Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
24. sep 2013

@katkak23 no nie moc hrube resp. ako sa podari :D. Tuto som robila v lete tak to radsej kusok hrubsie nech sa nezlomi v tych horucavach. neviem popisat ale kuk tuto na foto mozno to vidiet

ajka82
24. sep 2013

@dm1 juuuj, dani akurat som myslela, na tuto tvoju torticku, lebo jedna pani si prosi 2 torty a oni neradi marcipan ani potahovky, ze jedna bude s transferom a druhu by som jej takto urobila ak sa nenahnevas 😅 😉 tu ruzu si robila z cokohmoty?

katkak23
24. sep 2013

@dm1 jeeeeejo a dani to mas silikonku na cipku ano? a tie okraje si az po zatuhnuti orezala nejakym nahriatym nozikom? joooj dakujem ti krasne za rady...prepac ze ta tak spovedam ale na torticku budem mat len velmi rychly jeden pokus 😀 tak to nesmiem zbabrat dakujem moc moc moc 😉

dm1
24. sep 2013

@katkak23 jj je to silikonova forma na sugarveil a odrezane je no nahriatym nozom ale ani netreba nejako moc nahrievat ide to super

@ajka82 jasne ze sa nenahnevam ;) a ano je z cokohmoty

katkak23
24. sep 2013

@dm1 dani kde si ju prosim ta kupovala...pride mi super na coko hlavne kvoli okraju lebo ja mam len take tie kvietky co sme si objednavali a to tak pekne asni nepojde...ja som ju kukala cez nej ale nasla som ju na strankych len mimo sr tak len ak nahodou. dakujeeem ti velmi pekne za vsetko este raz 🙂

katkak23
24. sep 2013

@dm1 ozaj a na boju to drzi o krem ano? a treba to aj nejako viac pritlacit aby sa to v aute napr naodpadlo pri prevoze? sa budem bat jak fraz ze sa to ulomi ked to bude na tu tortusu davat hihi

twininky
24. sep 2013

@tinamk tak ten je nádherný 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
24. sep 2013

@katkak23 ja ju mam uz velmi davno tu formu je z tych drahsich a brala som polku s jednou babou ja som platila cez 30e 😝. Neodpadne ti to lebo prave ta coko ked nalejes hore a rozlejes az k tym bokom ti to krasne zafixuje a drzi ti to spolu. ja som sa poucila kedys isom robila najskor vrch a potom boky a tie mozu odpadnut ked povolia takto nie. A nezabudni ked to budes davat na tortu tie boky nechytat prstami ked tak rukavice alebo ja davam medzi papier na pecenie maly kusok ohnem si ho dam do ruky a medzi to tu bocnicu lebo inak mozu zostat na coko flaky po teplych prstoch 😝

katkak23
24. sep 2013

@dm1 no musim nieco poriesit lebo ine krajky su nizke teda chcu pribinaka s ovocim tak to bude vysoka torticka...no mam co robit ale dakujem

zuzka7512
24. sep 2013

@sticker ďakujem...veď aj ja pečiem sem-tam... 😉

halienka
24. sep 2013

@jakelina Ďakujem moc pekne 🙂

asianflower
24. sep 2013

AHoj babule..pridavam svoju poslednu Madagascar torticku. Hroch Gloria je trosku na diete ale neva 😀 pekny den.

broucek2
24. sep 2013

@martuska75 je to forma, do které se používá speciální hmota. Není to nic složitého, jen jsem musela třeba za 2h ještě doplnit, aby byla po vrch plná. http://dortisimo.cz/eshop/krajky/5394-martellat...

katkak23
24. sep 2013

@dm1 nasla som ju teraz uz len najst niekoho kto to da so mnou napoly 😉

katkak23
24. sep 2013

dievcata ktora by ste chceli tuto krajku so mnou napol teda 1 plat 😀 😀 😀 http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/sugarvie...

tertery
24. sep 2013

Ahoj holky, posílám foto svého včerejšího pokusu 😉

laumi
24. sep 2013

@mimcak ďakujem 🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietocek7
24. sep 2013

@katrin21 dakujem, pokukam a najblizsie pouzijem 🙂 🙂

dadulka271
24. sep 2013

@katkak23 ja by som si kupila polku 🙂

katkak23
24. sep 2013

@dadulka271 jejjo super akurat som odoslala objednavku 😀 😀 😀

katkak23
24. sep 2013

@dadulka271 posli mi prosim do spravy adresu a ked pride poslem 😉

dajna11
24. sep 2013

ahojte kočky,po dlhej dobe idem k vám po radu,mala by som robiť tortu takú že v strede piškoty je jedne plát penový,nikdy som nerobila penovu tortu,nemám ju rada tak som sa a ni nesnažila o to ale teraz neviem ako na to a aký krém k tomu a ako sa to robí...poradte plís 😀 😀

sisix
24. sep 2013

@jakelina Tak to mi hlava nebere. A my že sme drahé??? A kde 😨 😨 Já teda nevím ale většina z vás děla hezčí než tato paní. Fííí ha to sou šoky ..........................

anibas
24. sep 2013
anibas
24. sep 2013
lokalistin
24. sep 2013

@njonja dakujem ti, ja som nasla nieco s mascarpone, tak skusim to. a potahujem pravym marcipanom, no nemali biely tak mam natur a trubka hlupa som si to neuvedomila a naplanovala som bielo ciernu s cyklamenovou pivonou a teraz neviem co ako skombinovar farby 😝 zobrala som tri torty a nestiham ti, som truba skusim ujst skorej z roboty 😢

njonja
24. sep 2013

@lokalistin boze, moje chuda! Drzim place, aby si vsetko postihala!!

mimcak
24. sep 2013

@anibas Ďakujem,ale ja som myslela farmu ako družstvo chvajú nejaké kravy a potom nejake plemenne byky z Talianska. Takže niečo také som myslela.,ale toto si uložím 🙂