Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

barborkam
2. apr 2013

Alebo co mam ja...

adrika202
2. apr 2013

@barborkam dakujeeem 🙂

mima595
2. apr 2013

moja pre neter...ale tie pismenka su moja smrt ☹ ☹

dajulik
2. apr 2013

Ahojte baby,
vsetky ste uzasne, ze zvladate take torticky, ja peciem len "pre rodinu", ani tie vytvory sem nedavam, posledna torta bola v novembri 😝 ale teraz ma v maji caka svadobna kamosek, tak sa kus toho bojim, preto si idem ku vam pre rady, dufam, ze dajaka dobra dusa sa najde a poradi, budem vam vdacna 😀
Kamoska chce tortu pre 60-70 ludi nieco ako je s tymi fialovymi ruzami, ale hranatu, takze nieco ako ta s tymi oranzovymi 😀 a moje dotazy su:
- aka velka zakladna by mala byt, aby sa vosla do standardnej chladnicky a z kolkych vajicok? este neviem, ake korpusy budem robit, to musim premysliet 🙂
- bude mi stacit silnejsi karton na prenasanie?
- ake plnky by ste mi odporucili? predpokladam, ze do spodneho dielu musi prist nejaky hutnejsi, ktory udrzi vahu ostatnych poschodi, kamoska by chcela aj dajake ovocie, tak potrebujem poradit,aka kombinacia je najlepsia, ja najcastejsie robim nutelovy/z ladovych gastanov a banany, to mame radi, ale robila som uz aj jahodovy, ten bol fajny...robite niektora aj krem z bielej cokolady?
-a aky drotik na ruze je najlepsi -myslim hrubku? ruze budu zapichane do torty, nebudu tak vycnievat ako na tej s fialovymi ruzami

Viem, vela dotazov, ale kde inde by som sa mala spytat, ked nie tu 😀 dakujeeeeeeeeeeem

aduskatt
2. apr 2013

@bambula1307 nenacitalo mi nic☹

aduskatt
2. apr 2013

Prosim pomoooooooooooooooooooooooooc, potrebujem vediet, aku velku hlavu ma barbina🙂) v cm🙂) ak mate doma, prosim premerajte mi to, dikyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😀

bambula1307
2. apr 2013

@aduskatt adi na cakelandii babula ponuka slahac taky vacsi..viem ze niektore zhanaju..ale ty si v cakelandii, ci nie? ak nie tak ta to asi nepusti..

aduskatt
2. apr 2013

@bambula1307 ahaaaa, dik🙂))

vlada111
2. apr 2013

@mysiatkoo neviem aká bola predloha, ale tej tvojej nič nechýba

lussy23
2. apr 2013

@mima595 krásna

ve2
2. apr 2013

Pls ......nikto mi neporadi s tou abecedou ( z MMF ) ??? Plast ci silikon ??? ..... nechcem kupit nieco co bude na nič....

dm1
2. apr 2013

@ve2 akakolvek plastova abeceda ta lista co je s pismenami ti s mmf pojde v pohode cez sacok

gabina275s
2. apr 2013

ahojte, potrebujem pomoc, idem robiť tortu pre zubára, a potrebovala by som hlavu dievčaťa nemáte niektorá pre inšpiráciu prosím

anibas
2. apr 2013

@ve2 asi plast 😉 😉 😉

florentina
2. apr 2013

@dajulik jak velká základna záleží na tom, zda pro těch 60-70 lidí budeš dělat dvoupatrový či třípatrový atd...prostě celková velikost se uzpůsobí dle záměru, který nepíšeš. Jak velká základna se ti vejde do lednice, no to záleží na tom, jakou máš lednici. Já se změřila vnitřek a podle toho mi manžel udělal podložky. Ale samozřejmě každá lednice není stejně velká, já si ověřovala jaké budou mít skaldovací možnosti v hospodě a jestli se jim to vejde doma, když pak chtějí vzít i s podložkou. Já bych asi takto velký dort jen na karton nedávala, raději nějakou dřevěnou podložku, nebo prostě něco pevnějšího. Co se krémů týká, záleží co jim chutná, bych se zeptala. Ono takový dort bych určitě vystužovala a pak je vcelku jedno, jaký dáš krém. Ale k těm pevnějším patří třeba pribiňák a samozřejmě jakékoli máslové krémy, které jsou vhodné také kvůli tomu, když dort déle stojí někde na svatbě na stole. Ale dá se dělat i ze šlehačkových krémů aj., ale to není vhodné na to stání na tom stole, někdo to má vystavené půl dne, to je také dobré zjistit. Z bílé čokolády dělám například s mascarpone. Já dávám ovoce úplně do všech dortů a ke každému krému se dá najít vhodné, takže opravdu doporučuji nejprve si ujasnit, co mají rádi. Variant je nespočet, to těžko radit, neb každému chutná něco jiného. Spousta lidí nesnáší máslové krémy, ale znám pár, co zase jiný nechtějí, někdo miluje kokos, někdo ho nenávidí, to samé kramel aj aj. S drátky nemám zkušenost, to ti snad napíší holky. No moc jsem ti neporadila, ale podle mě v tom máš zatím moc neznámých...hodně zdaru při pečení a pak se budeme těšit na foto. Jo a ještě jsi se ptala z kolika vajec korpus, no to je taky těžké, záleží na velikosti a taky receptu. Každá má nějaký svůj oblíbený a ty se počtem vajec můžou dost rozcházet.

anibas
2. apr 2013

@dajulik ráta sa cca 1kg torty pre 5-7 ľudí - záleží aj či bude chutiť 😀 😀 😀 čiže pre 60 - 70 ľudí cca 12 kg - to môže byť spodok štvorec 32 x 26 x 18 cm
hrubší karton asi neudrží - teda na stole áno, ale na prenášanie potrebuješ aj drevenú dosku
ak dobre vystužíš a omastíš maslom, môžeš plniť čímkoľvek - ale asi záleží od počasia a torta by namala byť na stole celú svadbu,
- ak sa bude krájať na svadbe - môže aj ovocie, ale do krabičiek na výslužku ku káve v pondelok ovocie neodporúčam
a či vôjde do chladničky ??? pozri foto

anibas
2. apr 2013

@florentina Katuškáááá 😵 😵 😵 😵 sme sa dohodli !!

anibas
2. apr 2013

@dajulik Jo- a na ružičky ti stačí špáratko 😉

mima595
2. apr 2013

@anibas - ze ta tu vidim...chcem skusit rafaelo krem...davas ananas stale, alebo robis aj bez ovocia???

anibas
2. apr 2013

@mima595 aj tak - aj tak 😀 ale mne už torty bez ovocia nejak nechutia a ananás oživí ten kokos

barborkam
2. apr 2013

Babule, potrebovala by som trocha vasich rad....zákaznícka chce tuto tortu, ale ta strieska mi robí vrasky, lebo ju chce do 3kg a ako sa tak na to pozeram, asi je z burizonky...čím by sa dala nahradiť? Myslite, ze keby ju chcem urobit len zo smartu akože takú skrupinku, nechám vytvrdnut a dám to na vrch, ze by to drzalo? Alebo vas napada nieco ine?

mima595
2. apr 2013

holky, tie co ste robili salku s kavou...ako ste urobili kavu???

a este, ked robite stvorec tortu 24x24...z kolkych vajicok robite???

aduskatt
2. apr 2013

@barborkam urob tu striesku na drotiky a tie zapichni do torty, myslim, ze ked ten smart nechas dobre preschnut, bude Ti drzat

katarina51
2. apr 2013

Už dobré dva mesiace čítam vaše postrehy a rady. Aj mne sa podarili nejaké kúsky.

mysiatkoo
2. apr 2013

@vlada111 dakovala! 😉
@katarina51 sikovnaaa, vitaj v klube nadsencov 😀 😀

alexandrakocikova
3. apr 2013

@luciahromadkova to nemyslíš vážne,že to oškrabali... 🙂 ja mám tiež vypichovače nejaké od čínanov, ale do s ilikónu som nešla, predsa je to iný materiál. a ked mám v e-shope niečo čínske, tak je tam napísané, že je to alternatíva.no zaujímavé. 😝 ala zákazník by mal dopredu vedieť,čo si kupuje...

alexandrakocikova
3. apr 2013

@mima595 joj písmenká sú smrť aj pre mňa🙂)

halienka
3. apr 2013

@barborkam ja by som to robila asi takto: najskôr by som si urobila z viacerých tých najhrubších drôtikov taký hrubý drát, proste splietla 3-4ks drôtikov do jedného hrubého. Ten by bol tam kde je vlastne na strieške ten ružový lem, ten musí byť podľa mňa najpevnejší, samozrejme na koncoch nechať nejaké 4 cm na zapichnutie. Na tento drát by som nadpojila postupne nejaké 4-5 ks tak aby som vyformovala ten tvar striešky, možno aj priečne by som ešte dala pre istotu tiež, aby tam hmota pekne držala. tiež by som nechala na zapichnutie do torty dlhšie tie drátky. Keď by som túto konštrukciu mala hotovú, tak by som najskôr potiahla hmotou zvnútra, nechala vytvrdnúť a potom opatrne potiahla z vonku tak, aby sa to na tú vnútornú doslova nalepilo. A potom by som sa modlila aby to bolo dobre 😀 😀 Hrubý drát prekryješ krajkou. Inak možno by si mohla použiť aj kupovanú látkovú krajku, ak to pani chce také ľahké (čiže lacné) tak tá hmota dosť zvyšuje váhu aj cenu a dosť jej použiješ na samotnú striešku... 🙂