Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinamk
12. okt 2013

@jakelina prekraaasna kyticka🙂)) ako ziva...

lydka01
12. okt 2013

prosim vas,poradte,robila som prvu marcipanovu tortu a dost sa mi trhal marcipan,neviem kde som spravila chybu

aduskatt
12. okt 2013

@lydka01 bud si vyvalkala prilis na tenko, alebo prilis nahrubo a trhal sa svojou vahou.......pripadne si nemala vhodny material( napr Dr Oetk)

aduskatt
12. okt 2013

Ozaj, baby, vcera som bola v KAufe a skoro som spadla z noh, Dr,Oetk uz ma aj balenu potahovku bielu, po 200 g, cena za kilo 12 EUR a na obale napisane, ze pohodlne vystaci na potiahnutie celej torty s priemerom 26 cm......oni tam asi fetuju

tinamk
12. okt 2013

ahojte zienky pridavam tak poskromnučko moju vikendovku pre volejbalistu, chceli tam loptu a dres ..

vlada111
12. okt 2013

@artepf všetky úžasné

vlada111
12. okt 2013

@maya30 krásna všetky

vlada111
12. okt 2013

@halienka zvládla si to super, aj ostatné

gumidekmomo
12. okt 2013

@jakelina Dakujem inak tvoje torticky Su fakt krásné si šikulka este sa mam co učit ;)

eliska22
12. okt 2013

Ďakujem kočky za podporu, ja si z toho ako moc nerobím, pani nepoznám, je od nás z dediny, ale taká pre mňa ako cudzia, dnes som ju videla prvý krát a nabudúce jej už neupečiem keby chcela 😉 ja osobne si tiež myslím, nebudem teraz skromná, že tá torta je pekná a podľa mňa jej nič nechýba 🙂

hankyt
12. okt 2013
eliska22
12. okt 2013

@halienka prekrásne torty 🙂

eliska22
12. okt 2013

@maya30 fantastické torty 😉

julinkaz
12. okt 2013

Ahojte vsetky sikovne maminy. Chcem upiect pre svojho krasneho synceka tortu k jeho 3. Narodeninam. Velmi sa mu pacia cars, mcqueen alebo burak🙂-) bude to moja prva torticka tak by som vas chcela poprosit o tip teda postup ak ste ju niektora robila a zoznam vsetkych veci okolo toho🙂 velmi velmi pekne dakujem🙂

eliska22
12. okt 2013

@njonja že onemela som z tvojej torty 😵

zsuzsu
12. okt 2013

Ahoj. Nadherne torty ako vzdy 😵 Baby ja som taka unavena uz nikdy nezoberiem tolko tort na jeden den. Nastastie som dostala aj dovolenku v praci, ale aj tak som dva noci zasa nespala 😝 😀 A konecne sa mi podarilo lupienky pripevnit na drotik 🙂 taka som bola stastna a je to moja prva taka kvetinka a dufam ze u budem robit len krajsie a krajsie. A konecne som mala krtka aj ja sice od @jakelina mam daleko ale lubilo sa im. Aj ked podla mna bol niaky svalovec 😀 😀 😀 tak tu su fotky a idem uz asi spat. rano do prace.

anibas
12. okt 2013

@zsuzsu No to si iná superžena !!! Popri práci 6 torty 😨 😨 😨 🙂 🙂 🙂

anibas
12. okt 2013

Pekný večer dievčatá - pridám jednu krstinovú. Mamička je moja rodina, otecko je kolega mm, krstní rodičia sú kamaráti. A ešte ich príbeh : dieťatko je ich piate, už po termíne ju stále z pôrodnice posielali domov, že ešte nie je pripravená. A tak jedno ráno, keď ostatné deti vypravili do škôl, to na ňu prišlo, ale tak rýchlo, že ani sanitka nestíhala, a otec sa poriadne zapotil pri pôrode v obývačke. Len ho 112 po telefone usmerňovala 😀 😀

zsuzsu
12. okt 2013

@anibas bodaj by som bola super zena, ved uz pada na hubu 😀 😀 😀 ale co mam robit ked ma to bavi zatial a ja neviem povedat nie. 😖 a potom len muza pocuvam ako nadava 😀 😀

zsuzsu
12. okt 2013

@anibas vidis to je super zena. ja by som umrela od strachu 😀 Inak torta prekrasna 😵

anibas
12. okt 2013

@zsuzsu ďakujem - mužovi musím nejaké % zo zisku sľúbiť 😀 😀 😀

meo
12. okt 2013

@jakelina tak něco takového je u nás taky, ale v malém. Ale modré nebo průhledné ani ťuk. Nakonec večer manža sehnal v Intersparu gumové šmouly, tak tam je většina modré 😀

woman04
12. okt 2013

@halienka náááádherné..verím,že sa páčili...že tri dni..to ja by som tak jednu stihla..možno 😀

rapunzel1
12. okt 2013

babule, nejak nestíham vás celé dočítavať, tak pridávam svoje tortuše za 2 týždne a niečo popozerám a podočitujem :D

artepf
13. okt 2013

holky, moc všem děkuju za pochvalu a já zase nechápu z těch vašich nádherných kousků 😵
@jakelina skvělé dortíky, ale teda ta farma je fakt vymakaná, ty housátka jak jdou na můstek 😵 , no musela to být pořádná piplačka, to si umím představit, ale když ty detaily jsou na dortu fakt nejlepší 😵 😵

artepf
13. okt 2013

@eliska22 teda taky nechápu, o co té paní šlo, přitom vím, co to dá práce, tolik kytiček na dortu, jsou krásné 😵

artepf
13. okt 2013

@maya30 nádhera jako vždy, ty máš ty dorty vždycky úplně dokonalé a skoro vždycky si je ukládám 😀

artepf
13. okt 2013

@halienka teda to je luxus, hlavně ten hlavní svatební, chtěla bych se znovu vdávat kvůli takovému dortu a k tomu ty dva další, sliny mi tečou 😝 😀

artepf
13. okt 2013

@jakelina krásné kytičky jako živé, teda já bych taky tak ráda na nějaký aspoň minisrazík, ale tady v okolí žádné holky neznám, co pečou dorty na takové úrovni, jako taky na koníkovi, tady jsou podle mého názoru totiž ty nejlepší "dortařky" 😵

artepf
13. okt 2013

@ajka82 super křivý dort, moc krásný 🙂