Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
27. okt 2013

@simasa jaaaj Silvi, nádhera 😵
som si na vás dnes myslela
Janka išla gratulovať a ja som trhala burinu pred domom 😀 reku radšej by som šla na tú tortičku 😀
a tešila som sa,až pridáš aspoň fotečku 😉
Sabínke všetko najlepšie!!!! 😵 😵 😵 🙂

lokalistin
27. okt 2013

Baby ja mam v chladnicke tortu,len tak som chcela skusit krivu a vyskusala som dva nove recepty,ale sa mi moc nepodarila a ani nemam nejak nervy ju zdobit
potrebujem ale pradit ake vysoke ich robite a ako sikmo sa maju zrezat a v priemeroch by asi nemal byt velky rozdiel co? lebo moja vyzera otrasne to druhe poschodie ani nejak neni vidiet

timuss
27. okt 2013

dievčatá..videla som tu raz tortu so siluetou muža a ženy ako si dávajú pusu...nemá to niekto uložené? neviem to nájsť...idem to hľadať ďalej, ale prosím, ak ju máte dajte mi ju sem....ďakujem 🙂

katarina51
27. okt 2013

Baby zas ste napiekli prekrásne tortičky. Moje toho týždňové. 50-tka na stretko z gympla Tie kvety sú moj prvý pokus drôtikového kvetu, má svoje nedostatky, ale prax je prax. Druhá narodeninová pre bežkyňu orientčného behu, skautku a hráčku na gitaru.

dida38
27. okt 2013

jedna birmovkova a jedna narodeninova - obidve boli rovnake: coko korpus s coko kremom a lesnym ovocim....

lukika
27. okt 2013

babulky ja vás obdivujem ako to môžete stíhať viac toriet a všéééétky tak krásne. Prosím nemáte nejaké tortičky s koníkom uložené pre inšpiráciu? Je to pre 6 ročné dievčatko. Díky

halienka
27. okt 2013

@timuss ja som našla tieto

simasa
27. okt 2013
simasa
27. okt 2013

@macamac Ďakujem, odovzdám. Veď si sa mala vykašľať na burinu a pridať k Janke 😀

lokalistin
28. okt 2013

Tak ako sa mi nechcelo zdobit, som sa donutila sice to mala byt povodne halloweenska, ale jaka som na prasky tak vznikla len taka co bolo doma-takze postavicky z minuleho roku som vytiahla s krabicky a polozila na tortu 🙂 a vzniklo z toho toto
ale priznavam, velmi zle sa mi to potahovali, neviem ci to zvladnem pekne pre zakaznika dole bol len ananasovo cuketovy kolac a hore makovy sichtovy kolac so slivkovym lekvarom a vanilkovym tvarohovym kremom 4,9 kg

lokalistin
28. okt 2013

@timuss mala som niekde ulozenu,so stromom a kvetinkami a pod nimi parik,ale nemozem to nikde najst skus kuk sem aspom siluetu mozes okukat
https://www.google.de/search?q=wedding+cake+wit...

anit
28. okt 2013

Ahojte dievčence, som tu celkom nová a vždy padám na hubu, aké nádherné tortičky ste vyrobili, niektoré už hotové umelecké diela 😵 Tortičky robím len krátko, skôr pre rodinu ale teraz by som mala jednu do roboty, s budovou na vrchu. Včera som ju vyrobila z burizonovej hmoty, potrela maslom (+cukor) a potiahla, dala do chladničky na stuhnutie. A dnes mi volali (mám dovču), že sa akcia prekladá zo zajtra na budúci utorok. Tak teraz som nešťastná, lebo neviem,či sa mi to dovtedy nepokazí. Hlavne kvôli tomu maslu, nemôže začať pod tou poťahovkou pracovať? Predsa to je týždeň ☹ Kočky poradíte mi?
Pečeniu zdar 🙂

jtinacz
28. okt 2013

Kočky, já objednávám dortíky tady u kámošky, má fotky na webu, tak se inspirujtee 🙂
dortyodperlicky.webmium

jakelina
28. okt 2013

@anit po týdnu už bych to asi nikomu nedala 😒 Jako zkažené to nebude, máslo v lednici vydrží, ale pamatuješ si jakou mělo záruku?? Do kdy?? Oni to taky třeba nesní hned ten den, jedině je na to upozorni, že to musíš dělat dvakrát a měli by ti to zaplatit, když to přeložili oni. 😝

anda1980
28. okt 2013

@jakelina Ahoj Majka, chcela by som poprosit o radu, naposledy si mi radila ohladom kremu, v slahacke rozpustit bielu coko a po vychladnuti zaslahat do masla s cukrom. chcela by som sa opytat na jednu slahacku a jednu 100g coko, kolko masla mam dat? vopred dakujem 🙂

pipka
28. okt 2013

@timuss tieto myslis? 😉

jakelina
28. okt 2013

@anda1980 Já dávám tak půlku másla, nemám ráda moc máslové, ale můžeš i víc, záleží na chuti. 😉

akzuzs
28. okt 2013

Ahojte idem zasa ako vždy na skok a potom upratovať a niečo už trochu zasa na diplomke. ALe idem sa pochváááááliť. V sobotu som odovzdávala pani tortu a mala mi dať za ňu 33 ečiek a ona mi dala 35 a ja že to nemôžem prijať a chcela som jej tie dve ečka vrátiť ale ona nie nie a nie tak to bol môj prvý tringelt 🙂 🙂 🙂 🙂 Je super keď poteším ale vždy sa bojím aby som nedopadla ako písala @eliska22 ja som taká cintľavka a určite by mi hneď padli kutky úst dole a možno by som aj slzy vyronila. Inak @eliska22 nááááhodou perfektná torta a ak nebol aspokojná tak nech si upečie v cukrárni kde jej daju margarín a otrasné zdobenie a bude to drahé.
No a ešte na záver zdravíííííím všetké a ako vždy (stále sa len opakujem) kráááááásne torty. FAKT!

lifinka
28. okt 2013

@eliska22 děkuji 🙂

sikag
28. okt 2013

prekrasne torticky ste pridali za tento tyzden! zase mam co obdivovat 🙂
@lamps a aj ostatne kocky, nebudte smutne za tie reakcie, ja mam take reakcie tiez aj ked viem preco, moje torty nie su ani zdaleka take uzane ako vase. preto najradsej peciem pre rodinu, nase deticky vzdy hikaju a mama so svokrou ma vychvalia do nebies 😀 😀 😀 😀
tento vikend som robila jednu pre kamosku - prvy krat dobosku - aspon to hrozno pochvalila 😀 😀 😀 😀 😀

sikag
28. okt 2013

s pocitom hanby pridavam este 2 pre nas na rodinnu oslavu - ale tie sa mi teda nedarili - prva krajka, dala som privela gelovky a asi to zriedilo hmotu, lebo mi to neschlo az som to nakoniec "upiekla" a sa mi lamala 😝 😀
a ten druhy korpus som robila 2x a aj bol na nic - prvy sa mi neupiekol, neviem ci som mala zapnutu ruru 😀 😀 😀 a druhy mi spadol z ruky, no proste den blbec....
a teraz vidim ze mam tie torty naspodku zosuverene, lebo tie tanieriky nie su uplne rovne, musim si pozhanat ine
ked som to fotila este som mala vlhky stencils

lucula73
28. okt 2013

ahojte šikulky,
idem aj ja otravovať.hľadám nejkú peknú tortičku s mickyy mousom............nemáte neičo pekné uložené?
všetko sú to také divoké tortuše,že asi niečo jednoduchšie ani nenájdem.......
ďakujem..

@aduskatt Adi,ako si dopadla a tou tortou? 😕

zsuzsu
28. okt 2013

Tak pre moju malu k narodeninam 🙂 Ona studuje filmovu tvorbu tak preto taka torta 🙂

macamac
28. okt 2013

@simasa by som moc zjedla 😀 ja som na sladkééééé 😀 😀

sisix
28. okt 2013

@anit ja bych to použila. Pochybuji, ze někdo bude jist domeccek z burizonky pomazany maslem a potahnuty. Navíc si myslim, ze se tomu nemá co stat. Tod muj skromny názor.

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
28. okt 2013

@lucula73 zleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nedobre

moicka
28. okt 2013

ahojte dakujem vsetkym, ktorym sa moja torta pacila 🙂 🙂 🙂

jakelina
28. okt 2013

@sisix já dělala domečků už víc a jedna paní mi pak psala o recept, že synovi nejvíc chutnalo to co bylo v tom domečku - burizonka. Tak chutě jsou fakt různé. Já to právě potírám spíš nugetou, aby to vydrželo dýl než pár dní jako máslo. Drží to stejně a trvanlivost je delší. 😉

lucula73
28. okt 2013

@aduskatt ano ano,už som na fb čítala ☹