Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
6. apr 2013

@maya30 krásne tortičky wow
@janula.h nádherný togríííííík
@salonka1981 krásna
@nika222 krásne dielka @artepf krásne dielka
@tinamk nádherné motilici @alexandrakociková krásne tortičky @lydik krásna tortička

lussy23
6. apr 2013

@lamps krásna

antareta
6. apr 2013

@lamps super nápad - ta obtištěná srdíčka jsi dělala až na dortě nebo ještě na podložce?

Holky, mám dělat dort jako poděkování doktorovi (léčil mého tatínka), chci udělat kytici, jak se na květech vystínuje od středu nějaká barva, ať to vypadá jako skutečné?

lamps
6. apr 2013

@antareta srdiečka som robila už na potiahnutej torte a kvietky vytieňuješ tak, že od stredu kvietka postupne viackrát roztieraš farbu do stratena najprv bledšou farbou a postupne pridávam tmavšiu až pokým nie som spokojná s odtieňom

antareta
6. apr 2013

@lamps -a čím barvím, práškovou nebo mokrou/gelovou, a jestli práškovou, tak do toho kapku vody? I do té gelové?

levandulka3
6. apr 2013

@pipka no to viem ale kde som ja od pristelky 😢

levandulka3
6. apr 2013

@pipka si zlatá, ale bojím sa, že toto nedááám 😢 😢 😢

mima595
6. apr 2013

@antareta - no ja som preto prestala robit potah zo suseneho mlieka, lebo nebol taky pekny....ja som to miesala v pekarnicke, a ked bol spojeny, tak som ho dala MM a ten to v rukach chudak miesil mozno etse aj hodinu...kym to bolo ako tak pekne....ale nikdy to nebolo take ako u kupovanej potahovky

pristela
6. apr 2013

@dm1 v povodnom recepte su len 4lyzice vody na velky bal amerikancov ? to fakt ? 😕 ja uz nepamatam, som strasne dlho nerobila podla receptu , no tak to ale isto dávam viac vody a este aj aromu tam sem tam dávam tak aj to je tekutina.

florentina
6. apr 2013

@petulas nevím, zda je to zřejmé, ale pokud budeš obalovat tím balícím papírem, musíš přes to dát ještě celofán...aby ti dort ten papír nerozmočil.

pristela
7. apr 2013

@halienka neboj , ak pouzivas tu ciernu z drogerky vyschne, tá je uuuplne najlepsia aj na farbenie hmôt, ovela lepsia nez wilton alebo extragelovka 😉 ja rozrabam len vo vode, bo alkáč u nás nieje , jedine cez leto biely rum na mojito 😀 a to by som si nedovolilaaaaaaa na rozrabanie farby použiť 😀 😀 😀
ak sa ti farba "zmršťuje" na poťahu , je poťah bud mastný , alebo máš "riedku" farbu/toto druhe je asi tvoj pripad/ , čiže dala si malo farby do alkoholu, bo na smartflex ide malovat isto v pohode a miešať treba tu farbu ako @lamps Andrejka radila pokial sa nerozpustia krystaliky , aaalebo ak si netrpezlivá ako ja 😀 prosto si na stetec naberaj farbu z hora a nie z dola kde su tie krystaliky 😀 😀 😀 😀

ajka82
7. apr 2013

@pristela ty tu este strasis? 😀

ajka82
7. apr 2013

baby prvy kra tmi popraskal SF pri potahovani 😕 , ale vobec nechapem, lebo ten isty z rovnakeho kybla som aj farbila aj valkala rovnako na vagon a to bolo v pohode a na rusen bol celyyy bleee...tak zachranujem a maskujem co sa da 🙄
teda ani nie ze popraskal ale strasne ako keby zvraskavel 🙄

ajka82
7. apr 2013

na to jak sa mi vsetko pohentoto, to neni az take zle 😎 6kg s podlozkou, nezmestilo sami to na sirku do chladnicky, musela som to rozrobit zase 😅

vecernicci
7. apr 2013

@antareta děláš z mléčňáku,co? ten to rád dělá, musí se fakt hoooodně propracovat, já dělám jen z něj, když tak mrkni ke mně na fcb, všechny dorty tam mám potažené mléčňákem, ale dělám ho v robotu a nechávám ho tam 20 minut, někdy i dýl 😉 a ty póry dělá částečně i barva, někdy se to prostě stane 😝

vecernicci
7. apr 2013

@levandulka3 na postup mrkni tady http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread... a já jsem ji taky dělala, ale udělala jsem si postavičku z formičky a dotvarovala dle obrazu svého 😀 😀 http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/1... http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/5... není to žádný zázrak, ale holčina ji poznala, tak jsem byla ráda 😉

katulkaaaaaa
7. apr 2013

ahojte moje posledne 😉 ...zausky aj muffiny....tento mesiac bolo toho akosi velaaaaa

vecernicci
7. apr 2013

holky to je paráda, jsem sama doma celý víkend, manža v práci, děti jsem dala do útulku k našim 😀 😀 😀
tady je takový klid, až je to divný 😝 ještě že tu mám aspoň tu naší Aishu, ta se o rozruch postará spolehlivě 😉

vecernicci
7. apr 2013

@katulkaaaaaa teda taková tapeta po ránu 😀 krásný dortíky i zákusky, já tenhle týden taky dělala 12 kilo zákusků 😝 to radši budu dělat čtyři dorty 😝

katulkaaaaaa
7. apr 2013

@vecernicci no mi hovor 😒 ja som si toho vela nabrala na velku noc,4 rezy,laskonky,venceky,parizske rohlicky.....pri mojich dvoch detoch to bol fakt zabijak....stacilo 😀 zlate torty! a dakujeeem 😉

sticker
7. apr 2013

@pristela Keď som čítala, koľko hmoty Ti vyšlo z tých jedných amerických, tak fakt nechápem, že ja som potiahla jedno srdce aj to ledva som to vyvaľkala ☹ Ale podľa toho čo píšeš, asi som dala málo vody, inak neviem čím to bolo ☹ Ja si veru netrúfnem len tak to dať pod vodovod 😀 No 3PL bude isto málo 😒

maya30
7. apr 2013

@eliska22 krasne ukaze ta vlacikova ked je potiahnuta inou farbou ako by clovek cakal 😉 vacsinou byva bud modrou alebo zelenou, vyborny napad 🙂

artepf
7. apr 2013

ahoj holky, zkouším to znovu - máte PROSÍM uložené nějaké pěkné inspirace na dort s autíčkem, nemusí to být cars, pro dvouletého chlapečka? MOC DÍKY 🙂

jakelina
7. apr 2013

@artepf nemám 😒

zuul
7. apr 2013

dievcata krasne tortusky ste porobili. vzdy sa kocham a ukladam a ukladam.

moje

Maky 2,1kg Mramor+gaštanova+broskyne
Harry 3kg coko+coko (bezplepkova muka)
zvieratka 3kg mramor+coko+jahody

levandulka3
7. apr 2013

@vecernicci jeeej ďakujem ďakujem 😵 😵 😵 😵 to je presne to čo som hľadala si poklad formičku mám aj ja urobila som si s barbiny 😀 😀 😀

levandulka3
7. apr 2013

@vecernicci a ešte som zabudla povedať, že tá tvoja je 100 x krajšia ako tá ruská 😉

jakelina
7. apr 2013

@artepf alespoň dvě 😉

pristela
7. apr 2013

@sticker neboj aj to príde že nebudes merať vodu 😅 len neviem ci to je dobre ci zle 😀 😀 😀 bo pak nebudes vediet nikomu poradit ako ja ☹ Ono ale niektore cukriky byvaju "vadne" ja uz som tolko hmoty vyhodila čo som mala tie male z kauflandu ☹ nie vsetky boli zle ale 10balikov uz zarobenych ! veru letelo z jednej varky nakupu do kosa ☹
@anibas 😀 😀 😀 jaj andelka , mne ked zasvieti inteligencia tak to stoji za to 😅 !! ja som raz zarabala 3 velke baliky cukrikov amerikáncov naraz 🙄 no prosto vrchol múdrosti 🙄

janula.h
7. apr 2013

My littleponikovskáá 🙂