Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
25. mar 2013

@aduskatt osma fotoska , taky ten anglicky, ale zmenim ho, ide mi len o tie okna na streche to bude super a zabradlie 😵 ak sa podari tortusa potom napisem preco takato , teraz nemoooozem 😀 😀 😀 😀

aduskatt
25. mar 2013

@zuzana_1 uz som pisala vyssie.......urob mramorovany, ak chces farebny......zafarbi cast hmoty kakaom a na striedacku lej na stred formy🙂

aduskatt
25. mar 2013

@pristela no som zvedava🙂

cat
25. mar 2013

@jakelina ale prt nejsi divná 😉 ja napr. dávam deckám po rozkrájaní torty poťahovku proste dole, ona musí byť akože pre efekt, veď rozprávkové torty...ale nejedia tú hmotu. aj cukor nedávam kryštál. biely ale hnedý trstinový, čokolády také tie kvalitnejšie s vysokým obsahom kakaa.. Žiadne umelé veci plné éčok, stačí že ja som bola vážne chorá 😝

wera.g
25. mar 2013

Krásny "jarný" dník vám prajem 🙂 taká som dnes nijaká, slniečko už súrne potrebujem 🙂 Pridávam moje najnovšie a idem sa pokúsiť dočítať vás a poobdivovať vaše krásne výtvory.

jenie123
25. mar 2013

@pristela dakujem.. myslela som si.. 🙂))

mishulle
25. mar 2013

ahoj holky, chystám se na velikonoční perníčky a chci dělat kromě kontur i plochy na bílkovou polevu na kontury dávám na 1 bílek 20dkg cukru, kolik mám dát, když chci vybarvit plochu tedy řidší polevu?

aduskatt
25. mar 2013

@wera.g paradne tortusky🙂

wera.g
25. mar 2013

aj ja sa vždy divím tým farebným korpusom, ja osobne by som to nejedla, už len tá farba, presne ako píšeš, tie éčka... na poťahu torty nech to je farebné ako chce, ale tie vnútra, ee... 🙂 @jakelina

wera.g
25. mar 2013

Jeeej Aďka ďakujem moc moc 😵 @aduskatt

aduskatt
25. mar 2013

@wera.g za malicko, su nadherne🙂)

florentina
25. mar 2013

@jakelina vůbec nejsi divná, naprosto s tebou souhlasím. Jen tedy ty jogurty, bez těch si neumím život představit a ani dcerka, ta má každý den jeden. Co je na jogurtech špatného? Teď nijak neprudím, ale fakt nevím, tak mě to opravdu zajímá...dcerka má sníženou imunitu a nerada bych jí zatěžovala vším co není nutné. Ale jíme teda jen bílé jogurty a občas pribináček....

zuzana_1
25. mar 2013

@aduskatt jak povis,tak bude 😀 len som teraz strasne skormutena z tych farieb. Nikdy som ich nestudovala,co v sebe maju...do prcic. A stavu z cvikly by sladka torta asi nerozchodila 😀

Btw,co peciete na sviatky?

aduskatt
25. mar 2013

@zuzana_1 na sviatky varim udene a salat, xixi

aduskatt
25. mar 2013

@florentina aj my jeme jogurty vela a casto.ale pozeram, ci je to ozaj jogurt, teda smotana, a nie chemiou zahustene mlieko typu activia, kostici a podobne sajrajty( sorry, ak som sa dotkla niekoho, kto to papa).......zasadne kupujeme smotanovy Zvolensky

dm1
25. mar 2013

@mishulle to sa neda takto povedat ja si vzdy odoberiem z tej hustej a postupne pomalicky pridavam horucej vody premiesam a podla konzistencie pridam ak treba

dm1
25. mar 2013

@zuzana_1 no na tych farbach mas aj priamo napisane ze znizuju pozornost deti atd.... preto radsej do torty nee veru maju toho dost v tom potahu 😝

florentina
25. mar 2013

@aduskatt jasně, chápu...jo tak to se snažím kupovat taky jogurt🙂, tak snad je to v pořádku. Kupuji nejčastěji bílou selskou Hollandii, tak ta je myslím opravdu jogurt.

p69majka
25. mar 2013

Babule, keď dávate ovocie do torty, tak dávate na korpus, plnku alebo miešate do plnky? ďakujem 🙂

pipka
25. mar 2013

@aduskatt no ved aj levitovala...nejaku sekundu 😀 😀 😀

p69majka
25. mar 2013

@mariann2 ten koník je super! aj ostatné! 🙂

79zuzana
25. mar 2013

Dievcata prosim o tapetku. Mam robit torticku na krstiny pre chlapceka. Ziadne babatko,lebo uz bude mat 7 mesiacov 😉 vsetko nechali na mna, len ze ma byt okruhla 23cm. Dakovalaaa 😀

jakelina
25. mar 2013

@florentina na jogurtech není nic špatného, když je to fakt jogurt a ne ty náhražky co se prodájí. Fakt nejlepší jsou ty skleničkové a bílé. Stačí přečíst složení jogurtu - zahušťovadla (proč asi, poctivý jogut je i bez nich tak hustý, že ho ze skleničky sotva vydlabeš), modifikovaný kukuřičný skrob(levné, upravený aby nedělal hrudky a zahušťuje, když je v kašovitém pokrmu, tak se nezpracuje, protože ho štěpí sliny a jogurt nikdo moc nekouše), barviva, kyseliny atd..Je to podle výrobců, některé můžou být kvalitní. Neříkám že ne.

jakelina
25. mar 2013

@florentina Hollandia bývá hodnocený dobře

augustovka
25. mar 2013

ahojte, ste tu vsetky velmi velmi sikovne vas tu chodim obdivovat, no chcela som sa opytat je tu nejaka z vas z okresu trencin?potrebovala by som len vymodelovat nejake ozdobky a netrufam si vobec na to. prosiiiiiiiiiiiiim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana92101
25. mar 2013

@79zuzana mozno sa ti nieco bude hodit 😉

lenja01
25. mar 2013

@zuzana92101 torty su nadherne, mne by bolo luto ich zjest 🙂

zuzana92101
25. mar 2013

@wera.g krasne torticky 🙂

aduskatt
25. mar 2013

neskutocna zima☹((( uz dvakrat som bola mrznut.uz ani paty nevytiahnem dnes

sticker
25. mar 2013

Ahojte šikulky 🙂 Od piatku som tu nebola a asi to nedočítam ani 😀 😀 😀 Ale aspoň čo-to som stihla "opáčitkovať", lebo zase nádherné torty ste porobili 🙂
Chcem sa vás ešte opýtať, keď prerežete na 2x dávate ovocie do obidvoch rezov? Lebo ja som chcela dať iba na prvý korpus a na druhý len džem s krémom. Ale neviem či sa to tak robí... 😅