Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
14. apr 2011

@anibas na aký?taký som ešte ani nepočula. 😕

anibas
14. apr 2011

@vinka veď si robila na broskyne z Tang-u ?? to je šumienka nie ?

mizulienka
14. apr 2011

dievcata dosiel mi olej obycajny, mam iba olivovy a robim mramorovy korpus,myslite, ze to nebude problem taky olej dat??? dakujem

nufinecka
14. apr 2011

Preji Vam vsem krasny den...A chtela bych Vas pozadat o nejaky dobry tip na uzasnou dortu...Mam dve holcicky o rok od sebe...A jelikoz maji narozeniny ve stejny den,tak bych jim chtela upect dortik,ktery se jim bude libit...Holky budou mit 5 a 6 let,tak bych byla rada,kdyby jste mi nejaka poradila...Dort kupovat nechci,jelikoz domaci a peceny s laskou je nejkrasnejsi...Dekuji Vam za kazdou odpoved 🙂

alicc
14. apr 2011

ahojte,
@vinka dakujem za radu, len by som este chcela vediet ty mas na tie polgule nejake formy? a nie je na to aj nejaky fotopostup? dakujem 😉

jakelina
14. apr 2011

@mizulienka mně třeba olivový smrdí, já bych ho tam nedala, to bych to raději nahradila rozpuštěným máslem.

mizulienka
14. apr 2011

@jakelina mne tiez smrdi...ale dala som...v ceste to tak nebolo citit,no som zvedavana hotovy korpus...mozno budem robit este jedenh 😕
nemohla som ist prec, mala spi 😒

gumkacka1
14. apr 2011

@vinka dakujem za radu. A krasny kosicek si vyrobila🙂

@dm1 dakujem

mizulienka
14. apr 2011

dievcata, ako peciete korpusy, na akom programe? ja mam teplovzdusnu a neviem, ci mam dat na tradicne pecenie alebo horucu vzduch...doteraz som piekla na horucom, ale ten mramorovy som mala taky hutny, tak som myslela, ci to nemoze byt aj tym pecenim...dik

jakelina
14. apr 2011

@mizulienka já peču v horkovzdušné troubě, ale nepouštím ventilátor

vladka1
14. apr 2011

prosím o radu...hodí se jahody k salkovému krému?a můžu ho dát pod MMF?
díky

dm1
14. apr 2011

@mizulienka hneda je previt tu tak lahko na peknu nezafarbis. Kakaom mi to nejde aj to sa mi rozpadava preto som si dala doniest tie coko cukriky na MMF. Kupila som si teraz inu gelovku hnedu od inej znacky len som ju este moc neskusala ze ci lepsie farbi. Ked som robila svoj prvy kosik tak som minula snad pol gelovky a aj tak som nebola spokojna!

jakelina
14. apr 2011

@dm1 a když ten košík potřeš alkoholem s kakaem nelepí to ani trochu???

mizulienka
14. apr 2011

@vladka1 Vladka ja som k salkovemu davala cerstve jahody a bola to super kombinacia, bala som sa toho, ale cutovo vyborne, ten salkovy krem je sam o sebe sladky a tie cerstve jahody to tak obcerstvili.

@dm1 mi hovor, mna uz ruky bolia, co od rana sa snazim nejako namiesat...uz som davala cervenu, zelenu, hnedu, ciernu, aj som robila, ze k zltej som dala cervenu a potom k tomu ciernu 🙂
a teraz som nakoniec vyskusala dat cokoladu a trochu ciernej, teraz to ako tak vyzera ze hneda, len sa bojim, co tolko farby narobi s hmotou...miesala som wi a pdt.

vcera mi prisiel patchwork s kosikovym vzorom a neviem sa rozhodnut, ci to mamurobit vypletane alebo mam pouzit ten patchwork...tie rucne pletene su krasne, len sa bojim, ze mi to nevyjde 😕

mizulienka
14. apr 2011

baby este som sa chcela spytat na inu notu...
aku mate skusenost s cukrarskymi potrebami.eu.....ja som si tam v pondelok objednavala veci a vobec sa ani neozvali...tak ani neviem, ci to vobec poslu....pisala som im, neodpovedaju...akoze uz 2x sa mi to stalo, ze absolutne ziadna reakcia na maily 😒

zdenallicka
14. apr 2011

@mizulienka Já peču jenom na horkovzduch..🙂

dm1
14. apr 2011

@mizulienka neboj sa toho vypletu ved to nemusi byt uplne na centimeter to sa vsetko strati na tom. Ked si urobis tie dlhe a zistis ze ti tie kratke nevychadzaju tak si to na kusku poposuvas a budes mat mensie rozostupy to vobec nevadi

s tym eshopom ja mam co sa tyka dodavok velmi dobre skusenosti vzdy do 2 dni tovar doma a to mam navolene ze vopred na fakturu a vzdy platim az ked to dojde. Len som si s panom vtedy vymenila par mailov ohladom tej napodobeniny floral sady a teraz som potrebovala tie holubicky na tu svadbonu tortu a ako na potvoru to mal len on ale volala som mu a ochotny bol poslal mi to urgentne a mala som to tu do odovzdania torty

dm1
14. apr 2011

@jakelina ja nepotieram kakaom ani alkoholom vobec nefarbim mam cokoladove MMF cukriky

mizulienka
14. apr 2011

@dm1 tak asi vyskusam 🙂

neviem, ci mam tomu panovi volat, ci co...inac ja som mala s nim tiez raz vymenu nazorov...mala som pri objednavke, ze nech mi to posle na inu adresu ako som tam mala povodne zadanu a on to poslal po tyzdni a aj tak na moju adresu...no nevadi, snad to dojde.

jakelina
14. apr 2011

@dm1 promiň já jsem si tě spletla s
@anibas, ta myslím potírá kakaem.

yamahafazer
14. apr 2011

@mizulienka ja som robila ten vyplet a islo to uplne v pohode a farbim WI iba gelovkou a mam peknu hnedu pridavam fotku mojho kosika z boku aka je ta hneda

katulkaaaaaa
14. apr 2011

@mizulienka ja musim pridat bohuzial negativnu skusenost,dala som si platbu vopred objednala som 1.aprila a tovar mi prisiel 13.aprila,pisala som meily,volala som s panom tri krat,najprv ze posle,potom zabudol a nakoniec mi to ani neodovodnil,ja som kupovala naposledy 😠 ale mam super skusenost s obchodom t-formax ked objednas do 12hodiny na dobierku tak na druhy den mas tovar doma,dva krat som objednala a som max spokojna 😉

yamahafazer
14. apr 2011

@mizulienka a zda sa to blede ,ale to ked blesk odfotil inak bola pekna hneda

mizulienka
14. apr 2011

@katulkaaaaaa teraz som mu volala a on ze stahuju firmu, ze maju toho vela, to chapem...ale dala som si, ze poslat kurierom a od nedele nic 😠
povedal, ze mi zachvilku zavola ale uz je tomu skoro hodka a nic...som tam mala veci na vikendovu tortu, no co uz...

@yamahafazer aj ja mam hnedu gelovku, len ja som chcela na taku tmavo hnedu zafarbit, no ako tak som dosiahla vysledny efekt, ale makacka, ze ma stipe cely chrbat 😀 😝

yamahafazer
14. apr 2011

toto to moc neni videt,ale je ta hneda tmavsia

mizulienka
14. apr 2011

@yamahafazer aha, tak som potom mozno dala malo tej gelovky, joj mne ked sa dari, tak sa dari 😀

yamahafazer
14. apr 2011

ztoho obchodu to inak aj mne dlho trvalo dokedy to pride,ale prislo zatial vsetko co som objednala asi ich je malo a nestihaju alebo co neviema ,ale z t-formaxu aj mne hned pride na druhy den

katulkaaaaaa
14. apr 2011

@mizulienka hej to povedal aj mne ale ok ked stahujem obchod dam oznam na stranku a neprijimam objednavky alebo to nejako riesim nie???ja som to takisto mala na vikendovu tortu,a doslo mi to az teraz stredu cize torta uz davno zjedena....mna takyto pristup zaraza,ja sa na taku stranku urcite nevratim aj ked tam ma cenovo super veci

yamahafazer
14. apr 2011

@mizulienka mozno lebo mne wi pekne ide farbit

yamahafazer
14. apr 2011

@dada78 no krasne sa ti podarila ta jednotka
@bici ja som na modre to je nieco pre mna 😀 modra torta