Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
10. okt 2010

@sisa.b kraaasne, notebook nema chybu 😵 ..aj bocianik 😵 ..vlastne vsetky 😵 😀

rybca
10. okt 2010

@bianca no vidis, to je ono, ja ich uz mam objednane, dufam, ze mi v utorok dojdu..🙂))

sisa.b
10. okt 2010

@nikanika28 akurat obdivujem tvoje nove torticky na FB 😵 😵 😵

syraell
10. okt 2010

Já se letos do dortování úplně zbláznila 😀 Kubík měl třetí narozky a nutně potřeboval kruhový objezd 😉
Teď plánuju něco na společnou oslavu narozenin tchýně a tchána. Oba jsou ale diabetici, takže špekuluju nad slanou variantou...

syraell
10. okt 2010

cessy
ten link je úžasnej. Ty dětský dorty jsou zkrátka snový!

bianca
11. okt 2010

bre rano

@rybca tak to budem moct objednat az bud.mesiac ale nevadi.......hlavne ze viem kde hladat

baby ak by ste mali vo svojich zbierkach link na neaku peknu slnecnicovu tak sem s nim

anibas
11. okt 2010

@bianca moja vlastná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
11. okt 2010

@nikanika28
@sisa.b máte krásne tortičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ako sa ti podarilo postaviť monitor ? a aké mal rozmery ?

bianca
11. okt 2010

@anibas krasna 😵 diky 😵

dada78
11. okt 2010

http://www.facebook.com/pages/Torty-od-mamy/120...
ak by to nešlo zobraziť, torty od mamy vydávajú prvé číslo

boldy
11. okt 2010

@vinka nepisem, lebo nepeciem poslednu dobu, ale citam a ak nieco treba pisem... ja som chcela len,ze s jahodami je uzasna 🙂 ved ja som jplnku tiez nevymyslela, len nasla 😉 sisa a nika krasne torticky

vinka
11. okt 2010

@boldy no isto mi to pripomeň na rok.Ja to chcem skúsiť s jahodami. 😉

hejdita
11. okt 2010

ahojte dievcence a sikovnice 🙂

potrebujem poradit teda skor nazor viem ze maslo je bezkonkurencne pod potahovku ale chcem sa opytat ci by sa dalo pouzit nieco na sposob hery aby to nebolo take drahe pretoze pocitam ze dam tak dva kusy na tortu .....a chcem vediet ci je to velmi poznat ta chut toho margarinu ked sa to vymixuje z cukrom a troskou rumu???? DAKUJEM

lussy23
11. okt 2010

@nikanika28 @sisa.b - krááááááááása

lussy23
11. okt 2010

@anibas - krásna tzorta.
@syraell - úžasné

hejdita
11. okt 2010

@syraell @nikanika28
@sisa.b @vinka @sse
@alionuska @zlatat krasne torty ste popiekli 😵

no a ja peciem na buduci tyzden dve a zaciatkom novembra tiez dve peciem pre znamu a mala som piect jednu krajinku s vlackom pre dvoch ale som premyslala nad tym co mi povedala zdenalicka a este ktosi ze pre kazdeho zvlast a som sa rozhodla ze hej a vcera som sa bavila s tou znamou a pacilo sa jej to co som jej navrhla a navrhla som jej pre maleho Benjaminka vlacika Tomaska a pre velkeho Tomasa krabicu a este ma napadlo ze by mohla kupit treba vonavku v krabicke a ze ked by to bol akoze darkova krabica tak by tam nasiel i tu vonavku tak to sa jej pacilo velmi a tak sem spokojene obydve 😀 😀 😵 😵 😵

anibas
11. okt 2010

@hejdita ja používam Heliu a niekedy aj margarín z veľkoskladu Ekvia - názov neviem

anibas
11. okt 2010

@boldy
@vinka kde nájdem receptík na tento krém ? pls ... 😵 😵 😵 😵 😵

hejdita
11. okt 2010

hmmm nechodim do velkoskladov a Heliu taky neznam 😕 😨 nevadi myslis ze hera nebo take neco podobne sa da pouzit??? bo to by bolo 10 masel aj s kremama a to je dost penez tak to chcem skusit ....

bzucinka2
11. okt 2010

@hejdita ja som davala minule tiez tusim heliu je na nej napisane z je vyslovene na kremy, ja som tam ten rozdiel s malom citila, ale zakaznicka bola nadmieru spokojna 🙂
sisa, to ako si urobila ten notebook? krasny je 🙂

reruna
11. okt 2010

jé, tady je fakt vždycky po víkednu na co se dívat - nebudu všechny jmenovat, ale všechny dorty, co jste přidaly jsou náááááádherné, super a boží 🙂

duplicka
11. okt 2010

ahojte,chcem sa este poradit robila som potahovku z cukrikov a potrela tortu maslom zmiesanym s cukrom, ale aj tak sa mi hmota nechcela chytit na maslo a dokonca sa mi na jednom mieste zacala topit a plnka bola pudingova. je mozne, ze som natrela malo masla na tortu,kolko ho odhadom davate?
baby prosim z coho robievate este potahovky, tie cukriky su ok,ale mozno by som skusila aj nieco ine. teda este ma napadlo, existuju nejake prirodne farbiva, ktore by som mohla pouzit do potahovky. mne tie ecka akosi nesedia a teda ani zdrave nie su, jasne, ved potahovku nemusim jest,ale ak je nejaka prirodn alternativa 😉

daniz
11. okt 2010

Ahojte, prenádherné umelecké dielka ste napiekli. Téda fakt. Babky teraz som robila tortu na 25. výročie sobáša a vinka dík za nápad kokos zvlášť a čoko zvlášť. A robila som fakt suprový kokosový krém. 😉 😉
Ak pomôžem tu je recept. kokosové pudingy uvariť s 100 g kr.cukru. Keď je masa vychladená primiešať 1 pochúťkovú smotanu. Zvlášť 125 g masla a 3-4 PL kokosu vyšľaháme. Do masla zašľahaváme pudingovú masu - klasika. ja kokos nemusím, ale tento je vynikajúúúúci - taký osviežujúci. Musela som dorábať, lebo odjedli deti a keď išli spať
prišiel mm a pustil sa rovno do neho. 😝 😝 😝 😀 😀 😀

zuzana0409
11. okt 2010

hcem sa spytat ked potahujete torty z coho to je najlepsie...ja som skusala uz viac hmot vytvorit ales a mi nepodarili tak by som chcela objednat nejaku..odkial??chcela b y som mame k narodeninam upiect...poradte nejaky jednoduchy...

rybca
11. okt 2010

@daniz a korpus si mala k tomu kokosovemu kremu aky?

daniz
11. okt 2010

Rybca korpus kakao,kokosový krém, korpus orech, fal.par.krém po 2x.

hejdita
11. okt 2010

super tak dakujem ale ja som to tu nikde nevidela 😒 myslite ze nieco podobne je treba masielko ??? @zdenalicka co myslis? masielko a helio tuky su si podobne??? 😅 😕 😀 😀 😀 bo ja neviem vobec a treba si uz pouzila margarin nejaky pod potah....ale neviem len aky mas nato ty nazor kedze si z CR? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

rybca
11. okt 2010

@daniz po 2x? to aka bola vysoka ta torta?..🙂 daj foto..🙂

janka_pn
11. okt 2010

ja, uplny zaciatocnik, som toto upiekla podla vasich super tipov 😅 . dakujem 😵

janka_pn
11. okt 2010

ako tu fotku otocim? 😅 😨