Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

basado
23. nov 2009

ahojte
. ja som tu velmi dlho nebola.
Ali všetko naj. k baluke, hlavne aby ste boli zdrave.
ja som si dala 2 fotky do albumu, dufam že mi to nevymažu

sse
23. nov 2009

basado zlaté sú 🙂

basado
23. nov 2009

sse dakujem, už nemam ani na to čas, chodím do prace a potom rodina, domacnost a tak 🙂

aveline
24. nov 2009

ahojte, tusim som sa stala vdaka vam tortovou maniackou 😀 zatial len teoretickou, v sobotu sa chystam na 1. tortu 😕
chcem robit mramorovy korpus, len som asi kupila velku formu - okruhlu 28 cm. Neviete poradit na aky priemer je idealne mnozstvo, ktore sa uvadza v tom recepte? Citala som tu, ze sa da aj v hrnci robit, tak by som radsej asi do hrnca dala, len neviem do akeho ☹ Dakujem

a inak chvalim vase torty 😉

cessy
24. nov 2009

aveline ja robim do 23cm tento recept

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2904

cessy
24. nov 2009

aveline daj link ktoru to myslis tortu/recept

aveline
24. nov 2009

cessy, presne ten recept, ktory si dala Ty🙂))))
dakujem

boldy
24. nov 2009

baby krasne torty mate 😝
chcem poprosit o plnky, ste tu pisali raz o nugatovej a coko plnke, myslim nadulici ty si ich robila... prosim napiste este raz, mne sa to niekde stratilo a neviem to tu najst ☹

anka15
24. nov 2009

🙂

cessy
24. nov 2009

aveline tak skus popridavat suroviny aby si to mala dost vysoke 😉

nadulici
24. nov 2009

boldy:
nugatova varena plnka
4 vajcia, 250 g kryst. cukru, 3 PL kakaa, 1 vanilkovy cukor, 350 g masla

cele vajcia slahame nad parou s cukrami a kakaom do zhustnutia, pocas chladnutia obcas premiesame a do studeneho zaslahame dobre zmaknute maslo.
super chuti v kombinacii s pikantnejsim dzemom a bananmi 😵

boldy
24. nov 2009

nadulici dakujem pekne 🙂

nadulici
24. nov 2009

boldy- nieco pecies?

boldy
24. nov 2009

nie nepeciem zatial, len si robim taky plan na najblizsie pecenie 😉

alionuska
25. nov 2009

Ahojte v rychlosti vas pozdravim a idem pracovat..peciem na zajtra traktor na stuzkovu a na piatok hrocha a na sobotu na stuzkovu slnieckove minitorticky a jednu vacsiu. Bude ich 20 malych potahovanyh...dufam,ze nebudem musiet mat aj nocne a ze to stihnem.... 😀

sse
25. nov 2009

ali ty to určite zvládneš, veď si šikovnica a aj detičky máš anjelikov 🙂

držím palce a už sa teším na tvoje krásne výtvory 🙂

aveline
25. nov 2009

cessy, diky, skusim to spravit do hrnca /mam taky s priemerom +-23/, nechcem riskovat a menit recept, lebo ja som v zivote nerobila ziadnu tortu, tak to by bolo na mna vela 😀 staci, ked na dno hrnca dam papier, vsak? bez vymazavania a vysypavania
a este mam otazku: vcera som si vykrajovala srdiecka a ked som valkala cesto dost sa mi to lepilo aj na valok aj na dosku (mam tu gumennu z Tupperware), tak som to dost potom podsypala gustinom, aj na vrch som nasypala a uz to islo lepsie.......je to ok takto? alebo mate lepsi postup na to?

sse
25. nov 2009

aveline a z akého cesta si si vykrajovala srdiečka? z hmoty na poťahovanie? robila si MMF?

cessy
25. nov 2009

aveline ja myslim ze si tam mohla dat viac cukru, potom by sa ti to uz nemalo lepit 😉

ano bude stacit ked das papier na pecenie, nemusis nic vymastovat, boky potom jemne obkrojis nozikom. aj ja som uz tak robila 😵

cessy
25. nov 2009

alionuska uz sa tesim 😵

aveline
25. nov 2009

z MMF som vykrajovala a robila som podla Alionuskinho receptu - cize som tam dala 750 g cukru, tak uz sa mi zdalo, ze viac netreba. inak sa mi s tym dobre robilo, same o sebe to nelepilo, len na valcek a ked som chcela zdvihnut z podlozky 😠 tak sa bojim, ze ked budem valkat velky kus hmoty na potiahnutie torty, tak to tam budem musiet dat aj s podlozkou, lebo to neodlepim 😕
ozaj, cukor mam povazsky, preosiala som, takze tam by tiez nemal byt problem
asi zostanem pri tom gustinovi 😀

sse
25. nov 2009

aveline ja keď robím MMF tak si cukor vôbec nevážim si preosejem asi kilo a potom pridávam pokiaľ sa mi to prestane lepiť. Niekedy je to menej inokedy viac. Neviem prečo to tak je. Tak keď sa ti to lepí trošku viac cukru no ale poradila si si 🙂 A keď to nelepilo veľmi a stačil gust. tak v pohode aspoň to nebude až také sladké 🙂
a považský cukor je na to najlepší 🙂

cessy
25. nov 2009

aveline presne aj ja tak, kolko treba, tolko dam, asi zo zaciatku som len vazila, teraz uz nie....
ako pise sse 😉

klara_klara
25. nov 2009

caute baby velmi nemam cas to tu citat ale nieco som kukla o marcipane z cukrikov -tych penovych. Nemohli by ste mi niektora napisat presny recept plus recept na jednoduchu torticku ktoru upeciem pod marcipan. Dakujem velmi pekne.

evitkamalicka
25. nov 2009

aveline ja valkam kazdu hmotu medzi dvoma potravinovymi foliami, potom tu vrchnu dam prec a s tou spodnou to prenasam na tortu

petruna
25. nov 2009

aveline : na jednom cukrarskym webu jsou rozpisy, kolik čeho na ten mramorový dort od Onasi.
takže na 28 cm bych dala asi tu jednu a půl dávky...nevim

Jeden a půl dávky:
375g mouky
360g cukru (2x180)
6 vajec
225ml oleje
150ml vody
1 prášek do pečiva

Dvě dávky:
500g mouky
480g cukru (2x240)
8 vajec
300ml oleje
200ml vody
1 a půl prášku do pečiva

Dvě a půl dávky:
625g mouky
600g cukru (2x300)
10 vajec
375ml oleje
250ml vody
2 prášky do pečiva

Tři dávky:
750g mouky
720g cukru (2x360)
12 vajec
450ml oleje
300ml vody
2 a půl prášku do pečiva

petruna
25. nov 2009

mramorový dort = korpus 🙂

cessy
26. nov 2009

ahojte
klara recept na potah z MMF je na prvej strane od alionusky, skus tam pozriet 😉

aveline
26. nov 2009

dakujem baby, ste velmi zlate
evitka, s tymi foliami to vyzera byt na dobry napad, vyskusam 😉
vcera som vyrabala panacika, este ho musim trochu dorobit, dufam, ze ho nepokazim

zuzmag
26. nov 2009

Ahojte chcem sa opytat musia to byt tie penove cukriky len Haribo nemohli by byt aj JOJO tiez tie marschmalow??? Da sa robit aj z nimi ta hmota?