Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

skrecok
2. nov 2010

Baby, trosku od temy.... cez vikend sa mi nepodarilo vyslahat sneh. Poradte mi, kde robim chybu?
Dala som 4 bielka, 150 g praskoveho cukru a ten cukor som postupne pridavala. Sneh bol aj tak uplne riedky a to som slahala asi 10 minut. Miska, mixer a metlicka boli uplne ciste, odmastene.

bzucinka2
2. nov 2010

@alionuska 😀 😀 😀
@skrecok no ja najprv vyslaham steh a az ked je tuhy pridavam cukor, nebude v tom chyba ze si hned davala cukor???

skrecok
2. nov 2010

Hmm, robim to prvy krat...Nedavala som naraz cukor, ale troska ako mi bolo povedane ze sa tak ma robit. 😕

dm1
2. nov 2010

@maca77 tu je link kde vidiet obsah sady aj ked si das naspat su tam ostatne videa co sa s tym da robit. prirucku mal na nete bohus nafotenu uz tam nie je ale mam ju ulozenu keby si chcela. tam je navod na kvietky co sa z toho daju robit http://eshop.timidekor.cz/floral-wilton-usa.html

rybca
2. nov 2010

@dm1 dakujem za link, uz som volala segre, ci maju pre mna darcek na meniny...🙂)))) tak dufam, ze dostanem toto..🙂 a prave mi prisiel ten patchwork co aj ty pouzivas, s kvietkami a krajkami..🙂))))

dm1
2. nov 2010

@rybca nemas zac a su tam aj vypichovace piestove na gerbery, margaretky aj tie okruhle kvietky len za 7,5 teraz

maca77
2. nov 2010

@dm1 super dík 😉 😵

rybca
2. nov 2010

@dm1 diky, pokukam...🙂

lawli
2. nov 2010

@alionuska nadherne tortičky , si šikuľka. 😕 😉

vinka
2. nov 2010

@skrecok ja najprv vyšlahám sned skoro do tuha a tak pridám cukor. 😉

skrecok
2. nov 2010

Dakujem baby, snad sa mi podari druhy krat. 🙂

henikav
2. nov 2010

@skrecok veru asi tam bola chyba, najprv treba vyslahat bielok na sneh a potom postupne a jemne zaslahavat cukor. Aj mne sa uz stalo, ze som tam omylom supla cukor skor a uz sa mi bielok nevyslahal. Nestracaj chut do pecenia, ucime sa na vlastnych chybach 😉

dm1
2. nov 2010

@maca77
@rybca
teraz este ktora budete prva a objednate to! a nemate zac!

dm1
2. nov 2010

@alionuska dakujem dufam ze sa mi podari trafit sa do tej vahy!

vinka
2. nov 2010

@alionuska a ty na čom valkáš?či medzi potravinárskou foliou?Mne to nevyvalkalo pekne sa mi žmolila folia a nebol krásny čistý poťah.

dm1
2. nov 2010

baby ktora z vas robila tortu s dorou postavickou? jedna ma caka v decembri tak pre inspiraciu

meinkonka
2. nov 2010

zienky cukrarenky ahojte,
prosim vas, nemohli by ste mi dat recept alebo link na nejaky dobry ale hlavne vlacny korpus?
dakujeeeeeeeeeem

rybca
2. nov 2010

@dm1 tak ja to uz mam objednane...🙂 dufam, ze to dobre dopadne, bo je to komplikovane....🙂

anibas
2. nov 2010

@dm1
@rybca 😀 😀 😀 😀 😀 tak ten patchwork je na ceste aj u mňa

vinka
2. nov 2010

No ja som si dnes objednala patchwork bábätko v košíku.Som zvedavá ako to pôjde.Lebo to budem malovať na košielku krstinovú. 😉

vinka
2. nov 2010

@meinkonka ja robím tento.
4 bielka vyšlahať so 120 g kryštál.cukru
4 žltka so 120 práškového cukru a 1 dcl vody.Môžeš dať aj vanielkový cukor jeden.(Ked mám dávam nie stále ho mám) 😀
Potom do žltkov pridať 1,5 lyžice oleja a jeden prášok do pečenia a 250 g hladkej múky.Ak má byť kakaový tak 2 lyžice kakaa.vymixovať a spolu zmiešať ručne s bielkami.Do vyhriatej rúry dať na 150 stupnov piecť.Krásny korpus na svete. 😉

moncicka
2. nov 2010

@alionuska no snad mas pravdu chytit ma to chytilo no uvidime ci aj z toho nieco bude

moncicka
2. nov 2010

@vinka na aky velky priemer je tento recept?

vinka
2. nov 2010

No na 26 cm.Ale je to len po vrch.Nebude to nad vrch.Ked dáš o pár centy menší je vyšší korpus. 😉

lussy23
2. nov 2010

@alionuska - waw. úžasná myška! Taktiež nemajú chybu ani sloník a prasiatko. Klobúk dole!
@henikav - pekná
@nikanika28 - krásne torty.
@nadulici - krásne. To je požiarník SAAM

lussy23
2. nov 2010

@sofi07 - waw. Krásny slimáčik.

meinkonka
2. nov 2010

@vinka dakujem pekne vinka

a este otazocka???
prave som dostala prvu objednavku na torticku. kakaovy korpus cca 26cm, tvarohova plnka /budem robit s mala a tvarohu + mozno puding primiesam - ta mi velmi chuti/, jahody a na vrchu poliata cokoladou. a ani netusim, kolko EUR mam pytat 😅 . prosim poradite mi??? a tiez ak mozte poradte, ako poliat tortu cokoladou, aby bola uhladna rovna.

dakujeeeeeeeem

alionuska
2. nov 2010

@vinka ja ti mam taku podlozku v sconte nabytok ju maju na kazdej pohovke,alebo sedacke...je to ako gumovy obrus,ale pevnejsie.... .-) Ale aj n ormalny obrus je dobry...ten hladky,prisevitny je najlepsi! 😉

vinka
2. nov 2010

@alionuska myslíš gumený obrus?No skúsim čo to urobí.A to máš na hmote alebo hmotu medzi dvoma?

anibas
2. nov 2010

Žienky moje milé - práve som si urobila ďalšiu objednávku za 40 € !!! 😅 😅 Asi sa doma nepriznám 😀 😀
No nekúpte floral podložku len za 16,90 € !!!!