Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. sep 2015

@stebota to je Cera

stebota
18. sep 2015

@jakelina jéééj dakujem

jakelina
18. sep 2015

@stebota není vůbec zač

nika266
18. sep 2015

@stebota Cau , prve vykrojim ,rostrihnem ten koniec trocha a tak kosticou troch prejdem a vlozim do jamky od tofife a ked uz dalej pokracujem tak toto trocha uschne a potom len prilepim a ono drzi tvar tak do obluka

pristela
18. sep 2015

@cannella jeeej dakujeeem, teda ale pri babovke trpnem vzdy aj ja 😀 😀 😀 😀 este v daaaaavnych rokoch som raz bola kreativny a poliala babovku karamelom , efekt ako hovado...sme ju pílkou rezali 😀 😀 😀 😀 😀

@timuss dakujem , ale absolut to neodporucam, bo rezat uplne cerstvy korpus je smrt, ale tak moja chyba aj blbost 😅 😅 😅
@denisak77 uuuplna nadhera , uz som ju obdivovala na fb, a s tym teplom mas pravdu, ja som to mala vcera horsie ako ked byvalo 38stupnov, uuplne vsetko sa mi rosilo, lepilo a vymodelovane normal praskala a makklo, dvestopatdesiat krat som zas a znova koncila s tortami , a300 chlpov sedivych mi pribudlo 😠

pristela
18. sep 2015

@kubrt aaach taaa je kraasna , taka nezna, jednoducha krasna torticka

Boze baby mne uz tak strasne chybaju take uplne obycajne torty , nie modelovanych xy tazkych postaviciek, kde su tie casy ked sa nerobili ostre hrany, inak mne sa tie ostre hrany doteraz nepacia 😅 😅 na kazdu tortu mi nepasuju , ale tak ked je to trend, no obdivujem ich na vsetkych tortach, ale to bezstarostne potahovanie pred rokmi, pamatate ? potah aj centimetrový 😀 😀 😀 oble hrany 😀 kvietky z vykrajovaciek 😀 aaaach 😅 😅 😵 😵

pristela
18. sep 2015

@miriama11 ten Olaf urobeny takto je fantastickyyy, strasne dobre to vypada 😵

sticker
18. sep 2015

Ahojte. Tak pridávam moju jednu. V pondelok večer volala známa, že či do piatku spravím ružové srdce s koňom. Keďže ja modelovačky moc nemusím, tak mi zabehlo najprv, ale tak dlho som nepiekla, tak že hej. A ona ma chcela potešiť - a že veď to ľahké koňa, určite lepšie ako keby som chcela chobotnicu 😀 😀 Zlatá 😀 Pozerala som si @pristela Žanet tvoj postup na FB, ale teda nezvládla som to podľa neho 😀 😀

florentina
18. sep 2015

@pristela jsi me pobavila Zanetko🙂....ale si predstav, ze nektere dokonce v tom zijeme porad 🙂...potahuji marcipanem, takze ten uplne na tenko nepusti, ostre hrany se mi uprimne libi, ale nikdy je takove nemam, I kdybych se rozkrajela a zcela drze nekdy I tu kvetinkovou vykrajovacku pouziju... 😀

denisak77
18. sep 2015

@pristela presne ako hovoríš,včera bolo ešte horšie ako keď vonku bolo 38.Keď som robila ružu minulý týždeň lupienky boli behom chvíľky suché a včera a predvčerom som musela elektrickú rúru večer zapnúť ,aby sa vzduch aspoň trochu vysušil,lebo všetko sa neskutočne lepilo.fúúj 😝

denisak77
18. sep 2015

Posledné 😝 .Svadobná,nadiktovaná srdcia poschodové, krajka,frézie ,bielo zelená ,nie je to po mojej vôli ,ale čo už ☹ a ešte vmestiť sa do 50€.

woman04
18. sep 2015

@denisak77 krásne...chceš povedať,že si ochotná spraviť takú krásu za 50€??? ...a nechápem ani tých ľudí,čo sú schopní vôbec niečo také od niekoho chcieť... vrrrrrrrr

woman04
18. sep 2015

@denisak77 pozerám odzadu 😀 ..tá šedá je prenádhernáááá

jachin
18. sep 2015

@denisak77 krásne, a tie kvietky jak ruža tak frézie radosť pozerať

antenka1
18. sep 2015

@denisak77 ty si dala tuto tortu za 50 eur??? :-O

denisak77
18. sep 2015

@woman04
@antenka1 veru dievčatá ,za 50€,u nás je problém s cenami.Každý by chcel mať aj malého bo....na torte,ale platiť. Dokázala by som aj viacej spraviť,ale nemienim sa pretŕhať kôli cudzím ľuďom. 😢

julienka333
18. sep 2015

babulky viete mi dat tip alebo link na vyrobu torty auticka? Teda aby bolo vidno ako co kde vyrezat z korpusu aby bolo pekne gulate. Dakujem.

timuss
18. sep 2015

@pristela trend/netrend..mozete si za to vy, ked robite tak dokonale torty 😀 ja osobne si myslim, ze postupne sa vratia tie obycajne torty, vela ludi nechce uz potahovku ani vidiet 🙂

blahowoman
18. sep 2015

Ahojte maminy cukrarky šikovnice. Dlho som nepridavala svoje výtvory, no dnes to dozeniem. 🙂 🙂

pristela
18. sep 2015

@timuss ja nemyslim, ze tieto torty ustupia ani potahovky, mne sa skor zda, ze si na ne uz ludia zvykli , bo pred rokmi mi pýtali stale cokoladove torty, a teraz som napriklad chcela urobit cokoladovu/ je to pre mna rychlejsie a nemusim nic zdobit bo coko trebars na cipke je krasna sama o sebe 😉 / no a bolo mi povedane , ze ci blaaaaznim 😀 😀 ze oni sa doma biju o potahovku 😀 a cukrarky uz aj valkaju na ovela tensie nez dakedy tak toho ludia nemaju tak moc 😉 cize v mojom kraji mi uz hodne dlho nik nepytal nieco ine ako potahovku /smart mandlový/

adka092
19. sep 2015

Caute kocky 🙂,pridavam aj ja svoje tortuchy ....

jachin
19. sep 2015

V našom okolí tiež poťahovky neletia, posledné tri tortičky boli len čokoládové ( dozdobené kvietkami z mmf), jedna ovocná...tiež poťahovku nemusím, ani nikto v rodine... 😅

mojmacik
19. sep 2015

moja nocna mora...ja 3poschodky eee prva no asi aj posledna...aspon teda take velke

mojmacik
19. sep 2015

aj fotooooo

grasie
19. sep 2015

Helouu tortoženy 😵
ja som dnes vyflusnutá jak taký rezanec, mala som 3, prvá pohoda /inak @sikag Silvi, ďakujem za inšpi, tie tvoje obrázky som nevedela pustiť z hlavy, tak som sa trošku pokúsila ísť týmto štýlom pri tejto prvej trote 🙂 ps čo je to za knižka?? takáto by sa aj mojej voške páčila 🙂 /, druhá skoro pohoda, bo zadanie ružový poťah, rybníček, na ňom lekno s bábenkom, žabky, húsky, rákosie, sa mi síce pri zapisovaní zdalo ok, ale potom som si hlavu niekoľko dní lámala, kým som to ako tak vyhútala, a po nastriekaní erbrašom som myslela, že je môj koniec, otrasne to vyzeralo, predtým ešte potiahla som podložku, zistila, že nemám vhodnú stuhu, galantérka nedostupná, bo zrovna v mestie řádí vinobranie vrr, ale tak nakoniec som ju dala celkom k svetu 😝 no a posledná, tak tu som si vravela, že pohodáá, to bude jednoduché, nechávala som si všetko na poslednú chvíľu a tak som uplynulú noc padala dolu nosom a ešte riešila uplakaného potomka každú chvíľu 🙄
jo a skoro som zabudla, sa chcem pochváliť 😝 , mám nové nové logo či podpis, či ako to nazvať, naša šikovnáá @sasettka mi urobila 😵
no a mám s tortami pokoj na dlhšie obdobie a pojdem vás postupe pokukať a dočítať 🙂

evicaka
19. sep 2015

@grasie no nemám slov.... úúúžas, už dlho som takto nečumela na torty s otvorenou pusou 😨 . Vždy obdivujem krásne tortičky a rozmýšľam či by som takú "dala" ale toto čo predvádzaš ty.... to "nedám" nikdy 🙂 🙂

adka092
19. sep 2015

@grasie vsetky ze wau len cumim a cumi a inak konecne nejaka prijemna zmena 🙂

jakelina
19. sep 2015

@grasie kouzelné dorty a ten styl se mi moc líbí 😉

evasil
19. sep 2015

@grasie naaaadherna praca s uzasom pozeram: klobuk dole, palec hore

antenka1
19. sep 2015

@grasie helouu tortozena. padla som na hubu a ostanem tak asi do pondelka 😀 . velka parada. tvoje torty by som uz spoznala aj so zavretymi ocami 😉