Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. júl 2012

@vecernicci já ti chci dát odkaz a nefunguje stránky Pomposo. Takové tři kolečka, jedno má jedno to vykrajovátko, druhé myslím tři a třetí pět. Najdu to někde a pošlu ti co myslím.

aduskatt
23. júl 2012

@vecernicci tie koralky sa len polozia na tortu, alebo ich aj nejak istis? TREBARS KONIEC PRILEPIS?

artepf
23. júl 2012

holky prosím vás, jaký máte nejoblíbenější recept na tmavý krém, myslím nějaký kakaový nebo čokoládový? Já ho teď potřebuju do svatebního dortu a od loňska po mně nikdo tmavý krém nechtěl, ani já sama ho nemusím, mám radši pribináčkový apod., takže si moc nevím rady 😕 Předem moc díky 🙂 .

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina joooo už vím, mrknu tam na to, zapomněla jsem 😝
@aduskatt konce zapíchnu do potahovky 😀 žádná věda 😉

aduskatt
23. júl 2012

@vecernicci diky🙂 ja len pre istotu som sa pytala, chystam sa to teraz pouzit koncom tyzdna

jakelina
23. júl 2012

@vecernicci už jsem to našla, tady to. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47994755&ta...

A mohla bych tě poprosit o tu abecedu, formičku na tu brož a vykrajovačku na tu pivoňku?? Penízky ti pošlu na účet.

sisix
23. júl 2012

@artepf ja miluju nutelovy

aduskatt
23. júl 2012

@artepf Celkom fajn cokoladovocokoladovy krem, som prave stvorila, ak niekto nema rad velmi maslove:
do pol litra mlieka rozlamat 100g 45% cokolady a prisypúat Extrapudingovy prasok Hořká čokoláda 30%. prisladit podla chuti. Uvarit puding, nechat vychladnut, primiesat cca 60 g zmaknuteho masla, 250 g plnotucneho tvarohu a cokoladovy Creme Ole

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina jasně, když to budou mít, tak to vezmu a pak se domluvíme, co dál, ju? 😉

jakelina
23. júl 2012

@vecernicci ty jsi zlatá.

lamps
23. júl 2012

@artepf ja robievam tento: 15 dkg. čokolády, 1dcl. mlieka,1 van. cukor, 3 žltka,15 dkg. kryš. cukru, - poriadne rozmiešať, uvariť krém po vychladnutí vmiešať do 25 dkg. masla 😅

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina 😀 lesknu se na dálku 😀

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina zítra ty vykrajovačky na pivoňky a formu na tu brož vyfotím a dám sem fotky 😉

dajna11
23. júl 2012

ahojete baby.......prosím vás ten krém z bielej čoko a mascarpone...može ísť aj pod poťah?

vecernicci
23. júl 2012

@dajna11 tak to bych neriskovala 😖

lamps
23. júl 2012

@dajna11 nie, to by som radšej neriskovala

dajna11
23. júl 2012

@lamps
@vecernicci díky ......

aduskatt
23. júl 2012

@dajna11 veru nie, mascarpone tam narobi sarapatu

ajka82
23. júl 2012

@dajna11 nie, roztopi...ked nie uplne tak hned na druhy den bude potahovka sice z vonka v pohode ale pri korpuse "mazlava"

a dalsi pokus, kedze bol rafaelo krem pre rodinu na kusok pod potah som ho dala... a na druhy den tiez mazlava potaovka aj ked z vonka vyzerala ok... o dva dni uz aj potah z hora bol makky... takze neskusat davat aj ked je tam maslo, je ho malo sa salko aj puding 😉

levandulka3
23. júl 2012

@aduskatt myslíš ten hore v jednote? tiež som tam nakúpila len som sa oklamala tými klieštikmi sú k ničomu sú veľmi chabé ☹ ale vykrajovačky a kostice super 🙂

levandulka3
23. júl 2012

@aduskatt stala 4 aj ja som si ju kupila mám ju na tej torte agent Perry

ajka82
23. júl 2012

@artepf oblubena manzelova coko : v 1 smotane rozpustit 70g cukru, 100g coko(ked pre deti, tak davam mliecnu, ked pre dospelych tak min.70%kakao-take dost cokokakao je to potom, ale moj je na take horkejsie cokoladove), a 2 lyzice kakaa, po roztopeni odstavit, pridat 50g masla, po vychladnuti vyslahat

aduskatt
23. júl 2012

@levandulka3 dnes ked blokovala, mi povedala, ze to budu precenovat, ze je tam zla cena.............kliestiky umele som nekupovala, uz som pocula, ze su nanic...

mariann2
23. júl 2012

@pipka mám ju už dlhšie, tä stuhu a tuším mi ju kúpila anibas v košiciach

rejoice
23. júl 2012

Ahojte, nemate nahodou recept na potravinarske lepidlo, niekde som ho videla ale zial som si ho neulozila ☹ alebo vedeli by ste mi poradit ako mam prilepit na tortu potahovanu MMF ozdoby robene z K2? Lebo ja robim vacsinou torty iba na rodinne oslavy vacsinou v chladnejsom obdoby a lepim ich troskou kremu. Teraz idem na svadbu a chcem upiect torticku ale bojim sa ze ten krem sa roztopi a ozdobky opadaju 😝 Dakujem za kazdu radu 😵 😵 😵

ajka82
23. júl 2012

@rejoice ja lepim ozdoby troskou vody... a ked by si sa nahodou bala ze nebude drzat trochu potahovej hmoty rozmiesaj vo vode na taku hustu kasicku a prilep tym ...rcp na lepidlo nemam

aduskatt
23. júl 2012

@rejoice troska vody, biely alkohol, alebo trosku potahovky rozrobit v troske vody na kasicku

muffinka8
23. júl 2012

Ahojte 🙂 už dlhšie vás čítam a obdivujem vaše výtvory 😵 no stále mám nejaké otázky tak dúfam, že mi odpoviete 😅
1. čím to je, že sú vaše torty alebo figúrky lesklé? mne sa poťah neleskne (nie, že by mi to vadilo, a používam smartflex velvet)
2. pod poťah normálne dávam krém čo je v torte (v tenkej vrstve), ale ako čítam, robím zle? prečo? a čo tam teda mám dať?
3. chcem si kúpiť "abecedu" ale mám obavu, že mi hmota ostane v tej vykrajovačke, hlavne keď sú tie písmenká tenké. aké s tým máte skúsenosti?
A tu sú moje prvé torty.

janula.h
23. júl 2012

žienky otázočka čo ste piekli gitaru aký rozmer mala? piekli ste na celý plech?

rejoice
23. júl 2012

...a este vas poprosim, niekde asi v tejto teme sa pisalo ako skaldovat tortu v chladnicke, aby sa po vybrati neorosila, hodite mi link alebo na ktorej str. to bolo? Dakujem krasne 😵 😵 😵