Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
30. aug 2010

@hejdita tak ak nechces maslovy, urob ho rovnako, ako z tych ladovych gastanov 🙂 ze treba mantinely a maslo pod potahovku, urcite vies. ten falosny parizak je dost taky tazky http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/falosny-pa...

anibas
30. aug 2010

@nadulici roz - koš - ná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hejdita
30. aug 2010

@sisa.b dakujem urobim bez masla 🙂 a hej viem ze slahacka tvaroh zelatina topia potah ....ale to sa tazko stale tu su nove tvare tak sa to opakuje dokola no aby sme nahodou nezabudli .... opakovanie matka mudrosti 😀 😀 🙂

evena
30. aug 2010

ahoj 😉
holky poradíte ... nemůžu najít fotopostup (kromě Máji a Vilíka) na postavičky ze Včelky Máji, bude to moje první modelování tak si podle obrázku zatím netroufám, takže jestli o něčem víte 🙂

vinka
30. aug 2010

Ináč mne strááášne chutí ten falošný parížsky krém. 😉

winona24
30. aug 2010

@sisa.b myslíš ťažký na prípravu alebo strávenie??? 😝 😝 ja by som ho chcela robiť...ešte som ho nerobila

sloniiicek
30. aug 2010

ahojte kocky, tak konecne som mala opat prilezitost nieco upiect a pridavam svoj najnovsi vytvor pre dcerku na oslavu narodenin s kamaratmi. 🙂 spravila som traseny mandarinkovy krem, CPR a potah je WI, vaha 2.260g

vinka
30. aug 2010

@winona24 no na prípravu ťažký nieje.Ale chutný je velmi. 😀

winona24
30. aug 2010

@vinka no veď ani mne nepríde ťažký na prípravu.... 😝 😝 som zvedavá ako bude chutiť.... 😉

sisa.b
30. aug 2010

na pripravu tazky nie je, ale je to predsa maslovo-tukova plnka. nie je to ziadny lahky slahackovy ci tvarohovy krem. tak som to myslela 😉

winona24
30. aug 2010

@sisa.b aj som si myslela...no men tam trochu vadí tá CERA....bléééé...musím ju tam dať? 😝

winona24
30. aug 2010

alebo nemáte nejaký mňam výborný čoko krém? 😉

deni_v22
30. aug 2010

ahojte,
tak som sa pokochala pohladom na vas nadherne vytvory..a 5 stran citania k tomu,parada 🙂

@hejdita ja robievam casto parizsky bez masla - len smotana a varova cokolada, na 1 smotanu 100g cokolady a 1 stuzovac, kupujem v lidli tu s vyssim obsahom kakaa a je super, huste je to uz po noci oddychu v chlade, ked preslaham, duplom..a na 26 priemer 2x prekrojene miniem 2-3 smotany podla toho ci su 250 ml alebo mensie
akurat skoda, ze ten krem topi potah, inak by bol pre mna z cokoladovych bezkonkurencny 🙂

@sisa.b vidim, ze deti maju podobne zelania, akurat ze mna nase dve skolacky ukecali, tak ja na stvrtok vypekam 🙂

@nadulici krasna aktovka 😵 😵 posli mail s fotkou do topgalu, oni su taki stedri, mozno ti aj nejaky darcek poslu, alebo neterke 😉

vinka
30. aug 2010

@winona24 nemusíš ale nedávaj kakao ale čokoládu nalám.To máš to isté. 😉

vinka
30. aug 2010

@deni_v22 prečo má nadulici poslať fotku do topgalu čo to je? 😕

deni_v22
30. aug 2010

@vinka len tak, z recesie, ked uz podla ich produktu spravila tortu...je to firma, co predava aktovky a ine tasky (http://www.topgal.sk/) ..objednavali sme raz od nich a boli velmi mili, tak ma to napadlo...nic s tortami to nema 😉

winona24
30. aug 2010

@vinka

Falošný parížsky krém

* 350 g kryštálového cukru
* 250 ml šľahačky
* 2 žĺtka
* 100 g kakaa
* 150 g 100% tuku (cera)
* 500 g masla

takže ako by to malo vyzerať bez tej cery....či ju len vypustím a 100 g kakaa nahradím čokoládou???alebo navýšim gramáž čokolády???? pýtam sa možno ako hlúpa,ale nie som veľká pekárka 😅 😅

sloniiicek
30. aug 2010

kocky, nemate niektora nejaky obrazok na 2D auto. mam poziadavku na 2D auto a rozmyslala som, ze to upecieme na plechu a potom orezem v tvare auta, tak ci ste to niekto takto robili a nemate v pc obrazok? vdaka

zlatat
30. aug 2010

@hejdita asi to fakt bude tou poťahovkou.

NO tak tu je môj dnešný výtvor - práve som ho dokončila

zlatat
30. aug 2010

@winona24 Ja robím tiež len tento, ibaže dávam 200 - 250 g cukru. Keď som robila podľa pôvodného receptu, tak nám to bolo príliš sladké.

irca86
30. aug 2010

nádhera, smekám před vámi.... taky něco tvořím, ale na vás nemám 😀

winona24
30. aug 2010

@zlatat ďakujem za upozornenie.....a tiež ho robíš s čokoládou či s kakaom?

zuzanada
30. aug 2010

@sloniiicek, prosím ťa aký je to ten trasený mandarínkový krém?

hejdita
30. aug 2010

@zlatat krásny dort waw toto by ma nenapadlo 😵 😵 😵 😵 😵 😲 😉 🙂

zlatat
30. aug 2010

@winona24 s kakaom - predsalen je potom v ňom menej Ečok a kadejakých blbovín.

@hejdita ďakujem - pravdupovediac, nie je to celkom môj nápad, inšpirovala som sa na nete ... nemala som moc času na vymýšľanie

zlatat
30. aug 2010

@sloniiicek tá je ale milučká 🙂)

zlatat
30. aug 2010

@nadulici prekrásna aktovka, vydarila sa ti 🙂

zlatat
30. aug 2010

@winona24 podľa mňa keď dáš namiesto kakaa čokoládu, tak tam ceru nemusíš dať. Neskúšala som to, ale myslím si, že vlastne tá kombinácia kakao+cera = čokoláda bez kadejakých prímesí, Ečok

gabika11
30. aug 2010

@zlatat krasna torta a to s tou cestou okolo troty je supet a tie autocka su z hmoty? alebo obrezany korpus a potiahnute hmotou? krasa. Tu ciernu cestu si ako spravila, myslim tu farbu si farbila hmotu alebo si farbila stetcom?

zlatat
30. aug 2010

@gabika11 ďakujem. 🙂
Autíčka sú celé z hmoty - sú maličké, tak sa mi nechcelo babrať ešte aj s korpusom,... Cestu som spravila tak, že som si zafarbila hmotu ( zvýšila sa mi svetlomodrá, tak som len do nej pridala čiernu - najskôr to malo od čiernej ďaleko, skôr to bola tmavofialová, ale keď som pridala ešte čiernej, tak už to bolo super ), vyvaľkala som kruh a vyrezala kruhový pás o šírke 5 cm a tak dala okolo torty - teda nie je nikde zlepovaná