Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
26. feb 2011

@anibas jeej krasna torta s tym macikom...ja som davala odkaz na tie spiralky, ale nenapadlo ma, ze s karom to bude take krasne..super...a ked si to vovalkala dnu, neoddelovala sa ti hmota od tych pasikov?

mizulienka
26. feb 2011

@sofi07 krasne torty a ten nemo, ako zivy, ako si sa to naucila robit? 😉 mas nejaky fotopostup? 😎
@zlatat krasne krasne, to su moje oblubene kvety, uplne ako zive. Tiez sa ta chcem opytat, tie kvety a drotikovanie si sa naucila iba podla internetovych postupov, alebo si bola na nejakom stretku, kde ti ich ukazali?
mne sa zda, ze to je strasne komplikovane 😒

mizulienka
26. feb 2011

@lukika ked mozem, tu je postup na ten farebny efekt v potahovke...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t...

hejdita
26. feb 2011

@beruska2x diky obydve su dobre 🙂

tak a ja mam dort na 97% udelany taky pak hodim fotku jeste musim doladit miminko a poskladat kolebku a miminko zakryt a uz to je hotovo ...premyslim ze tu kolibu dam asi mimo dort v krabicce kterou jeste vystuzim aby to nejak nezvadlo protoze s nim pojedou 130km

bzucinka2
26. feb 2011

@broucek2 krasna, mne sa aj farebne paci 🙂
@mrka2 ani mne tie volaniky nejdu ☹

anibas
26. feb 2011

ďakujem všetkým
@mrka2 no je rozdiel v MMF a PDT : MMF sa viac drobí, nedá sa dobre farbiť ale sa mi páči zamatový povrch a lepšie sa po nej kreslí, PDT je naťahovacia, ale je pravda, že v lete bude s ňou problém s vysokými teplotami ☹ výborne sa farbí, nedrobí sa ako cukríková, ALE : nepáči sa mi ten gumový vzhľad - MMf je krásne matná a PDT ako pogumovaný obrus, asi budem kombinovať, tak isto dlhšie tuhne ako MMF aj ako WI, je to niečo medzi nimi dvoma

anibas
26. feb 2011

@lukika nemám uložený postup ☹ len položíš a opatrne prevalcuješ podľa krásy
a mašľa je robená z PDT, preto sa krásne vlní, nič len pásiky preložené a vystužené, ak nájdem odkaz - mám ho v inom PC - tak hodím sem link

anibas
26. feb 2011

@mizulienka trošku áno, treba robiť opatrne, ale PDT je lepivá, takže celkom OK

beruska2x
26. feb 2011

@lukika http://www.dorty.artmama.cz/node/47755 koukni tohle neni az tak slozite ani neni z toho moc odpadu a vyzdoba je jen ne tobe 😉 - bud muzes malovat nebo zdobit hmotou..

beruska2x
26. feb 2011

@hejdita todej kolibku mimo - me vcera zakaznice volala ze se jim zlomilo cislo - a to jsme dort balila do krabice do bublinkove folie 😔 - mela jsme ji je dat zvlast at si je tam zapichne no 😒

beruska2x
26. feb 2011

@anibas tak ta je fakt krasna, krasne kombince barev ..meda, masle fakt nadherny 😉

adul67
26. feb 2011

@miruska76 ahoj určite ano aj ja som to piekla k narodkam nemal síce rovnych 40 o niečo menej ale to neva a do vnutra som dala flaštičku rumu so slamkou takže sa aj zabavia a taku vedšiu aby si mohli cucnut aj viacerí.

mrka2
26. feb 2011

@lukika no neviem,na aku torticku sa citis,ale ja som robila kabelku tak,ze som upiekla normalne korpus v okruhlej forme,naplnila, prerezala som na polovicku a postavila som do tvaru kabelky. a uz len potiahnut, urobit nejake uska, pripadne vrecka a mas. nic takzke... 🙂 ale napr.ta,co robila anibas s tym mackom je krasna a isto by sa potesila aj taka 18-ka. alebo nejaku taku neutralnu. mne sa strasne paci nieco v takom style http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2964 a je aj celkom jednoducha.hmm? co ty na to?

hejdita
26. feb 2011

tak tu je 🙂

adul67
26. feb 2011

@hejdita je nádherná na tu holubicu maš vykrajovatko?

kamila297
26. feb 2011

zkus webovky Fler.cz, tam najdeš úplně všechno 😉

hejdita
26. feb 2011

@adul67 ďakujem, nie holubicu som malovala

lussy23
26. feb 2011

@sofi07 - náhodou je pekná a celko msa tam to "pokazené" hodí. vyzerá to ako nejaké listy.
@adul67 - tiež veľmi pekné

bzucinka2
26. feb 2011

@hejdita prekrasna, a ze holubica malovana, to ja by som nezvladla nikdy 🙂
a tu je mojich par 🙂

lussy23
26. feb 2011

@mrka2 - pekná torta
@ferinka - jej to j epodarené to autíčko
@rene82 - peknučké
@zany - jednuduchý a pekný
@dm1 - jej to je milé. presne tak pre dvojročné dieťa =)
@mrka2 - je veľmi pekná

lussy23
26. feb 2011

@zlatat - waw, to kvety su úžasné!!!!!!!!!!!
@sofi07 - veľmi pekné torty

lussy23
26. feb 2011

@broucek2 @anibas - opäť podarené a peknučké dielka

lussy23
26. feb 2011

@hejdita @bzucinka2 - krásne pečiete baby =)

bzucinka2
26. feb 2011

@lussy23 dakujem, ale ja som proti nim zaciatocnik 🙂

lussy23
26. feb 2011

@bzucinka2 - nemyslím si. Vy pečiete krásne torty, všetky torty sú tú krásne a hlavne že vá s to baví.

beruska2x
26. feb 2011

@hejdita naaadhera 😉

@bzucinka2 to jsi teda ale pekne sikovny zacatecnik 😀 toho mimizemstana bych se normalne bala 😉

ferinka
26. feb 2011

@bzucinka2 tyyyyyyyjo ten mimozemšťan je nádherný,bych se bála do něj zajet nožem 😀

zlatat
26. feb 2011

@andriss23
@yamahafazer ďakujem. Aj mne to dlho trvalo - tiež robím po večeroch, keď deti už spia a veruže neviem, či aj nie 3 večere, ale robila som to z tej novej anglickej hmoty špeciálnej na kvetinky a ona pekne rýchlo tvrdne, takže v jeden večer som vykrojila, nastokla na drôtiky, a o hodinu dve som už mohla maľovať a spájať. No tiež je krehká a aj som si trošku pri aranžovaní odlomila z lupienkov, no našťastie to nebolo také do oka bijúce - holka si to ani nevšimla 😀 ale bola z nej taká nadšená, že mi ešte aj trošku prihodila 😅 😅

zlatat
26. feb 2011

@lussy23
@mizulienka ďakujem veľmi pekne - no bola som aj na stretku, ale tam som sa toho moc nenaučila - chcela som vidieť všetko ale nakoniec som si tam nič nevyskúšala, takže takmer všetko som sa naučila z fotopostupov na nete

zlatat
26. feb 2011

@bzucinka2 krásne tortičky - to auto je super. Mne včera prišiel mail, či by som vedela spraviť Lexus 460 no neviem, či do toho ísť, hlavne, keď im moc záleží na hodnovernosti - teda musí sa hodne podobať a ja som robila len jedno jediné autíčko. Uvidím, ako sa rozhodnem