Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
16. mar 2013

@jakelina Ja som na topanke opätok nevystuzovala. Vytvarovala som ho , nechala riadno stvrdnut a nalepila az nakoniec, ked bola komplet topanka hotova. Davala som do dvojky par fotiek alebo na fb 😉
Ale ty, ked zvladnes tvoje krasne jemne kvety na drotikoch ,tak taka topanka je pre teba zabavka 🙂 Urcite sa ti podari, uz sa tesim 😵 🙂

janula.h
16. mar 2013

hello žienky takže moje víkendovky a ešte jedna s loďkou a rybárom 😀 ja mám tématický víkend 😀 "lode" 😀

enatko
16. mar 2013

Mám silik.formu na čipku z dvoch častí. Do jednej,akoby sa mala natlačiť hmota a druhá časť je tiež silok.,ale akoby vyrezaná,že zapadá do tej prvej časti. 🙂

muffinka8
16. mar 2013

@pristela prosím ťa, keď robíš mramor v orechovej verzii, tak múku nahrádzaš orechmi na objem, alebo na hmotnosť?

timotejkabrejkova
16. mar 2013

@adrianai Veľmi jemné a nádherné,

pristela
16. mar 2013

@muffinka8 na hmotnosť 😉

vlada111
16. mar 2013

@wera.g tá svadobná je krásna, oku lahodiaca 😉

lokalistin
16. mar 2013

@simasa ja som nemala ziadne zadanie len ,ze nejaka mala klasika na 1.narodeniny,aby tam bola jednotka

lokalistin
16. mar 2013

Dakujem vsetkym za paci sa mi 😉

ajka82
16. mar 2013

jaaaj a zabudla som vam pridat este jednu foto(niektore uz videli na FB), co moja strsia modelovala, vcera som jej vysvetlovala, ze modelovat sa da aj inak ako robila doteraz, lebo doteraz si do hrudy hmoty otlacala kostice, ze modeluje a potom zahlasila, co to je... teraz isla modelovat rovno vcielku maju, nazorne som jej ukazala ako sa robia aj sulceky na ruky a nohy, gulicku uz ako tak zvlada aj sama, tak urobila vcielku maju, mala som este domalovat pasiky, len som nestihla...dokym som dorobila palacinky, baby ju zjedli 😅 samozrejme, drotiky som jej odstikla ja a ohla na tykadla 🙂

a ja mam este jednu tortusu a stale maturujem nad nou, ako ju urobit, stale sa mi nic nepozdava :-s ...pristela vie o com hovorim :(

anibas
16. mar 2013

@lucula73 Tá je krásna - ďakujem - 😵 😵 😵

muffinka8
16. mar 2013

@pristela ďakujem 🙂

lifinka
16. mar 2013

ahojky, můj včerejší 😉 , zkoušela jsem na lemu gelová razítka a není to špatné🙂

maya30
16. mar 2013

ahojte, normalne nestiham pacitkovat, krasne vsetky @janula.h ta lod je neskutocna, obdivujem tie detaily, mne by sa nechcelo 😝 😀
baby uz druhykrat sa mi stalo ze mi zakaznici poslali obrazok torticky od jednej z vas, tentokrat od @muffinka8 😀 takze pridavam svoj pokus o napodobeninu s mackom pu 😉 vahu som uplne presvihla, ma 5,8kg 😝
kniha je mascarpone s malinami 3,8kg a torzo je na zelanie pre jednu kocku ktora ma pravidelne zasobuje blaznivymi napadmi 😅 tentokrat ma skoro upismenkovala k smrti 😀

pipka
16. mar 2013

@maya30 ale krasne sa ti podarili...vsetky 😵

pipka
16. mar 2013

babulky moje HELP 😲 SOS 😲 POMÓC 😲
ze bezlaktózová plnka 😕 😅 😅 😅 korpus vraj mozem piect normalny..akurat plnka nesmie byt slahackova....takze sme sa dohodli na bezlaktozovom pudingu, prasok mi kamoska donesie..a nejake ryzove mlieko...a co do toho zaslahat, ak nemoze maslo 😕
perlu? alebo co? aby mi to aj drzalo? 😕 😕 🙄

a cim potriet tortu...teda ak nemozem klasicky obmaslovat...teda pod poteh co? 😕 😕 😕 😖
ja som v tomto uplne mimo...ja doteraz len klasiku robila...a uz tu googlim pol hodinu a som z toho jelen ☹ 😒

ze ake su moznosti, ale aby to aj chutilo 😅 😒

kujeeem za pomoc 😵

zuzana92101
16. mar 2013

@adrianai krasne sa podarila 😉 ako original, len v bielom

nika1985
16. mar 2013

tak a mozme ist na navstevu 😉

lucula73
16. mar 2013

@pipka ja som robila z ryžového mlieka a namiesto masla som dala palmarín,to chceli.......ale aj smetol,heru by si mohla.... 🙂

simasa
16. mar 2013

@pipka Ak dodržujú diétu naozaj striktne, tak potom ani perlu ale buď Alsan alebo Alsan-S. Ak im nevadí sója, tak je jedno ktorý. Mrkni sem: www.biologika.sk

nika1985
16. mar 2013

baby akurat mi volala pani ze torticku si spravia lebo ze to jej mama si nenecha ujst ale ze by chceli postavicku chlapa ako pusta holuba,holubnik a este aj holubov asi 5kusov isli by ste do toho som jej povedala ze take som este nerobila ze si to mrknem a v pondelok sa jej vyjadrim a ak ano aku cenu davate na sam.postavicky mne sa do toho vobec nechce pride mi to take ked uz si niekto tortu upecie a potiahne nech uz si aj vymodeluje alebo ked to nedokaze nech si zaplati za hotovu.

simasa
16. mar 2013

@lucula73
@pipka
palmarin by mohol byt ale hera obsahuje srvatku

jakelina
16. mar 2013

@pipka a co rostlinnou šlehačku, do toho zašlehat nějaké ovoce, ona je tuhá jak šlak a dáš tam cukr a třeba maliny nebo nějakou ovocnou směs.

muffinka8
16. mar 2013

@maya30 parádna je 🙂 🙂 postavičky fakt super (si ju uložím, aby som mala vzor na postavičky 😅 ) a tiger je úplne bombový 🙂 ten môj mal divný výraz 😀 😀 hádam sa mi niekedy na druhý pokus podarí lepšie.

pipka
16. mar 2013

@simasa vraj ani soja...ze sojove mlieko nie 😕 😅

dm1
16. mar 2013

@pipka @jakelina ta rastlinna slahacka je podl mna fajn napad len si potom pozri zlozenie tusim kocky pisali ze niektore maju aj nieco z laktozy

luciahromadkova
16. mar 2013

@wera.g obe su krasne, ale svadobná je úžasná 😵

pipka
16. mar 2013

@jakelina netusim...ze rastlinna slahacka zas tak dobre nedrzi 😕 😒 ale netusim..absolut s tym nemam sskusenost ☹

tak som rozmyslala, ze teda ak by som rozmixovala ovocie a uvarila ten puding vanilkovy co mi donesu s vodou a do toho cukor a palmarin...ze to by snad slo...aspon kamoska tak povedala, ze margariny mozem pouzit 😒
tak este to asi prekonzultujem s nou.

vecernicci
16. mar 2013

@maya30 krásný dortíky, hlavně to torzo je super, s dovolením ukládám jako inspiraci 😉
@nika1985 mňaaaaam
@lifinka krásný, mám gel. razítka taky nakoupený, takový girlandy, tak vyzkouším 😉
@ajka82 šikulka 😵
@janula.h super pííííívo 😉