Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. máj 2013

@lucula73 aj ja by som poprosila recept na pagaciky, ak by nevadilo🙂

lucula73
5. máj 2013

@jakelina takto to vyzeralo,som to odfotila 😕

lucula73
5. máj 2013

kočky napíšem vám ten recept,poobede,odbieham od sporáka a malý mi tu skáče navyše 😠 🙂

aduskatt
5. máj 2013

@lucula73 kujeem🙂

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 já jsem dělala jenom tři kila, jednou jedno zvlášť a pak dvě kila najednou a bylo to jako plastelína. Nechápu, hlavní je, že se ti to podařila propracovat a zachránit. 😉

1zaza
5. máj 2013

@artepf Ďakujem 🙂, áno používam airbrush

florentina
5. máj 2013

@njonja ahoj, děkuji...určitě jsi mi pomohla. Neb teď vím, že na to jdu dobře /dělám to tak, nebo se tedy o to alespoň pokouším 😀 / a bude to tedy zřejmě tak, jak říká @jakelina ...asi to bude tou hmotou. Takže holky, dělkuji oběma za rady a já to příště zkusím ze smartflexu, snad to bude lepší...

nanima
5. máj 2013

moja vcerajsia. 😀 😀

maya30
5. máj 2013

@lamps vdaka, je to len pre 1 triedu, oni im asi aj tak daju len take male kusky

katie555
5. máj 2013

Ahojte, stale vas tu citam, vzdy sa tesim na vikend, ked kazda popridavate nove vytvory...ste uplne uzasne ..
ja uz tak 2 roky pekavam cupcakes, teraz v poslednej dobe som sa trosku osmelila na torty. .Vzdy privitam hociaku prilezitost niekomu upiect aby som sa mohla ucit. Vcera som robila pre kamosku ktora bola povysena v praci..
tu je foto ale s vasimi sa to neda ani porovnavat

jenie123
5. máj 2013

Ahojte kocky.. krasne torty ste opat vykuzlili.. sama nadhera.. 🙂)))
Ja som mala tento tyzden pokojnejsi a tu su moje dve.. a dakujem moc moc pristelke za inspiraciu na mata a pata.. dakujeeem.. mala velky uspech..

mamina1978
5. máj 2013

@jakelina Dakujem Majka 😉

pristela
5. máj 2013

Holky pridávam ete jednu dnesnu poslednu , malinka chcela tortu len s dúhou 😀

mrka2
5. máj 2013

caute baby, tak moja necakana vcerajsia,tesila som sa,ze len jednu som mala,ale bola som s detmi na nakup,tak ma jedna odchytila,ci jej urobim zo dna na den.. ani nakupit nemozem v klude 😝 😀 ze to je pre synceka,co ma rad margaretky 🙂

viera6
5. máj 2013

@jakelina
@aduskatt ...toto je asi taky recept ako robila
@lucula73 ..ja som ich už tiež robila a su super...http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=53533

1zaza
5. máj 2013

Pridávam ďalšie tortičky a čaká ma ešte poshodová, Okrúhle, každá po 5 kg, obdlžnik 7 kg.

viera6
5. máj 2013

baby prosím vas nemáte nejaké inšpirácie na tortičku červena čiapočka 😕 dakujem

marianabila
5. máj 2013

@luciahromadkova jooooj dakujeeeem :* to je supeer,pomohlo 😀

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
5. máj 2013

@viera6
@jakelina
@aduskatt nie,ja nemám recept z mimibazáru,ale ešte od mojej babky,ktorá ich robievala 🙂 .Tu je:
600gr. hladkej múky,300gr.uvarených a ošúpaných zemiakov,2 celé vajíčka,2dcl oleja,2 čl soli,kvasnice alebo kľudne aj sušené kvasnice,mlieko podľa potreby,1 Cera /alebo Omega/,sezam,rasca na posypanie.
Múku, zarobený kvások /v mlieku s troškou cukru/,olej,vajíčka a soľ vymiešame na hustejšie cesto,necháme vykysnúť.Potom vyvaľkáme,postruhame 1/3 cery,1,3 zemiakov a poprekladáme,necháme 10-15 minut a potom postup ešte dva krát zopakujeme.....Nakoniec vyvaľkáme a vykrajujeme pagáčiky,potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme.......
Tieto pagáčiky sú ešte na tretí deň úplne makkučké,ale málokedy tak dlho ostanú 😀

@jakelina Majka,akurát som dorobila tvoju roládku,bo mi ostalo kopec krému,už sa chladí,budeme mať ku kávičke,vobec mi nepraskla a je fajná,mäkkučká......... 🙂 🙂

dada2007
5. máj 2013

.....ako to je? obuvníkove deti chodia bosé? či? 😅 😅 😅 😅 😅 😝 manžel má dnes narodky a plus máme výročie sobáša......jasné, že tortuchu som nestíhala(ale priznám sa-ani mi nechutí) a tak som narýchlo spravila roládu, naplnená pribináčikom a jahôdkami.....

dada2007
5. máj 2013

@lucula73 ja som síce nestihla vypýtať, ale chcela som 😀 isto vyskúšam-dakujééééééém

artepf
5. máj 2013

@lucula73 krááásné dorty, všechny, ale hlavně na ten čokodort se mi sbíhají sliny, to máš prosím tě jak dělané, čokohmotou nebo čoko polévanou na pečící papír a šoupnutou na dortu 😵 ?
A jinak k té montaně - dělala jsi jí přesně podle návodu? Tj. na 1 kg prášku 50 g Cery nebo Omegy a 150 g vody - dávám co nejteplejší? Mně po tomhle spojení přijde vždycky ještě hodně lepivá a už se mi jednou stalo, že jsem ji v tomhle poměru nechala ztuhnout, potom rozpracovala a při potahování se mi začala hrozně natahovat a úplně protrhávat. Tak vždycky k tomuto množství přidám zrovna ještě asi 10 - 20 dkg cukru, pořádně propracuju a nechám nejlíp do druhého dne. Potom si ji nahřeju v mikrovlnce - ale tak po 15 sekundách a postupně kontroluju a otáčím. Nekdy se mi taky trošku rozdrobí, ale když ji pěkně nahřeju, tak ji mám za pár sekund nádherně tvárnou. Já už bych ji nevyměnila za jinou hmotu, chutná nám nejvíc a už jsem si na ni i zvykla 🙂 .

mimcak
5. máj 2013

Tak konečne trošku volna hodím sem tortičky a večer si Vás kludne ešte prečítam.Všetky su inak pribináčik jahody,maliny.No čo už žijem v pribinačkovom kraji 😀

dada2007
5. máj 2013

@marecek4 ahojda......neviem či ti už niekto odpovedal-ohladom vykrajovačky.....je super, ja ju mám.....vyvalkám na tenko hmotu, vykrojím a dám si vyschnúť-ale teda do alobalu alebo misky....aby chytila tvar......tu pridávam inšpiráciu z netu 😉 aby si mala predstavu 😉

dada2007
5. máj 2013

@marecek4 a tieto sú moje....

maya30
5. máj 2013

@katarina51 dakujem, tentokrat to nie je jedla krizovka, ako som pisala v prispevku, nedorucili mi nacas zasielku s obrazkami, tak som musela pouzit normalnu krizovku obalenu v celofane...az mi srdce trhalo ked som to tam davala, ale nebola ina moznost 🙄

cwilinge77
5. máj 2013

@dada2007 krásne

aduskatt
5. máj 2013

@lucula73 dakujeeeem🙂

aduskatt
5. máj 2013

@pipi909 trochu mimo temy, nie?🙂