Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
5. okt 2013

@alenkam. Teda fiiiiha 🙂 ja neverim ze to je tretia tortaaaa 😝 na tretiu tortu je uplne uzasna, ja by som tu formulu tak nedala nikdy. Krasna detailna praca, si velka sikula 🙂

mysiatkoo
5. okt 2013

mimoni ... su sice mimo moj vkus a nevedela som co s tym, ale ta reakcia holky pri prevzati ma dostala - kazdej z vas to prajem, lebo toto je presne to, co je na celom peceni najkrajsie

artepf
5. okt 2013

ahoj holky, vždycky se těším, jaké krásné dorty tady v pátek a v sobotu přibydou, tak jsem se zase krásně inspirovala a přidávám svoje dva 🙂

njonja
5. okt 2013

@mysiatkoo Skvela!

Pridavam moju tohotyzdnovu malickost - geocaching pre 11 rocneho chlapca, ktory uz odo mna dostal tu grafitiy tortu...

njonja
5. okt 2013

@artepf uzasne su!

mysiatkoo
5. okt 2013

@njonja to ta tvoja je skvela! 😵 ale to uz je pri tvojix vytvorox axioma 😀

pipka
5. okt 2013

@njonja bohovskaaaa 😎 mne keby dali taketo zadanie, tak ja som uuuplne mimo 😅 ja sa na tieto veci absolutne nechytam 😝 😀

jakelina
5. okt 2013

@mysiatkoo
@njonja
@artepf jste se domluvily, samé krásy na této straně. Jedna hezčí než druhá 😉

evicaka
5. okt 2013

Dievčatá, prosím Vás, keď chcem robiť čokoládové boky na tortu, môžem použiť aj formu na krajku ???? Ak áno, tak ako postupovať ? Poraďte prosíííím ☹

simasa
5. okt 2013

Teda baby konštatujem, že tento víkend sa prekonávate, také nádherné torty 😵 😵 😵
a @maya30 žena, Ty aj spávaš, alebo Vám z kohútika tečie red bull? 😲 😀

pristela
5. okt 2013

holky pridavam este dve a večer k vam sadnem , bo ted nestiham tak opááčitkujem a pomrkam 😵

ollako
5. okt 2013

@pristela krasne, cistucke , uhladne , rovnucke nadhera ach kedy sa mne take podaria ☹ 😅

dm1
5. okt 2013

@evicaka na krajku nalejes coko zriedenu s cerou nechas riadne zatuhnut a zlupnes orezes ako potrebujes a das na bok - to je varianta na stvorcovu tortu. ak kruh tak nechas iba trosku zatuhnut aby sa neliala a omotas okolo torty. ked riadne zatuhne zlupnees dle

simonceli
5. okt 2013

Ahoj, můžu se prosím zeptat, jestli nemáte některá návod jak vyrobit šmoulu? Našla jsem něco na youtube, ale zdá se mi to dosti složité. Moc nepeču, jen jednou za rok, když má dcerka narozeniny. Díky.

lucula73
5. okt 2013

@pristela ďakujem,aj všetkým za laiky k tomu kapríku 🙂

ajka82
5. okt 2013

@simonceli podla tohto by si mala zvladnut http://www.akosatorobi.sk/video/2792/smolkovia-... tam to byva pekne jednoducho natocene vacsinou ;)

pristela
5. okt 2013

@ollako podaria neboj , coby dup, ani nebudes vediet , netreba sa ich báť, tortusky niesu zo skla ,nerozbiju sa 🙂 ked je kriva , pred obmaslovanim treba zrezat do roviny , to co zrezes šupnes do masla co davas do obmazavania a nemas ziaden odpad , vsetko co sa upieklo na torticke zostane aj ked zrezes 😉

ollako
5. okt 2013

@pristela vsak sa snazim, aj orezat , ja neviem, akoze nie su uplne, ze krive, ale sem tam hrbol, ktoryy ani za svet vyzehlit...ale ked vidim ine foto, sa mi zdaju ako podla pravitka, mne to robi problem hlavne tak kde je plnka, neviem ci davam hrubu vrstvu, ale ked my radi ovocia vela,tak mi to dost nadvihnee a kraje sa daju nizsie a tak no musim este vychytat nejake musky 😉

simonceli
5. okt 2013

@ajka82 děkuji

pristela
5. okt 2013

@ollako joo, plnky mozes dat kolko chces , ja naplnim dam do chladnicky , pak vytiahnem a malou lyzickou kol dokola z krajov odoberiem plnku , tam sa pak "natlačí" maslova hmota ked obmazavam tortu, cize sa nic nevytlaca, nerobí bubliny atd 😵 da sa to aj robit tak ze najskor zacnes plnenie urobenim si mantinelu z maslovej plnky cez sáčik na kraji korpusu a az pak davas dnu plnku , ale na to som leniva a nieje cas /americania plnia tak/

vladiella
5. okt 2013

@benjik treba vyskusat. Ja som na tento prdopec presla kvoli tehotenstvu na radu znamej. Dala mi recept na coko susienky zo spaldovej muky a super. Ziadna pachut. Nie je to nic drahe co by bolo nejakym rizikom vyskusat.

ollako
5. okt 2013

no ved vcera v noci ked som robila tu svadobnu, presne sa mi plnka vytlacala, a potom som ju davala prec, a pri maslovani zarovnala maslo sa tam natlacilo, ale to mi kazdy ofrfle, ze fuj to maslo tam, ved davam odrezky aj cukor, krasne do peny vyslaham, ale kto nema rad maslove plnky, tak mi to vsetko aj s potahom necha na tanieri, ale ved aj ja 😝 😀 ja robim vacsinou pribinaka, to mi vsetci doslova zozeru
@pristela

adusik0501
5. okt 2013

Ahojte milé pekárky, cukrárky, volám sa Andrea a mám 18 rokov. Po 3 mesiacoch čítania si vašich príspevkov a to ich bolo teda dosť, som sa odhodlala podeliť sa s vami o moje proti vám malé dielka, budem rada za všetku kritiku, chcem vedieť čo je dobré a čo treba zlepšiť. Pečenie mám veľmi rada, začala som úplnou náhodou pri výbere darčeka pre priatelovu maminu na 50tku pred vyše rokom, najprv som upiekla pár tortičiek pre rodinu a potom pár aj na objednávku, ale väčšinou pre kamošky. Nie je toho veľa tak vám to tu trochu potapetujem, snáď sa nenahneváte 🙂 Skúsim ich pridať chronologicky od prvej po poslednú. Mimochodom veľmi pekne vám ďakujem za inšpirácie 😉 posledná foto je medovníkový domček ktorý sa u nás robí každé Vianoce už asi 10 rokov 🙂

jakelina
5. okt 2013

@adusik0501 je vidět jak se zlepšuješ a na 18 letou kočku úplně super. 😉

jakelina
5. okt 2013

Já jsem měla tento týden odpočinkový, všechno jsem odmítala a musela jsem dělat pořádek na zahradě. Ráno už mrazy a my ještě venku trampolínu, nezazimovaný bazén a nábytek na terase. Tak jsem makala zase jinak než na dortech.
Jeden jsem dělala jenom pro kamarádku od nás, takový úplně nezajímavý, ale chtěl ho ten její malý syn.

njonja
5. okt 2013

@mysiatkoo , @pipka, @jakelina dakujem, dievcence🙂 a vsetkym za like!!

mrka2
5. okt 2013

ahojte,pridam aj ja svoje 🙂 este ze take lahsie,lebo som zacala vecer o osmej! samozrejme,ze maly mi nechcel zaspat. ako na truc 🙄

lusil2005
5. okt 2013

PREBOHA ZENY!!!! 5627 stran????????? 😲 to nedam ani keby som prestala piect spat a jest 😀 Kazdopadne - ahojte! 😝 Isla som sa nieco opytat, ale uz mi jedna zlata osobka poradila v diskusii na FB, tak reku ze sa aspon opytam ako vam to tu pecie... 😵

mrka2
5. okt 2013

@adusik0501 fiiiha,to muzske telo...noooo... 😀 pekneee 😀 inak vidno,ako si sa postupne zelpsovala! sikovnica si 🙂
@lusil2005 dlho si tu nebola,co? 😀 ukecane zienky tu su.. 🙂 ja tiez nestiham vsetko citat a to som tu urcite castejsie,ako ty 🙂

jakelina
5. okt 2013

@lusil2005 když teď začneš, do rána máš přečteno 😀 😀