Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. jún 2011

@adul67 ja mam ten prvy a kupujem ho v obchode so zdravou vyzivou nastastie tu taky mame

lencza
25. jún 2011

přeju hezkou sobotu

opět krása nad krásu, jste opravdu šikulky

jsem udělala svůj první slaný dort pro manžela ke včerejšímu svátku......docela to šlo, až jsem si nevěděla trošku rady s tím sýrem, dala jsem si plátky na plech a nechala ho roztopit v troubě, asi jsem to tam nechala dlouho, protože na koncích mi jakoby úplně vyschnul..............jak dlouho ho necháváte v troubě, aby byl sýr rozteklý tak akorát?

a takhle to dopadlo

janulkamartinko
25. jún 2011

Ahojte pridavam moje tohototyzdnove,narychlo som kukla vsetky vase uzastne torticky ,vymenovat vsetky by bolo na dlho,ale take chute ste mi narobili s tymi slanymi tortymi ze az 🙂
@yamahafazer su prekrasne to pivo a to auto waw keby moj otec a svagor dostali take (najlepsie traktor) tak by sa radostou zblaznili,snad sa na to niekedy odvazim 🙂

dm1
25. jún 2011

@lencza ja neviem veru ako dlho ale fakt len trosku kym zacne pustat ja radsej stojim pri trube, otvorim skusim a ak je rychlo vyberam

eliska22
25. jún 2011

pridávam svoju dnešnú pre nás ku káve, učila som sa na nej orchideu - robila som zo zbytkov, len som ju nevedela, tak pekne nafarbiť 😒

julianka777
25. jún 2011

@janulkamartinko to babatko na torte je prekrasne 🙂

eliska22
25. jún 2011

@dm1 tá čoko torta nechápem 😕 úžasná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
25. jún 2011

@eliska22 krásná, máš hezky ozdobený spodek dortu, jak jsi to dělala???

eliska22
25. jún 2011

@jakelina ďakujem, spodok jednoducho a rýchlo, vykrojila som si kvetinky a dávala ich dookola po jednej 😀

jakelina
25. jún 2011

@eliska22 aha, není to na fotce moc vidět, ale vypadá to hezky. 😉

eliska22
25. jún 2011

@jakelina no tu sú tie fotky také prťavé 😒

mizulienka
25. jún 2011

@jakelina ten Bart je suprovy, urcite sa pacil...a ako si to tak pekne vsadila do tej zelenej hmoty okolo?

anjelicek26
25. jún 2011

Babulky vie niekto poradit? Minule tu niektora z vas davala torticku, kde mala ako keby "volaniky" dolu na torte, teda tri vstvy potahovky (?) a zvlnene (?)... ako sa to robi? Robim Saske zamok, uz som chcela ist potahovat, tak ma napadlo, ze by to mohlo na tej spodnej urovni celkom pekne vyzerat... len ako na to 🤐

jakelina
25. jún 2011

@mizulienka vyřezala jsem si tu tabuli, potom jsem tu papírovou šablonu Bárta vyřezala do té tabule a pak podle té šablony vyřezala Bárta už podle barev jak má být.
Jinak se moc líbil. Byli z toho hotoví. Na fotkách to není vidět, ale udělala jsem tam jakoby stehy, jak je triko ušité kolečkem se zoubkama, tak to nechápali, jak prý jsem tam dělala ty stehy a ještě ve dvou řadách.

😀 😀

jakelina
25. jún 2011

@anjelicek26 volánky se dělají špejlí, zvlníš kraj toho proužku hmoty.

broucek2
25. jún 2011

@jakelina věřím, že se dort líbil a hlavně chutnal

broucek2
25. jún 2011

@reruna vyztužehý bude hřeby a kartonem, to je už rozhodnuto, ale trochu se bojím horka, aby netekly ty krémy. Třeba horko nebude a vše bude držet.

gumkacka1
25. jún 2011

toto je moja vcerajsia torta, prva na objednavku

anjelicek26
25. jún 2011

Tak baby moj prvy zamok pre malu, zajtra este dozdobim, je to kadejake, veze krive, ale z lasky ze ano 😀

tortelinka
25. jún 2011

@dadka212 poznam aj na dlhych dieloch

dadka212
25. jún 2011

@tortelinka myslíš tortomaniu? tam ale nemajú gerbery ☹

tortelinka
25. jún 2011

@dadka212 to neviem ci maju, neviem ako a to vola, ale skusim najst

fogpi
25. jún 2011

@reruna Ďakujem , snažila som sa 🙂

dadka212
25. jún 2011

@tortelinka to sú asi tie cukrarskepomocky vraj sú v Karlovke, ale ja BA moc nepoznám, takže tak...asi tam zbehnem keď pôjdeme do zoo 🙂 dakujem

jakelina
25. jún 2011

@gumkacka1 já jsem měla dnes taky první na zakázku. Máš ji moc hezkou. 😉 😀

mizulienka
25. jún 2011

@dadka212 a aku gerberu hladas? taku tu vypichovacku?

vlada111
25. jún 2011

@dadka212 ešte v Rači, Karlovka hrozne drahá. Bola som tam tento štvrtok, napr. gelovky Wilton tam stoja 3,90 EUR a žehlička 8,90, ktorú ja mám za 5 EUR.

dadka212
25. jún 2011

@mizulienka áno len nič iné nepotrebujem a nemám chuť platiť také velké poštovné kvôli jednej kvetinke...som objednávala dnes od Kováča ale ten práve gerberu nemá a budem robiť slnečnice...

dadka212
25. jún 2011

@vlada111 kde v rači?

mizulienka
25. jún 2011

@dm1 v akom plechu si prosim ta piekla to futbalove ihrisko? a kolko platov si mala?
a tu loptu si v miske 2 pologule robila? dakujem za rady 🙂