Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
1. jún 2013

@cwilinge77 dakujem

lokalistin
1. jún 2013

@lucka_o wau 4kg len gulky

1katuska73
1. jún 2013
anibas
1. jún 2013

@mia1111 vlastná výroba - chceli korálky aj drotiky a u nás v PO o ničom cukr. obchody, tak som musela niečo narýchlo zbúchať a lepšie foto nemám 😀 😀

asianflower
1. jún 2013

Ahojte. Zase raz musim pochvalit nadherne torticky tu vystrajate holky🙂 Ja pridavam moju najnovsiu- hribikovu s tvarohovou plnkou..a uz mi aj dosla foto od oslavenca ze chutila tak prilepim aj tuu🙂

79zuzana
1. jún 2013

@asianflower krasnucka je 🙂

asianflower
1. jún 2013

@79zuzana Dakujem🙂

chavierka
1. jún 2013

je tu ešte nejaká cukrárka?, potrebujem súrne radu

pralinka25
1. jún 2013

@chavierka ja som sice tu ale neviem ci budem vediet poradit 😕

dm1
1. jún 2013

@chavierka co potrebujeso

chavierka
1. jún 2013

@pralinka25 dakujem, možno určite mi poradíš, pretože ja som len začiatočníčka a práve som dorobila roztrapkanú tortu a do stredu som chcela dať striptérku, kt. je na jednej špajdli, ale ona mi tam nechce držať, padá dozadu, a teraz neviem, čo s ňou spraviť, aby tam držala a stála pekne rovno ako svieca.
Robím takéto niečo:

chavierka
1. jún 2013

@dm1 nižšie píšem, čo súrne potrebujem poradiť, vďaka za každú radu

pralinka25
1. jún 2013

@chavierka tak si rozrob trosku hmoty s vodou a prilep ju k tej torte spajdlu v nej nechaj chvilku podrz ona sa ti tam prilepi

chavierka
1. jún 2013

@pralinka25 a nechám tortu radšej ešte poriadne stuhnúť do rána?, pretože som ju asi pred hodinkou ešte len potiahla hmotou. Aby to radšej bolo riadne stuhnuté?

pralinka25
1. jún 2013

mozes skusit. podla toho ako velmi ti to ponahla ale prilepenim nic nepokazisja take vyssie postavicky istim sparatkom ale aj lepim bud vodou alebo ako pisem tou hmotou. ale mozno fakt treba nechat stuhnut aj to vnutro potom tam asi bude lepsie drzat spajdla

sarah00
1. jún 2013

@dm1 nádherné torty 🙂

chavierka
1. jún 2013

@pralinka25 ja som to aj chcela prilepiť, len som sa bála, aby mi tá postavička nepadla a náhodou so sebou nestrhla aj hmotu pod ňou a okolo nej....

pralinka25
1. jún 2013

@chavierka a ako je vysoka? neviem no este mi zatial nepadla zadna veru ani pomerne vysoka

sarah00
1. jún 2013

@1zaza nádherné, čistá práca, fakt krásne torty 🙂

mia1111
2. jún 2013

babulky, toto bude asi moja posledná torta do pôrodu... včera mi prišlo tak strašne zle, že som nevedela z gauča vstať, zaspala som o deviatej a dnes som od štvrtej už hore, čo nemôžem spať ☹ . Je mi o niečo lepšie, ale fakt len o niečo, bolí ma žalúdok a veru neviem, ako idem stíhať v takomto stave, no hádam tortu úspešne dokončím...teda, ešte som ani nezačala, mám polovicu ovce, to je všetko a nachystané suroviny na korpus.... tie na pribináčkový krém sú ešte v Lidli 😅 , ale krém by som aj tak robila až dnes, tak to ma netrápi 😉

chavierka
2. jún 2013

@pralinka25 vysoka asi tak 12 cm.drz mi palce,pojdem ju prilepit

denisak77
2. jún 2013

@lussy23 všetky ,okrem prvého srdiečka,to je jasné,mala som cirkevný týždeň

denisak77
2. jún 2013

@maya30 to je patchwork a sú tam 2 vzory,2 lišty

macamac
2. jún 2013

@asianflower prenádhernééééé 😵
fakt, niečo milé 🙂
a tie sovičky so slimákom sú také chutné, veselé...fakt si šikulka 😵 😉 🙂

vecernicci
2. jún 2013

@florentina u nás to mají i u Hrušky ve vesnici 😉 mají i kulaté, tak mrkni, mají je i ve sparu 🙂

lussy23
2. jún 2013

@abriela krásna
@dejna194 krásne tortičky @anibas krásne tortičky
@timonko krásna
@teodorie krásnučké tortičky @janula.h prečo ten smutný smajlík? nádherné tortičky
@viera6 krásne
@ollako prekrásna
@miciatko krásna @lucka_o krásne tortičky
@dm1 nefunguje mi to.

lussy23
2. jún 2013

@asianflower krásna tortička
@1katuska73 krásna

lussy23
2. jún 2013

@1zaza nádherné tortičky @luciahromadkova nádherná

baby toto je torta pre kamarátku. Ten Žalm a ruže boli podmienka. prosím povedzte mi, čo mám ešte zlepšiť? a pridávam aj postavičky.prosím čo môžm ešte zlepšiť, aby sa vám páčili?

elamaslakova
2. jún 2013

@1zaza Nádherné tortičky , kvietky nemajú chybu

chavierka
2. jún 2013

@pralinka25 ...tak a za pomoci manzelovych ruk je na svete...nie je to sice take pekne dielo ako sem davate vy skusene zienky, je to tretia torta 🙂