Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
11. jan 2014

@katkak23 bude to tym že si to potrela vodou a ono to navlhlo ..uz s tym neurobis nic ,lebo ak ju budes chciet odlepit s ti potrha ..nabuduce lepidlom alebo teda decorgelom ..ja robim dost casto a nemavam tento problem 🙂

mysiatkoo
11. jan 2014

@akzuzs mas zly pomer pre ganaz .... na 250ml slahacky potrebujes 500g tmavej coko

jakelina
11. jan 2014

Holky co mi se dnes stalo. Paní přijde pro dort a říká mi, že mám špatně jméno a fakt, mám tam Tomáš a ne Lukáš. Tak já zpocená zase všechno vytáhla a honem vykrajovala tři písmena a zrovna byly takové maskáčové, zeleno hnědé.

pristela
11. jan 2014

@katkak23 jo to bude ako holky vravia tym potretim vodou ☹ treba tym co pisu alebo japotieram tenulinkou vrstvou masla, aaaale co som chcela pozooooor na to znizovanie teploty v chladnicke !!!!!!!! torta sa ti moze zacat topit, alebo bude robit bubliny, alebo osliznie, najmensia teplota na tortu v chladnicke je tak +4 °C

evicaka
11. jan 2014

Ahojte v novom roku 🙂 pridávam moju prvú "žabkovú", neodolala som žabiatku od lamps, snažila som ju napodobniť, ale ešte mám čo robiť aby to bolo ono (lamps ďakujem a dúfam že nevadí, že kopčim od Teba). Všetky Vaše výtvory véeeeeeľmi chválim a teším sa na ďalšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pipka
11. jan 2014

no konecne posledna tento vikend, krstinová, malinká, chceli taku klasiku, je to pre kamarata, tak dufam, ze bude ok.

pipka
11. jan 2014

@jakelina stava sa 😅 a trafila si nakoniec farbu? 😕 😉

jakelina
11. jan 2014

@pipka měla jsem naštěstí ještě zbytek v sáčku, paní musela chudák čekat.

pipka
11. jan 2014

@jakelina aspon nejake haliere ti nechala navyse? 😅 😝

muffinka8
11. jan 2014

@akzuzs keď dáš ovocie na lekvár tak sa šťava nedostane ku korpusu. Ja dávam stále lekvár-plnka-ovocie-korpus ---

lamps
11. jan 2014

@evicaka jasné, že nevadí 😉

zuul
11. jan 2014

dievcata prosim ktore ste robili kona hlavu?
aka bola vaha torty? a v akych rozmeroch ste ju piekli? dakujem.
@ajka ty si robila kona?

zuul
11. jan 2014

@ajka82 ty si robila kona myslim?

jakelina
11. jan 2014

@pipka ne ne, ale jeden tringelt jsem od kamarádky za dort dostala dostala 😉

jakelina
11. jan 2014

Tak moje tři a tam i ten nešťastný se špatným jménem, novou fotku nemám, to už jsem nestíhala. Ani jsem ho nechtěla moc dělat, nic vojenského neumím a tady jsem se nechala přemluvit a taky to dopadlo tak všelijak, hlavně tam měl být voják s dalekohledem a maskovací síť. Všechny přesně nadiktované.

pipka
11. jan 2014

@jakelina no aspon ze tak 😉 dortík je nahodou uzasny, mne sa paaci aj ked je vojensky 😎 😎
aj ten macko je rozkosnyyy 😵

jakelina
11. jan 2014

@pipka no nevím, nějak jsem nevěděla jak toho vojáka udělat a zakomponovat tam tu síť, tak jsem to vymyslela takhle. 😝 Ale už ho dělat dlouho nechci 😝

pipka
11. jan 2014

@jakelina super si to zvladla 😉

ladydia
11. jan 2014

Ahojtie žienky, prosim Vás najde sa nejaka ochotna dusicka kt. ma patchwork na TANCUJUCI PAR a zapozicala by mi ho? Idem robit tortu na ples a neoplati sa mi to kupovat...postovne uhradím

jakelina
11. jan 2014

@pristela jak čtu o těch bublinách, že píšeš, že to je chladem, tak nad tím uvažuju. Mně se to asi pětkrát stalo, že jsem dort potáhla, krásně rovný a za chvilku na boku bublina pod potahem, které tam předtím nebyla. Musela jsem to propichovat.Tak myslíš, že je to moc vychlazeným dortem?? Většinou mi to dělám mléčný marcipán, jiné potahy ne, tak jsem myslela, že je to tím a teplota mě nanapadla 😲 😲

anibas
11. jan 2014

@jakelina Prekrásne tortičky !!!! 😵 😵 😵 😵

anibas
11. jan 2014

@ajka82 @pipka - tak moja Katka len ľahší odvar : Bratzillaz - šijú s najstaršou šaty a robia módne prehliadky a fotia si ich 😀 😀 😀

pipka
11. jan 2014

@anibas tak to mi nic nehovori 😕 😅
jaaaj, co mna este caka, ked tato moja frndolina zacne do skoly chodit 😅 😅 😀 😀 😝

ajka82
11. jan 2014

@zuul hlavu kona som nerobila ale hlavu dinosaura https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3393294... ... plech 25x35, prekrojene raz a z odkrojeneho zbytku puncovina a dotvarovane...konika len figurku na tortu

pristela
11. jan 2014

@jakelina nééé, to není chladom, to je ine,to je tym zvacsa , ked sa da mrazene ovocie, a ono ked sa rozmrazi tak ten vzduch sa prosto niekde ukazat musi, mne to nerobilo ked som robila jednu tortu tri dni 😀 ze som ju naplnila a trebars noc bola tak v chladnicke , potierala som az na druhy den atd adt vzduch mal kedy ist prec, teraz naplnim tortu, hned obmaslujem a zvacsa do dvoch hodin aj potahujem 😝 😖

pristela
11. jan 2014

@jakelina aa ta vojenska je bombováááá

nr_martinka
11. jan 2014

@jakelina mozem sa spitat aku sablonu pouzivate na pismenka lebo ja co mam tak ani za svet sa mi nedaju vykrajovat .

pristela
11. jan 2014

@zuul andelka nemam , teda niekde na niektorom cd mam, ale na ktorom netusim to by som musela dllllho hladat ☹ ☹

jakelina
11. jan 2014

@nr_martinka zlatko tykat a prosím a jaké myslíš, ty co mám na tom patrovém dětském dortu?? To je ta lišta s vyhazovačem, vykrojím, pošouchám po podložce a zmáčknu ten vyhazovač a písmenko je venku.

mimcak
11. jan 2014

Tak kočeny pridávam svoje.ešte na zajtra také malinké .Zhoda okolnosti pre dvoch hokejistov .Tá s posteľou je pre hokejistu od milovanej manželky .