Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
13. sep 2010

@nadulici naaaaaadhernaaaaaaaaa!!!!!!!!

bianca
13. sep 2010

@alionuska nemozes napisat dajaky univerzalny odskusany recept?Bo mne uz hrabe z toho

alex21
13. sep 2010

ali ty robis torty vo velkom ale my co robime male tak niekedy slahame aj 3 vajicka 😝

bertica.h
13. sep 2010

@nadulici krásna.
😉

nadulici
14. sep 2010

dakujem baby.... 🙂

alionuska
14. sep 2010

@bianca ja vzdy slaham cele vajcia+krystalovy cukor..kolko vajec,tolko polievkovych lyzic cukru a ked je vyslahane,pridam polohrubu muku,tiez rovnake mnozstvo a trochu prasku do peciva...na plech do rury-ten klasicky 5-6vajec. 😕

bianca
14. sep 2010

@alionuska dakujem Alenka.Takze ziadne bielky a zltka rovno cele vajka.To si usetrim robotu

petusko
14. sep 2010

aj ja niekedy robievam z dvoch vajec. ale ja mam uplne iny recept ako ali, ja vzdy robim piskoty tak, ze slaham bielka zvlast, zltky s cukrom a troskou vlaznej vody zvlast potom sneh vmiesam do toho a pridam muku polohrubu a PDP.
na 5 vajec ide 15 dkg cukru aj 15 dkg muky a 1 kypr. prasok. podla poctu vajec si to potom delim alebo nasobim.
a ked robim kakaovy korpus, tak robim tak, aby muky, PDP a kakaa bolo rovnako ako cukru.

evitkamalicka
14. sep 2010

ahojte,
ja tiez vzdy slaham cele vajicka, tiez to robim presne ako alionuska, kolko vajec, tolko lyzic cukru a muky

petusko
14. sep 2010

a tu su moje minulotyzdnove torty. Ten Thomas bol tvarovanim trochu iny, ale bol cely dobosovy, takze v ramci moznosti 😅
tento tyzden robim tiez dve a potom o tyzden svadobnu. sa tesim 🙂

petusko
14. sep 2010

a napr. presne na toto srdiecko som robila platy z dvoch vajec 🙂

sonnya
14. sep 2010

@alionuska chcem poprosiť o radu - cesto do klasického tortového kruhu - 5-6vajec? alebo stačí menej? či podľa toho aké hrubé chcem cesto?

sonnya
14. sep 2010

@petusko ja idem prvý krát skúsiť tortu s "marcipanovym" poťahom (z cukrikov) a chcem sa opýtať ak to srdce je tak robené, aký je postup aby to bolo tak pekne na celej tortičke, vopred ďakujem - v tortách som len začiatočník...

petusko
14. sep 2010

@sonnya isto mas recept na hmotu, tak ked ju budes mat vypracovanu, tak len pekne vyvalkat, radsej na hrubsie, ja mavam tak 3-4mm. ja som toto este presla valcekom vzorovanym a opatrne natiahnut na tortu a rukami jemne pouhladzat. ono ti to sadne pekne, okruhla torta je trochu jednoduchsia 😉

sonnya
14. sep 2010

@petusko ďakujem 😉

petusko
14. sep 2010

za malo, drzim palce, potom hod foto 😉

vinka
14. sep 2010

@alionuska no do malej formy akurát.ty nemáš doma taku malú formu? 😕

anibas
14. sep 2010

ahojte žienky - všetky ste veľmi šikovnééééé - tortičky máte náááádherné - Alenka, Evitka, Sisa, Reruna, Nadulici, Petuska, Vinka a ešte pozriem dozadu.
Ja absolutne nemám náladu na torty - ma tak nasr....... v škole, asi som do vzduchu vyhodila 1600€ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 nevien či mám kričať či plakať ......
no a moje výtvory

bianca
14. sep 2010

@anibas dokonaleeeeeee.To pivo ma dostalo.Krasne bavorske.A ta vana och.Tie detaily su uzasne.Chcela by som ju na zivo vidiet .A orchidejky bez debaty.Raz by som chcela take spravit.Aspon raz.
A co skola?To akoze skolne?

daniz
14. sep 2010

AAAAAhojte tak som zas tu... No fakt ste super napiekli, idem si oči vyočiť. No tak idem napísať skúsenosť s tými svojimi tortami..... Tá slávna 25-ka. 😖 😖 😖 😖 - poťahovala sa strašne.... Sofi07 by vám, vedela rozprávať.. poťahovala som ju dobré 2 hodiny...2 strašne a 5 ešte horšie..trhalo sa mi to, lebo bola aj vysoká a viac som lepila ako poťahovala.
Ale zmakla som to....Keď pani pre ňu prišla spomenula som si na Vás / na cenu / a vypýtala som si 20€. Ona že koľko?
Ja som neváhala spýtala sa, či je to veľa. Povedala, že nie a nechala mi 25 -tak pohoda-potešila ma. Na 2 deň prišli k nám / myslela som, že nechutila a je môj koniec a ona prišla osobne vychváliť, že bola fantastická....Potešila ma.
Vláčik sa páčil a hrad ak mi švagor pošle foto na net, prihodím.... Jarko skoro odpadol....a tie očká - poznáte nie?

hejdita
14. sep 2010

@petusko asi to tvoje srdiecko pouzijem ako inspiraciu pre brata.....velmi sa mi to paci ta cistota spracovanie a tak no krasna torta 😉

alionuska
14. sep 2010

@bianca robotu a hlavne cas! 😀 😀 😀
@petusko kraaaasne torticky!!!!!!!!
@petusko a to bolo to najmensie-myslim formu...ked len dve vajka tam isli?? 😕
@sonnya presne tak,podla toho ake ho chces hrube...ja robim 5-6 a davam dole teste aj tu supku co sa spravi navrchu....to ide do puncoviny...ale ved to uz vsetky viete... 😀 😀
@anibas a co sa stalo?Nehadz flintu do zita!!!Nikdy nebolo tak zle,aby nemohlo byt este horsie!!! 😀 Nezufaj,nadychni sa a hlavne bojuj,ak mas o co!!! 😉 😉 A torticky mas uuuuuuzasne!!!!!!!!!cistucka robotka! 😉 😉 😉

alionuska
14. sep 2010

@vinka mam take malinke,ale nikdy som ho nepiekla same...vzdy si buchnem aj 15-16vajec a vypekam spolu s niecim..napriklad slzu a male srdce...tak asi preto neviem,ze sa tam zmestia len dve vajka... 😀 😀 😀

bianca
14. sep 2010

@alionuska sak jasne 😀 ja neznasam slahac od svojich 5 rokov bo furt som doma musela slahat matke vsetko az do teraz.Najhorsia robota na svete 😀

bzucinka2
14. sep 2010

@anibas nadherna orchidea 🙂
@daniz no super, ale viem si predstavit ako ti prestalo srdce bit, ked prisla 😀
@alionuska a to akoze ty vobec neslahas sneh a pekne ti to v rure narastie? no to raz vyskusam, ked budem robit pre seba, to by som usetrila aj cas, aj uspinene riady, takze len vajcia cukor muka polohruba a PDP? no ak sa mi to podari, tak ta hadam aj vybozkavat pridem 🙂))

bzucinka2
14. sep 2010

@sisa.b ten konik je ako zivy, wauw 🙂

petusko
14. sep 2010

@hejdita dakujem za pochvalu, kludne sa insipruj 😉 bola to rychla zakazka, v stredu o piatej som sa dozvedela, ze mama piect a vo stvrtok o druhej islo uz prec 😅 navyse som nevedela ake, poziadavka bola jednoduche a zaroven ozdobene, ziadne ruzicky ani ine kvetinky 😅 mala som obrovsky strach, ci bude spokojnost, ale nastastie bola, aj obdarovana ma pochvalila 🙂

@alionuska ta forma ma priemer v najtucnejsom mieste 21 cm.tak neviem ci je najmensie, ci aj mensie su. ja mam len toto, ale chem si kupit vacsie 🙂
@anibas ta vana je bohovsky, hlavne tie handry pri nej 😀 fantasticke ! 😀 😉

vinka
14. sep 2010

@alionuska ja nemôžem lebo to bude orechový korpus a iný orechový nemám len ten.Tak preto takto

zdenallicka
14. sep 2010

@alionuska Ach jo... tak jsem dnes upekla 4 korpusy podle tvého návodu - vejce, lžíce cukru, lžíce pol. mouky a trošku prdopeče... a jsem VELMI zklamaná... 😔 😔 😔 Dělala jsem to ze 25 vajec a nejradši bych to vyhodila do koše...
Další vejce ani čas už nemám, takže mi nezbude nic jiného, než to nějak zpracovat a pokusit se z toho vykouzlit 3 dorty, ale tenhle recept už nepoužiju... nezlob se..

Mramorovaný ze 4 vajec prokrojím na 4x, tohle prokrojím sotva nadvakrát.. ☹ Ach jo... ☹

zdenallicka
14. sep 2010

Hmm, tak výška korpusu ze 7 vajec (25x25) je 4 cm a výška korpusu z 5 vajec(průměr 23 cm) je 3cm... super! 🙄 🙄 🙄