Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
25. júl 2011

@mizulienka
@broucek2
´ďakujem

Smotanový krém: 500 g tvarohu zmiešať s 2 kyslými smotanami, cukrom podľa chuti. Do toho vmiešať 200 ml ovocnej šťave rozmiešané 2 stužovače za studena a hotovo

zuzana124
25. júl 2011

@zlatat nádherné a tá kytica je viac ako nádherná, máš zlaté ruky 🙂

jakelina
25. júl 2011

@lusil2005 Já ten karamelový dělám dost často a dávala jsem zatím jenom banány, jinak se mi tam nic moc nehodí. A je fakt výborný a rychlý.

zlatat
25. júl 2011

mne do karamelového nepasuje žiadne ovocie - jedine marhuľový džem

mizulienka
25. júl 2011

@lusil2005 ja som karamelovy robila s cerstvymi jahodami, bolo to super, ten krem je sladky a jahody take troska kyselkave, no super to bolo.

broucek2
25. júl 2011

@lusil2005 pod karamelový dávám maximálně lineckou marmeládu.

zlatat
25. júl 2011

@broucek2 to je aká? 😕

jakelina
25. júl 2011

@zlatat u vás není marmeláda na linecké těsto???

broucek2
25. júl 2011

@zlatat u nás se prodává přímo linecká na spojování lineckého cukroví. Je hodně rybízová. Došla mi už totiž domácí rybízovka, tak jsem teď používala tu.

dm1
25. júl 2011

@lusil2005 ja som k salkovemu zatial len banan davala nic ine mi tam nejako nepasuje veru a ano moze ist rovno pod potah

jakelina
25. júl 2011

@broucek2 já ji taky používám, když dávám karamelovou náplň. Taky mi nejvíc chutná jenom tak.

jakelina
25. júl 2011

@dm1 jsme se shodly 😉

zlatat
25. júl 2011

@broucek2 jáááj, to ma nenapadlo 😀

daducha
25. júl 2011

Ahojte babulky, chcem VAs poprosit o pomoc.Mam robit 3D tortu taku tu robotnicku tasku aku maju vodari a pod.Ma mat 3 kg a nie nalezato ale normalne na stojaka.Nemate predstavu kolko piskotovch platov budem potrebovat? A udrzi sa to vôbec?JOj, ja tie 3D velmi nemusim 😝 .Dakujem A este s cim robite " kovove " pracky ?

zlatat
25. júl 2011

@jakelina viem, že nejaká marmeláda sa predáva, ale či sa tak volá to neviem - ja kupujem džemy v Lidli a potom používam hodne domáce

ikula2
25. júl 2011

@dm1 prosim ta a kolko potom ratas vajec na 3kg, asi tym padom je vyssi korpus.
@lusil2005 nemala si problem s drzanim torty, ked len slahackove kremy, robila si uz aj poschodovu s takym kremom?

dm1
25. júl 2011

@ikula2 aby som upresnila tak tie 2 masla su len na naplnenie 2x teda 3 platy a 2x plnka. Vajec zalezi ake cesto robim

lusil2005
25. júl 2011

@ikula2 zatial som poschodovu nerobila, len tu promocnu capicu som davala na tortu, a ta capica mala len kilo a aj to som vystuzovala. do poschodovej by som asi aj ja dala maslovu...

lusil2005
25. júl 2011

och to je skoda ☹ ked ja straaaasne lubim ovocie v torte. ked je len sladka, tak mi moc nechuti. mozno to risknem s nejakym ovocim v tom salkovom kreme, uvidim. urcite ho vyskusam, uz mam skramelizovane salko 😅

anjelicek26
25. júl 2011

@lusil2005 - nehodilo by sa k salkovemu kremu mango alebo lichi? Ja si to tam celkom viem chutovo predstavit.

lamps
25. júl 2011

ahojte mám na Vás takú otázku. Chodíte na tvorivé stretnutia, na ktorých sa dá naučiť všeličo ohľadom zdobenia tort? Ako to na takých stretnutiach funguje? Má byť jedno také v PD, ja by som tam aj rada išla, len mám pocit, že tam budem ako také "telátko" 😀. Veľa som toho nenapiekla a toto by mi asi veľmi pomohlo. Aké máte skúsenosti vy?

anjelicek26
25. júl 2011

@lusil2005 - nasla som profi recept - papaya, ananas a jahody sa hodia ku karamelovemu kremu!!!!

mizulienka
25. júl 2011

baby akurat citam diskusiu na TOMe a ja mam pocit, ze tam sa uz ani nic ine nerobi len hada...stale sa najde skupinka, ktora najde zle aj na dobrej veci, ach jaaaj, zeby slovenska natura 😕

dm1
25. júl 2011

@mizulienka myslis tu o tom kurze?

mizulienka
25. júl 2011

@dm1 ano

ikula2
25. júl 2011

@dm1 @lusil2005 dievcata dakujem 😉 takze mi to vychadza, ze je to ten isty pomer co robievam ja, tak to nejdem menit

dm1
25. júl 2011

@mizulienka no podla mna tam bolo tiez veru krute to ze tam napisala jedna kocka ze nevidi ziadnu foto v jej albume co by ju presvedcila ze ma pravo taky kurz robit..... dratkovat vie pekne tak je super ze chce naucit aj ostatne. Len osobne sa mi zda ta cena trosku vysoka 😝 . A je pravda ze radsej by som sa ale kvietky isla ucit k bohusovi alebo adrianas pretoze prave ju som myslela ked som pisala ze som obdivovala tie kytice krajsie som veru este nevidela tu na SK. Ono pre zaciatocnika v dratkovani je to super a iste to postaci ale zase maloktory zaciatocnik si dovoli zaplatit 55 eur za kurz radsej pojde na stretko kde mu to ukazu zadarmo 😝

anjelicek26
25. júl 2011

@dm1 - u nas ten kurz ponukaju za 35 libier a su to dva dni, teda vikend. Rozmyslam nad tym, ta cena je OK...

dm1
25. júl 2011

@anjelicek26 a kto ho u vas vedie? ja by som veru na nieco take sla ale kedze ako tak zaklady ovladam tak radsej uz tak na zlozitejsie dratkovanie aby sa mi to aj oplatilo
strasne ma laka to stretko do dolneho kubina zeby sme si spravili vylet a sli cela rodina a ja sa tam aj nieco naucim ale je to dalej tak neviem 😒

mizulienka
25. júl 2011

@dm1 ano ta cena je dost vysoka, nie kazdy si moze dovolit zaplatit taku cenu...mna vsak zarazil sposob ako to tam niektore baby odprezentovali....ved da sa napisat aj slusne, nemam zaujem, je to moc drahe, alebo je to fajn, ze nieco take organizujes ale mali by sme zaujem aj o kurz u bohusa...alebo nieco podobne...
proste si myslim, ze sa da aj slusnejsie reagovat na veci 😒