Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
11. aug 2013

@mamcas tak to je fakt čudné. Lebo ja mám odskúšané že doma u seba pečiem mramor normálka hodinu na 150°C ale u mamy musím na 180°C a kratšie. A napríklad čokoládový korpus čo doma robím na 150°C tak som robila aj v okrúhlej forme normálne a aj v hranatej dvojitú dávku a stále sa rovnako upiekol, aj za rovnaký čas. Pečiem bez ventilátora na strednom rošte.
Ale ak sa ti prvý podaril, tak nechápem. Nezvýšil ti niekto teplotu? Ona keď sa deti obšmietajú po kuchyni 😀 😀 alebo možno v surovinách bol problém.

anibas
11. aug 2013

@florentina Veľmi vydarený je ten tvoj hrdina !!!!!!! Mne sa páči a aj celá tortička ! 😵 😵 😵 😵

anibas
11. aug 2013

@simasa Dokonalá !!!

eliska22
11. aug 2013

@simasa to je nádhera.........dokonalosť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adrika202
11. aug 2013

@simasa waw to je nadhera 🙂 ukladam do inšpirácii dufam ze budem mat čoskoro priležitost niekomu ponuknut..je nadhernáááááááá 🙂

eliska22
11. aug 2013

@wera.g božinku, to sú nenormálne torty, úplne sa kochám 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
11. aug 2013

@florentina perfektná torta 😉

jakelina
11. aug 2013

@simasa je luxusní, krásně jsi si s těmi kuličkami pohrála. To musela být makačka. 😝

lucula73
11. aug 2013

@simasa prekrásna je,tiež som si s dovolením uložila.............ja som dávala max. 3 rady guličiek a mala som dosť 🙂

adrika202
11. aug 2013

Dievčatá,beriete zálohy pri objednávkach ? ak ano kolko ? 🙂 a aka je reakcia ludi ?

katarina51
11. aug 2013

@simasa prenádherná a vidno, že si fachmanka 🙂 🙂 🙂

eliska22
11. aug 2013

@adrika202 neberiem zálohy 😝

timuss
11. aug 2013

@brunila parížsky krém robievam a máme ho veľmi radi a budúci týždeň vyskúšam aj ganache ako polevu....už teraz sa mi zbiehajú sliny v ústach 😀 😀 😀

florentina
11. aug 2013

@anibas @eliska22 děkuji moc, jste zlaté! 🙂

florentina
11. aug 2013

@brunila tvoje dortíky s ganache vypadají moc chutně 😉 ...jen kdyby to někdo chtěl dávat pod potahovku, tak by ten podíl té čoko měl být vyšší než šlehačky, tak jak jsem psala...

florentina
11. aug 2013

@adrika202 ne, neb robím jen pro kamarády a známé a tak nehrozí, že by to někdo nevyzvedl či nezaplatil. Ale pokud bych dělala pro cizí, tak bych zálohu brala, teda když už né na všechny, tak alespoň na ty větší dortíky. Na svatební dort jsem taky zálohu dávala, nepřišlo mi na tom nic divného....

simasa
11. aug 2013

@anibas
@eliska22
@adrika202
@jakelina
@lucula73
@katarina51
@nika266
Baby, veľmi pekne Vám ďakujem za pochvaly 😵

zsuzsu
11. aug 2013

@mamcas jaj tak neviem co sa stalo. ☹ ja niekdy slaham vsetko dokopy a niekedy najprv slahacku s mascarpone a potom pridam ten sirup a riedke som to nikdy nemala a cream Ole tam dam len pre istotu aby sa mi v torte nahodou po par dnoch (ked to nezjedia hned ) nesplasklo. A toho Ole tam davam tak stvrtku sacku. 😒 a ja tam zvyknem pridat este zvlast na konec stavu z celeho citrona . Naoza neviem. Napada ma jedine ci si kupila slahacku na slahanie 😀 😀 😀 alebo ci nebolo uz po zaruke nahodou.

mysiatkoo
11. aug 2013

@florentina si zlaticko, dakujem.... nastastie baba hned poslala sms, ze torta je nadherna, ze taku ani na svadbe nemali....tak sice ja spokojna az tak nie som, ale dolezitejsie je, ze ona ano 😉 a teraz prislo info, ze je uz takmer cela zjedena, kedze xutila, tak aj tak dobre
@dada2007 LOL to slo cez kazachstan ? 😀 😀 nex sluzi
@wera.g boze to su skvosty... neskutocne
@muffinka8 ano, z jedneho kusu... ale bola to len 17tka priemer, na vacsiu by som to na jeden kus nedala, lebo by som si to nemala ani kde pripravit 😀 iba jedna sa mi roztrhla v polovici a asi by to ani dako nebolo moc vidno, keby boli z viaceryx...
@simasa nemam slov... luxusne nadherna dokonalost

simasa
11. aug 2013

@mysiatkoo Ďakujem za pochvalu a vraciam späť 🙂 - Tvoje torty sú prekrásne 😉

timuss
11. aug 2013

@jakelina že holub nech sa díva zamilovane 😀 😀 😀
dievčatá mali by ste zbierať a zapisovať niektoré požiadavky a potom raz to vydať 🙂 bol by to bestseller 😀 😀 😀

timuss
11. aug 2013

@dm1
@pristela
@aduskatt
@mysiatkoo
inak, nedalo mi to pokoja a upiekla som ešte jeden korpus tentokrát na nižšom stupni a teraz bol asi o tretinu vyšší, teda cca 5 cm....teda cca taký veľký aký býval aj predtým....no na 7 cm to nemá, ale mne stačí aj tak, veď po naplnení má už pre mňa potom tá torta ideálnu výšku 😅

mysiatkoo
11. aug 2013

@simasa ox, tak toto ma potesilo dnes asi najviac, vazim si to..... DAKUJEM

a baby, ja mam skvelyx zakaznikov... ta holka posluxla moje instrukcie a dala si to na tortu bez tej polgule 🙂 normalne sa z toho tesiiiiiiim 😀 😀

btw @pristela dnes som uz nepiekla... dnes mame s mojim muzom vyrocie sobasa a travit vecer slahanim provokacneho korpusu nemam silu, ale nezabudla som...a ked som docitala diskusiu, tak tusim, kde je zadrhel... tiez som mala domace vajicka a ked ix aj nemam, zasadne kupujem Lkove

pipka
11. aug 2013

ajojte sladulienky
hlasim sa po vyse dvoch tyzdnoch z dovolenky...no nemaaaam sancu vas docitat 😅 😅 😅
tak prosim kopmetentne, ktore nemaju absenciu, aby mi strucne zhrnuli, co nove 😀 😀 😀 😉

lokalistin
11. aug 2013

@pristela tak som rada,ze nemecke funguju ako som uz spominala krasne tortule zas a velke diky za zasterku este budem chciet dve. Jednu kratku a jednu dlhu tentokrat pre mna,ale to mas cas do vianoc 😀 😀 😀 😀
@dada2007 moja no vies skoncila som v sobotu o 19:00 a aj tak este neni vsetko hotove a to som este utekala do mesta kupit si nieco na rozky, robila som rozky a dneska isla nazad nemala som fakt na nic cas, ak budu pudingy chutit donesiem a tym padom sa budeme musiet stretnut 😉 <3

florentina
12. aug 2013

@pipka ahoj, vítám tě odpočatou zpět 😉 ....no, nových je asi tisíc dortíků, ale jmenovitě je vypisovat nemusím, ne 😀 😀 😀 ..jinak hlásím, že se počas tvé nepřítomosti nic zvláštního nestalo 😎 ...

pipka
12. aug 2013

@florentina dakujem ti poklad moj ...takze mozem zacat lajkovat 😎
aj uz peciem aj ked sa mi teda ale ze vooobec nechce 😅 😝 🙄 ale uz tu mam Pony poschodku 😝 😀

jakelina
12. aug 2013

@pipka jediné co tu chybělo byly tvoje dorty a samozřejmě jsi nám tu taky hodně chyběla ty 😉 Pristelka byla slaměná vdova a nic do ní čtrnáct dní nebylo 😀 😀 😀

pipka
12. aug 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 no myslela som siiii 😅 😀

jakelina
12. aug 2013

Moje poslední víkendové dílko, zákusek pro manžela do práce na oslavu jeho narozenin. Chtěl to jenom na plech, veze to asi 40 kilometrů, tak říkal, že když se to rozpadne, tak to sní lžičkou z plechu 😀 😀 😀
Světlý korpus, malinová marmeláda, krém z bílé čokolády a maliny, potaženo mléčným marcipánem.