Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
27. jan 2011

@lili01 ano u vas Omega..stuzeny pokrmovy tuk! 🙂 ale dievcata ma predbehli a uz ti aj odpovedali,tusim😀
@mrka2 ty kokos😀 dakujem!!! 🙂 si zlata! 😀

bianca
27. jan 2011

co ?Lidlovske kakao neni?Neblaznite.Ja ine nechcem

nadulici
27. jan 2011

baby, ak viete, poradte dobre tmave kakao....ja som uz nestastna ☹ , lebo take super ako to Lidlove sa mi este nepodarilo najst....a to som uz vyskusala toho dost 😅 vsetky su blede a slabe....

jakelina
27. jan 2011

@nadulici tak budete muset sepsat petici a odnést do Lidlu, aby ho zase začali prodávat 😀 😀

nadulici
27. jan 2011

@jakelina keby to pomohlo, uz aj pisem... 😖 😀

jakelina
27. jan 2011

@nadulici já přidám podpis, ikdyž jsem tam kakao nikdy nekupovala. Já moc nikdy nepekla a s kakaem už vůbec, jenom teď na staré kolena zkouším něco vytvořit. Moc se mi ty potahované dorty líbí, tak bych se to chtěla naučit.

bianca
27. jan 2011

@nadulici ja som dakedy pouzivala hypernovacke kakao na peceni ale etusim ci ho maju aj na slovensku

mizulienka
27. jan 2011

dievcata, znova mam otazku, pomozete mi prosim 🙂
chcem pre malu urobit tortu kitty

- pisete, ze korpusy prekrojite na 3? musi tak byt alebo staci mi aj na 2...
- ako sa volaju tie praskove farby na MMF hmotu, to su jedle farby, ze? ja ak budem chciet tu kitty robit, tak mi stacia ruzove cukriky a asi iba ciernu farbu, ze? a samozrejme aj biele cukriky
- a este mam jednu otazocku, ak by som chcela vykrajovat nejake jednoduche ozdobky, napr kvetinky, srdiecka...co si potrebujem kupit? nejake najzakladnejsie vykrajovacky....
dakujem vam velmi pekne 😵

bianca
27. jan 2011

@mizulienka staci prekrojit aj raz.Cim chces tortu vyssiu tym robis vyssie cesto a prekrajujes podla potreby.
praskove farby su KOvandovi a tekute thymos.Fraby su jedle a staci ist napr. do drogerky a pytat potravinarke farby.
ciernu farbu praskovu nekupis jedine gelova alebo jedla fixka.Dakto ofarbuje MMF kakaom a potom zivoc.uhlim.
vykrajovacky kupovat ani nemusis.Staci ti spablona na tvrdy papier a podla nej vyrezes

jakelina
27. jan 2011

@bianca jejda živočišným uhlím a nemá to nějakou příchuť ???

bianca
27. jan 2011

@jakelina ono je bez prichute ale ja som to po pravde nikdy neskusala aj ked som ho za takym ucelom kupila.

evitkamalicka
27. jan 2011

ahojte,
baby ja vam poviem, ze uhlim uz nikdy viac, cierna extra gelovka je omnoho lepsia, pretoze toho uhlia som tam musela natrepat strasne vela, aby to malo aspon aku taku farbu

jakelina
27. jan 2011

@evitkamalicka 😀 😀

bianca
27. jan 2011

@evitkamalicka joj sak gelovka je ina kava ale ked niekto potrebuje len jednorazovo btak si ju kupovat nebude nie?

evitkamalicka
27. jan 2011

@bianca jasne a hlavne ked potrebuje malinky kusok zafarbit tak postaci aj uhlie, ale inac ja nedoporucujem

bianca
27. jan 2011

@evitkamalicka niet na gelovky.Ja sice mam aj praskove ale to len ked tienujem.Gelovka je uzasny vynalez

evitkamalicka
27. jan 2011

@bianca presne tak, ja mam tiez najradsej gelovky

bianca
27. jan 2011

@evitkamalicka ked si predstavim ten masaker 😀 prasok vsade och.A ked sa pretrhol sacok tak vsetko spinave.Teraz otvori clovek teglicek a ma vystarane

lawli
27. jan 2011

ahojte ,tak toto si nechcem nechať len pre seba 🙂 oči mi vyliezli z jamiek a aj brada sa mi pomaly opierala o kolena 😀 😀 😀 jednoduch krása kuk

https://www.youtube.com/watch?v=KmItCRrvUG8

😵 😵 😵 😵

mizulienka
28. jan 2011

@lawli je to fakt uz potom umenie, to uz je socharstvo 😉
pozerala som, aj ako robila motyla, to mi prislo aj celkom jednoduche 😀 ale asi keby som to robila sama, tak by som bola jak vyorana mys 😀
dievcata a tie gelovky sa kde daju kupit? su aj nejake mensie balenia? dakujem

mizulienka
28. jan 2011

dievcata, chcela som sa este spytat, ked robite kvety, citala som, ze sa potom stencuju tie jednotlive lupienky, cim to robite? ja som to skusala spajdlou (v niektorom videu som to videla) a tiez aj lyzickou malou, ale mne to nejde...viete mi prosim poradit? dakujem 🙂

dajna11
28. jan 2011

@mizulienka ja som to robila lyžičkou medzi dvoma kúskami potravinovej folie.alebo aj tou gulatou kosticou.

anibas
28. jan 2011

@lawli nádherná práca - ale ten korpus a krém 😨 😨 😨 😨 😒 😒 😒

dajna11
28. jan 2011

@lawli toto video som videla už dávnejšie...a tak som si povedala že ,,kto umí ten umí,a kto neumí,ten čumí,,....ako ja....keby som toto dokázala tak by som si ručičky celý den bozkávala 🙂

benjik
28. jan 2011

holky hele, by mě nikd ynenapadlo udělat to takhle ten dvoubarevný vzor. Nevíte co je to za hmotu? http://www.facebook.com/video/video.php?v=13300...

tictac
28. jan 2011

@benjik vetsinou se pouziva butter cream, zkus si vygooglovat recept, i na youtube to najdes

benjik
28. jan 2011

@tictac a to fakt takhle drží? To by bylo super.

bzucinka2
28. jan 2011

@bianca ja mam doma ciernu praskovu farbu🙂 a v teglicku 🙂 🙂 🙂

bianca
28. jan 2011

bre ranko

@mizulienka ja som stencovala lyzickou kym som malej neukradla palicku od xylofonu 😅 teraz jedine tou cez foliu (ale ja mam podlozku od vylotnu takze starosti ubudlo)

decka ja idem vyskusat toto http://www.tortyodmamy.sk/ozdoby-foto-postupy/v... hlavne tu cast na vyhladzovanie kremu lebo som to robila stale len nozom : ,, Keď korpusy naplním, potriem boky aj vrch trocha plnkou, dám na to potravinovú fóliu, vrch prejdem valčekom - vyrovnám, boky vyhladím rukou. potom dám navrch nejakú dosku, zaťažím a nechám odležať v chlade väčšinou od večera do rána.
Keď idem poťahovať, mám tortičku s krásnym rovným povrchom.,,

bianca
28. jan 2011

@bzucinka2 vazne?A kde si ju zohnala?