Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
16. jún 2011

@lukika ja som tiez dnes tie krajky objednala 😅 ale to vsetko kvoli @dm1, lebo sem davala adresy na e-shopy!!! 😠 😀 😀 😀

lukika
16. jún 2011

@lusil2005 ved niekto musí byť na vine nie 😀 a cukríky hnedé sa dajú kúpiť otáznik tiež v Lídli alebo kde otáznik

lusil2005
16. jún 2011

@lukika nieeee to z normalnych marschmallow cukrikov spravis cokoladove MMF.
nad parou roztopis dve cokolady na varenie, pridas 180g cukrikov, 2 cajove lyzicky smotany, 1 cajovu lyzicku masla a jednu cajovu lyzicku aromy... nechas roztopit nech sa hmota spoji, pridas 150g preosiateho cukru a vypracujes hmotu. je krasne hneda...

lusil2005
16. jún 2011

@lukika jej prepac, tri cajove lyzicky smotany, nie dve 😅

lukika
16. jún 2011

@lusil2005 tie cukríky mám dať tie umytéz toho cukru ružovéotáznik a tiež roztopené ako do MMF otáznik smotanu predpokladám 33percent. a aromu akú otáznik a to sa iba roztopí alebo má to prevrieť otáznik a ten cukor už pridávať mimo šporáka otáznik

katulkaaaaaa
16. jún 2011

baby dakujem za paci sa mi,vy viete tak potesit 🙂

reruna
16. jún 2011

teď nejsem nějak v obraze - o jakých krajkách tu mluvíte? já mám tohle a dělá se s tím super, nejdřív oltačím vzor, pak vykrojím, přenesu na dort, lepím vodou http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... ale je pravda, že hmota nesmí moc lepit, jinak se to potom natahuje, ale v pohodě jsem to použila na mmf, RDI, na WI i Smartflex...
Zase jste přidaly krásné dortíky, už jsem polikovala, a taky mi něco ušlo, je to tu dost promazané, což tu nebývá zvykem, tak doufám, že je to už v pohodě

mrka2
16. jún 2011

@katulkaaaaaa katka, kde kupim take motyliky? take este nemam 😀

lukika
16. jún 2011

@mrka2 teraz nie som trocha v obraze aké motýliky ved tu žiadnu @katulkaaaaaa tortu nemá alebo som slepá otáznik

mizulienka
16. jún 2011

ja tiez kukam a ziadne motyliky nevidim, ale aj ja chceeem 😀

lusil2005
16. jún 2011

@mizulienka aj motyliky som dnes objednala 😀 😀 😀 no proste zatah na e-shop... 😅

mizulienka
16. jún 2011

@lusil2005 kde si objednavala? 😉

lusil2005
16. jún 2011

@mizulienka tu http://cukrarskyraj.sk/ a este aj v sikovnej mame. 🤐

weirdo
16. jún 2011

@anjelicek26 - pekna 🙂 . Na tie kvetinky mas vykrajovace ci ako su robene? 😕

mizulienka
16. jún 2011

@lusil2005 ja som tiez naobjednavala, ani radsej nepozeram na ucet 😕 ale take motyliky by mi bodli, ja mam iba silikonovu formu na krajkove motyle ale este taku vykrajovacku motyle by som chcela 🙂

lusil2005
16. jún 2011

@mizulienka ja som objednala tieto http://cukrarskyraj.sk/sada-motylov-d320.htm.
aj tvoritko na perly, abecedu, nejake farbicky nove, patchworkovy vykrajovac, tie krajky, brectanovy listok... no proste veci bez ktorych netusim ako som mohla doteraz zit! 😀 😀 😀

dm1
16. jún 2011

@lusil2005 tak na mna to chces zvalit co? 😀 😀 😀 ja tiez vzdy nahadzem veci do kosika a potom skrtam

tu su tie moje slane prsa a mozem ist na sladke tvorenie 😉

anjelicek26
16. jún 2011

@weirdo - ano som kupila rano nove vykrajovatka 🙂 Plus som rolovala listocky 🙂 Trolinka stetcom, nech su take jemnejsie 🙂

mrka2
16. jún 2011

@lukika
@mizulienka to je torta na strane 1040 este 😀

mrka2
16. jún 2011

@dm1 mnaam, este ze som prave dojedla chleba so slaninou! 😀 🤐 🤐 🤐

misu
16. jún 2011

Ahoj ženský, občas nakouknu, jak jste tu všechny stráášně šikovný a obdivuju.. už jsem i nějaký ten dortík zkusila pro rodinu a teď se chystám na naše nedělní svatební opáčko udělat dortík.. bude nás kolem 20ti, z toho polovina dětí, tak nevím, jestli nám bude stačit jeden dort, tak přemýšlím nad patrovým.. potřebovala bych poradit, jak to sesazovat dohromady, jestli si naplnit oba dorty a pak ten menší přenést na ten větší (jak???).. celkově by mě zajímalo, jak se dá manipulovat s hotovým dortem, nějaký fígl, páč, když třeba mažu strany krémem nebo posypávám nějakým zdobením, je to pak všude okolo zapatlaný a bylo by efektnější to přenést na čistý podnos..
další dotaz.. chtěla bych zkusit nějaké dvě varianty chutí - ovocný a třeba čoko nebo ořechový, což asi ale není vhodný na ten patrový, co? to bude pak asi lepší udělat dva nízký dorty.. omlouvám se za amatérské dotazy, ale nemám čas dočítat zpátky, možná bych to tu i našla.. tak uvítám jakoukoliv radu 🙂.. díky moc

mrka2
16. jún 2011

@misu napln si obe torty, nechaj poriadne zatuhnut v chladnicke. urob si podlozku z kartonu a obal ju do nejakeho pekneho papiera a este do celofanu,alebo mozes rovno na nejakej tacke,ked to je len pre vas. na tom uz mozes rovno mazat krem,len utries okolie papierovou utierkou a mas. 🙂 no a kludne si urob spodny ovocny a horny orechovy,ved je to torticka pre vas,tak v prvom rade nech chuti vam 🙂 kazdemu povies,na aku ma chut a z tej odkrojite,no nie? 😉
no a ked budes robit poschodovu,tak si tu spodnu vystuz nejakymi spajlami,aby sa ti neprepadla. ja som robila 2 poschodove, nevystuzovala som nicim a vydrzali,ale to bolo v zime 😀 a to som vtedy ani nevedela,ze to mam vystuzit. no a potom pod tu vrchnu este treba dat nejaky karton. ono ked je dobre torta zatuhnuta,tak na tu chvilku,co ju prenesies na vrch to prezije,ked ju len tak chytis,pripadne si ju niecim podvaz. ja pouzivam taku spachtlu siroku.
no hadam vsetko, mozno ti este niekto inak poradi,kazda mame svoj styl 🙂

lusil2005
16. jún 2011

@misu ja som mala tiez svadobnu trojposchodovu a kazde poschodie bol krem inej chuti (teda na mojej svadbe, nie svadobnu co som ja piekla 😀 😀 😀 vtedy som ani netusila naco truba je! 😅 ) a bolo to super, kazdy si dal z takej, na aku mal chut...

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 u mna to takto vyzera ked sa dlho krotim... potom to zrazu vsetko prepukne a neviem sa ovladat 😀
prsia su perfektne!!!!!! mnamajz!!!!

katy1979
16. jún 2011

@misu ja to robim asi ako vela bab. plnim kremom uz na tom podnose na ktorom to aj ostane. z kazdej strany pod tortu zasuniem papier na pecenie. staci trocha pod okraje a aby ti to pokrylo podnos. a pred potahovanim uz iba vytiahnem a zahodim. podnos je tym padom cisty.

lusil2005
16. jún 2011

@misu ja som teda poschodovu este nerobila, ale horne poschodie by som davala na spodne asi az po potiahnuti... 😕

dm1
16. jún 2011

@misu presne ako ti mrka pise dolezite je kazdu zvlast poriadne zachladit, potiahnut zase nechat zachladit a potom dat dokopy. ja tu spodnu mam vzdy na podnose na ktorom odovzdavam uz a tu vrchnu tam potom len supnem po potiahnuti

lenocka23
16. jún 2011

@dm1 krasna torta... chcela by som sa ta spytat, ci to "zlte" je syr.. ako si ho tam dala..? a mas nejaky znacku (pripadene percento tuku) ktory syr je najvhodnejsi? (ja budem robit slanu az niekedy v oktobry pre svokra, ale pomaly zistujem.. 😉 ) vdaka.

dm1
16. jún 2011

@lenocka23 ano to zlte je syr. Doteraz som to vzdy robila tak ze som si dala papier na pecenie na to platky syra aby sa prekryvali sup do truby a ked sa to topilo vytiahla som presla valcekom a preklopila na tortu. Len dnes sa mi to nedarilo akosi sa mi to roztrhlo tak som vyskusala druhy sposob ktory mi predtym nesiel. Syr do sacku poriadne zaviazat a nechat vo vriacej vode roztopit. Dat na dosku vygulat a hotovo. Ja to vzdy aj s podlozkou supnem na to a uz len stiahnem aby sa mi to netrhalo. Teraz sa mi to dobre valkalo mama mi dala valcek od tupperwere lebo ho nepouzivala dala som tam do neho horucu vodu a tak valkala takze mi ten syr rychlo netuhol

dm1
16. jún 2011

@lenocka23 a skusala som rozne syry pokial mali 45% tak nebol problem