Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. mar 2013

@jakelina ja idem robit zajtra narodeninovu a vobec neviem, co s nou 😝 nemam napad, len viem, ze bude stovkova

jakelina
14. mar 2013

@aduskatt já už nemám vůbec nic. Sedím tu a ještě vyřizuju pracovní maily a představa, že mám jít do vany. Vrrrrrrrrr 😝 Utahaná jsem jak hrom

aduskatt
14. mar 2013

@jakelina ja som dnes do siedmej vecera riesila problemy s dodavatelmi a nacenovala tovar, co uz mam........ s niektorymi je fakt radost spolupracovat, polovica tovaru nie je, dalsia je nekompletna.ale som spokojna, ze aspon nieco uz mam doma🙂

pristela
14. mar 2013

Holky este raz dakujeeeeeem 😵 😵 😵 vazne keby vas nemam tak asi ani nepeciem už 😝 bo s reakciami mojich chlapov doma je to ťažkôôô 😀

@jakelina no , mne siel este len teraz maly spať 😠 😠 to ete prisiel ze umieera od hladu 😠 ale uz je ticho tak snad uz spí 😀 no a ja zas cakam pokial mi maslo zmakne bo som si vytiahla malo 🙄 pojdem za teba do tej vane 😀 😀

audiova
15. mar 2013

ahojte. chcela by som sa opýtať -asi budem robiť poťahovku s marschmelow cukríkov.kúpila som 2 balenia takých modrobielych-šmolkových,mám aj tekuté potravinárske farby,len neviem či mi tie 2 balenia budú stačiť na tortu 24x24cm.ja si myslím že by som mala urobiť asi 1 1/2 dávky poťahovky .čo myslíte?chcela by som spraviť zelený podklad a na ňom futbalovú branku-obrázok už je vyhliadnutý niečo takéto len bez toho znaku.a uvidím či sa mi podarí taká loptička

audiova
15. mar 2013

ozaj a ešte som chcela ,že spravím mramorový korpus.len plnku neviem pod tú poťahovku.nechcela by som totiž čokoládovú.mohol by ísť napr. rafaelo krém,alebo falošný parížsky? poradte ☹

petkaa28
15. mar 2013

Dobre ranko prajem, vedeli by ste mi niektora poradit ako na stencils? Citam, ze hera, cukor, farba (praskova?). Cca kolko toho davate? Ma to byt riedke, huste?? Dakujem za kazdu radu

lucula73
15. mar 2013

@zuzana92101 Zuzka,ja som si minule našla sposob,ako urobiť ten zlatý klas,aby nemal hrčky.varila som z pol litra mlieka ,2 Zl.klasy a dve maslá do toho a tie maslá som dala tak,že polku jedneho veľkého masla som šupla do ešte teplého pudingu a zbytok,čiže 1,5 masla som potom vymiešala s cukrom a do toho potom pridávala už vychladnutý puding. 😉
a pomohlo to,to maslo v pudingu,nebolo to také hrčaté 🙂

aduskatt
15. mar 2013

@petkaa28 ja davam gelovu do stencilu, je to riadne huste, natiera sa to cez sablonu... ale da sa pouzit aj iba farba...

nelly75
15. mar 2013

ahojte, pridávam tortičky čo som robila tento týždeň. cez obed ked bude malá spinkať popozerám a opáčitkujem vaše dielka.... a veľmi ďakujem sa páčitká z poslednej tortičky s pivoniou.... veľmi si to vážim 🙂

sticker
15. mar 2013

@audiova Plnku pod poťahovku bez šľahačky, len maslo a cukor, prípadne odrezky a do korpusu môžeš aj pribináčkový spraviť 🙂 Ak radím zle, baby opravia, keďže sa tiež len učím 😀 😉

pristela
15. mar 2013

Bré ránko žienky 😵 Pridávam Rapunzelicu a utekááám k dr 😝

audiova
15. mar 2013

@sticker no ja som aleže úúúplný nováčik 😀 .robím síce doma pre moje deti a muža torty gulaté,len teraz by som chcela vyskúšať niečo nové,tak som si kúpila plech z rozmerom 24x24cm.už mi poradili že mramorový korpus musím piecť z 1 1/2 dávky.len neviem pri akej teplote mám takúto velku tortu piecť ☹ .čítala som tu že 150°C ?.proste potrebujem radu.nedá sa nič robiť 😖 .a ešte uvidím ako mi pôjde poťahovka.asi všetkých z domu vyhodím aby som mala klud 😀

aduskatt
15. mar 2013

@audiova ano, na 150 to pec

aduskatt
15. mar 2013

@sticker
@audiova ja pod potah do toho masla este lyzicku nutely zamiesam🙂 pre chut

sticker
15. mar 2013

@aduskatt To chcem skúsiť aj ja, len som sa bála, keď mám biely poťah, aby to nebolo vidieť.... Lebo napr. keď som odrezky dala, tak nebol úplne rovný, aj keď som žehličkou vyhladzovala...

aduskatt
15. mar 2013

@sticker musis rozmixovat na jemnu kasu🙂 pouzivam na to ponorny mixer

audiova
15. mar 2013

@aduskatt ďakujem .dúfam že sa mi podarí 😵

sticker
15. mar 2013

@aduskatt Neuveríš, ale tak som to robila 😀 😀 Ale bolo to prvýkrát a veľmi rýchlo 😀 To posledné malé srdiečko čo som robila. To bolo pre rodinu tak som skúšala 🙂 A tú nutelu keď dám nebude to vidieť pod bielou poťahovkou?

lukika
15. mar 2013

@zuzana92101 diky takže to nie sú zlepené srdiečka ale trošička hrubšie vykrojené?

aduskatt
15. mar 2013

@sticker nebude, ja davam malu lyzicku do asi 300 g hmoty, je to potom svetlohnede

lukika
15. mar 2013

@pristela tá je krásna tú tváričku si úplne perfektne vymodelovala

79zuzana
15. mar 2013

@pristela ja viem, ze uz ti to vraveli, ale ty mas uplne zazracne ruky....boze ja som taka rada, ze nebyvas blizko mna, lebo ja by som potom v zivote nedostala ziadnu objednavku 😀

jakelina
15. mar 2013

@pristela já se porád opakuju, ale všechno co ty uděláš je krásné, vkusné a prostě dokonalé. Jsi velkááááááááááá šikulka

ajka82
15. mar 2013

baby prosiiim, mozem upierct marlenku uz dnes, ked ju chcu na oslavu na nedelu? 😕 ci radsej zajtra? dakujeeem (krem salko+maslo+puding mam recept)

audiova
15. mar 2013

@pristela ahoj.našla som u teba niečo podobné čo by som chcela aj ja urobiť,teda dúfam že sa podarí.je to taká futbalová torta hranatá.mohla by si mi prosím popísať ako si ju urobila? ja som tu nová 🙂 .mám v pláne urobiť mramorový korpus a falošný parížsky krém.ty si mala aký korpus a krém? poťahovku by som dala s marschelows,ale ani to neviem kolko by som mala tých cukríkov použiť.tak tu teraz na tejto super stránke s tými úúúúžasnými tortami študujem a našla som si teba.paradíš prosím ☹

lamps
15. mar 2013

@lukika ďakujem, kapra som robila len "z hlavy" - nemám žiadny postup, pozrela som si obrázky a modelovala. Ale to nie je torta, je určený na tortu, celý je z burizónovej hmoty. Srdiečka stačí napichnúť na drôtik a nechať dobre vychnúť a hlavne nimi nehýbať, kým nebudú úplne suché

dada2007
15. mar 2013

@pristela kráááááááááááááááááássaaaa......kedy budeš najbližšie robiť ksicht? skutočný? ja by som došla-myslím to naozaj......dakujem 😉

79zuzana
15. mar 2013

@ajka82 ja by som robila radsej dnes. Marlenka je lepsia ked postoji 😉

dm1
15. mar 2013

@ajka82 ja by som spravila isto dnes ja ked robim taky marlenkovy kolac tak vzdy tak 3 dni vopred nech to je dobre zmaknute