Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. jún 2012

no, aspon jedna pozitivna sprava dnes, prave som stihla otocit s malym zubara, tak secko v poraaaaaadecku🙂

mizulienka
14. jún 2012

@mailli perfektna torta a ten odhryznuty bok je super napad 😉

mizulienka
14. jún 2012

baby tento tyzden aka pohodicka 😉 nemam ziadnu tortu, navarene mam na 2 dni dopredu, torta od nedele este v chladnicke, deti spia, kava uvarena a super knizka rozcitana, joooj tak tomu hovorim materska DOVOLENKA 😉

@vlada111 Vladi a citis sa ok, ziadne nevolnosti? aby sme nevypadli od temy, ziadne nevolnosti pri robeni torty??? 😉

eliska22
14. jún 2012

@dadka212 a kde si kúpila tie vykrajovačky? ja idem robiť 3 minnie 😝

eliska22
14. jún 2012

@vlada111 aj ja sa pripájam a gratulujem 😵

jakelina
14. jún 2012

@eliska22 tady jsem je viděla, ale to ti nepomůže. Jinak bych ti koupila a poslala.

eliska22
14. jún 2012

@jakelina tak as budem trápiť....ja som inak taká ťava, som si toho veľa nabrala, neviem povedať nie 😝 😠
teraz robím 3 torty, na pondelok ďalšiu, na stredu opäť a na sobotu 3 😝 😝 😝 keď toto zvládnem tak sa ožeriem 😀 a tam mám aj modelovačky, možno pre niekoho smiešne, ale spidermana, 3 miniie batolatá, toho sa bojím najviac, potom detské ihrisko, požiarne auto .....ach jaj

artepf
14. jún 2012

@lamps prosím tě, jak vyrábíš ty krásné kopretiny, teda u vás se říká margarétky myslím 🙂 , s jakou vykrajovačkou a ten prostředek děláš jak 😕 ? Jsou fakt moc krásné, líbí se mi snad víc než třeba růže 😵 , takové jemné. Já tento víkend dělám dort pro slečnu k promoci, myslíš, že by se tam vedle toho absolventského baretu a diplomu hodily i ty kopretinky? Asi spíš né, co, budu tam muset dát spíš ty růže 😒 , ale strašně bych ty kopretiny chtěla vyzkoušet 🙂 .Jinak předem díky 🙂

eliska22
14. jún 2012

@dadka212 a aké sú veľké tie vykrajovačky? keď musím urobiť tie batoľatá akože 😖 a ako to potom tvaruješ ten ksicht? vykrojíš a potom čo?

dadka212
14. jún 2012

@eliska22 ja to robím tak že si vyvalkám hmotu, na jednom konci tenšia na druhom hrubšia(budem tvarovať nos) potom tie okraje otlačím a vyrežem nožom dotvarujem nos a je to....napríklad túto som tak robila https://www.facebook.com/media/set/?set=a.11109...

luciahromadkova
14. jún 2012

@monikad1 dakujem.

lamps
14. jún 2012

@artepf 😅 ďakujem za pochvalu, robím ich vykrajovačkou na gerbery: http://www.peciem.sk/peciem/eshop/7-1-Vykrajova..., po vykrojení ich dotvarujem v mojom prípade paličkou od nanuku 😀 takto:

https://www.youtube.com/watch?v=ySaj24CsHKA

Potom domaľujem práškovou farbou a urobím žltý stred. Myslím, že ich môžeš kľudne dať aj na takúto tortu, dokonca som niekde videla margatétky v kombinácii s ružovými ružami a bolo to veľmi pekné

aduskatt
14. jún 2012

@dadka212 celkom ma ten postup zaujal, ale nepochopila som celkom☹

michaelka5
14. jún 2012

zenusky pomoooc...modelujem z kupenej hotovej hmoty(nejaka cukrova zmes z talianska, kupene priamo v speci predajni)...a ono sa to aj tak rozteka...preco ? mam tam nieco pridat?

aduskatt
14. jún 2012

@michaelka5 tazko radit, ked nevieme, co si kupila☹.....mozno skusit pridat cukor, ale aby sa ti to potom zasa nedrobilo🙂

michaelka5
14. jún 2012

@dadka212 prosim ta z coho tvarujes tie postavicky zvieratka...na FB mas krasne fotky🙂 mne moj panacik pada a z cerveneho traktora sa pomaly stava cervene ferrari☹ aj v chladnicke to moc nedrzi, a nevravim uz ze schne do tuha, to uz vobec.

michaelka5
14. jún 2012

@aduskatt vola sa to Dama top - modelovacia hmota
obsahuje: cukor,glukozovy sirup,stuzeny pokrmovy tuk,rastlinny olej,kyselina citr.,aroma...

lamps
14. jún 2012

@michaelka5 a ako sa tá hmota, z ktorej modeluješ volá? Keď robíš panáčika, treba ho "vystužiť" špáratkom - to mu zapichni do telíčka, tak, aby kúsok špáratka vytŕčal a potom nasaď na telo hlavičku, ak ti to veľmi sadá, musíš chvíľu počkať a robiť ho na etapy - urobíš telíčko, necháš ho chvíľu vytvrdnúť a až potom mu prirobíš hlávku

aduskatt
14. jún 2012

@michaelka5 ta je vraj makka..ja mam dama Top special a v pohode...ale s touto klasickou ti asi poradia babenky, ktore ju pouzvaju, pripadne zbehni este na stranku tortyodmamy a tam je diskusia aj o potahovkach a najdes tam PDT

michaelka5
14. jún 2012

@aduskatt
@lamps dakujem. kuknem a sparatko vyskusam 🙂

lamps
14. jún 2012

@artepf ten stred robím v rukách - z obyčajnej guličky, uťapkám to tak, aby to vyzeralo ako stred margarétky a potom otlačim o sitko 😀

artepf
14. jún 2012

@lamps jé, díky moc, ty vykrajovačky na gerbery mám, ale zatím jsem je skoro nepoužila 😅 , tak už se těším, až je vyzkouším 🙂

peroli
14. jún 2012

Teď jsem byla pár dnů na dovolené jen s dětmi, svítí mi tu straaaašně moc upozornění... jestli někdo něco chtěl tak se "omluvuju" že nereaguju resp. jsem nereagovala.. 😉

meggie.sk
14. jún 2012

@mishulle No ja mám vždy nejaké po ruke, pošlem :DD

dadka212
14. jún 2012

@michaelka5 zo smartflexu velvet....niektoré tie väčšie (krtko, vláčik tomáš a pod.) sú urobené z burizonovej hmoty a potiahnuté....momentálne aj poťahujem smartflexom....predtým som používala na poťah pasta dama top alebo špeciál ale nejako sa mi s nimi teraz zle robí, hrozne sa lepia....ako v lete sa lepí aj smartflex, ale nie je to také hrozné....

dadka212
14. jún 2012

@aduskatt ja neviem vysvetlovať 😀 keď budem robiť minnie čo je už na budúci týždeň tak to nafotím 🙂 aj teraz idem fotiť stonožku 😀

aduskatt
14. jún 2012

@dadka212 to by mi dost pomohlo, dik🙂 mna to caka o tri tyzdne🙂

aduskatt
14. jún 2012

taaaaaak baby, prva poschodovka na svete