo a teraz asi sa snazim aby som to nezpackala tak radsej viac a potom uz to nieje take poddajne.... 😒 😢 som taka skalmana zo mna ☹ 😔

sisa.b
29. aug 2010

@hejdita zalezi od toho, aky tvar potahujes. mne sa to stalo aj pri tej posteli, ale potahovala som obdlznik 28x35x10 a bala som sa toho, lebo bola velka. tak po prvom neuspesnom pokuse som si na to prizvala mamu, lenze ona mi potah podchytila prstami a tie ostali na jednej strane vytlacene a tam som to uz nevedela uplne vyhladit. nastastie siel na boky ten volan, tak ma to nejak netrapilo. ale ked potahujem neokruhlu tortu, tak uhladzam najskor hrany a potom rovne strany

hejdita
29. aug 2010

@sisa.b dakujem viem ze nie okruhli dort sa potahuje od rohov ale poslednu dobu mi nejde vyhladit ani gulaty 😒 nevim ci to skorb tak zatvrdne ci jako ale uz to nieje take pruzne.....no ved budem robit terza na nedelu na oslavu tu panenku tak som zvedava ako sa mi podari vyrovnat tu dam menej cukru do MMF ale nie o moc treba len o 10-20g a uvidim ako sa mi s tym bude pracovat.... ale vadi mi to ze to nieje pekne rovne.....hlavne ked viem ze som take robievala 😝 😕 😀

sisa.b
29. aug 2010

@hejdita a kolko davas cukru? neboj, urcite bude krasna 🙂 mna cakaju buduci tyzden dve sladke a jedna slana. na tu sa tesim, konecne nejaka zmena 😀 😝

sisa.b
29. aug 2010

@anibas kde si s fotkami 😵 😵 😵 chcem sa spytat, ako si robila tu kosielku - s jamkami

anibas
29. aug 2010

@sisa.b tu som 😀 😀 Filip má už 2 deň teplotu - dúfam, že len zúbky horné 4 naraz, mám ho na rukách už 2 hod., len mravčí a mravčí a bije po klávesnici ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Košieľka je Made in China - vrchná časť aká gumená dečka za 1 € 😀 😀 a spodná - našla som v euroschope sklenenú fľašu ďobkatú za 0,80 € 😀 😀 😀

anibas
29. aug 2010

júj a foto je 3 str. dozadu

sisa.b
29. aug 2010

@anibas nechapem, ako som ich mohla prehliadnut 😕

sisa.b
29. aug 2010

@anibas malemu zelame, nech rychlo zubky vybehnu a uz netrapia 🙂

petusko
29. aug 2010

krasne nove torty 🙂
ja som sa dnes dohodla na 17.9 torzo muza 😝 😀 a na koniec septembra nejaku detsku k meninam 🙂

zlatat
29. aug 2010

Teda dievčence - jeden deň tu nie som a už tu pribudli ďalšie prekrásne tortičky. 🙂
Aj ja pečiem - teda momentálne mám prestávku, lebo tortička naplnená a potretá krémom čaká v chladničke - poťahovať budem zajtra.
Je to taká rýchlovka, lebo včera večer som dostala objednávku na detskú chlapčenskú tortu ( nechali to na mňa, ale chceli jednoduchú okrúhlu a aby tam bolo nejaké autíčko - tak bude taká krajinka s cestou a na nej 4 maličké autíčka) a torta má byť v utorok ráno hotová. Nič som doma nemala - tak som dnes ráno musela utekať do obchodu nakúpiť - ešteže v našej dedine je obchod aj v nedeľu otvorený.

zlatat
29. aug 2010

@gabika11 v pohode to zvládneš - ja som raz poťahovala štvorec 40x40 cm - ešteže mám doma rozťahovací stôl. tak som si ho pekne roztiahla a na ňom vaľkala poťahovku